» »

i7 920, ali i7 950

i7 920, ali i7 950

sleeme ::

Lep pozdrav.
Imam eno uprašanje, in sicer.
Kupujem nov računalnik, po potrebi lahko napišem use komponente. Odlocam pa se med procesorjema i7 920 in pa i7 950, zdaj pa glede na to da pri procesorju ne mislim šparat, torej da smo si na jasnem, izbiram samo med tema dvema procesorjema IN ne gledam na ceno.

Zdaj pa k bistvu, odprtje nove teme in postavitev uprašanja sem naredil zato, ker me hoce eden prijatelj na vsak nacin prepricat naj ne kupim 950, ampak 920. Se enkrat poudarjam da cena ni problem.
Zdaj pa bi vas prosil da poveste ce se res bol splaca kupit 920, ker jaz mislim da glede na to ker je 950 mocnejsi in da pri nakupu ne gledam na denar, se mi bol splaca nakup 950.
Vsa mnenja so dobrodošla.

cinkaCR7 ::

Brezveze kupovat 950, če lahko kupiš 920 in ga naviješ. Razlika pa bo če kupiš 965 ali 975. Za kaj pa boš sploh uporabljal računalnik?

sleeme ::

Brezveze kupovat 950, če lahko kupiš 920 in ga naviješ. Razlika pa bo če kupiš 965 ali 975. Za kaj pa boš sploh uporabljal računalnik?


Aha, oprosti da uprašam, ampak nevem točno. A ni tako da ce procesor navijes da ima krajso zivljensko dobo potem, se opravicujem ce se motim.
Gre pa tudi zato da ga jaz nebi navijav, ze zarad tega ker neznam in se nebi rad igrav.
Vecinoma za gaming streznike postavljat, pa tudi kaksni bol zahtevni programcki, igre...

Lp.

mtosev ::

ne nic mu ne bo. 5let bo sigurno zdrzal preden bi crknil ce sploh. prej zastara kot crkne. tak da je varno OCja cpu. :D vazen da se ne pregrava :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cinkaCR7 ::

Brezveze kupovat 950, če lahko kupiš 920 in ga naviješ. Razlika pa bo če kupiš 965 ali 975. Za kaj pa boš sploh uporabljal računalnik?


Aha, oprosti da uprašam, ampak nevem točno. A ni tako da ce procesor navijes da ima krajso zivljensko dobo potem, se opravicujem ce se motim.
Gre pa tudi zato da ga jaz nebi navijav, ze zarad tega ker neznam in se nebi rad igrav.
Vecinoma za gaming streznike postavljat, pa tudi kaksni bol zahtevni programcki, igre...

Lp.

Življenska doba se mu ne bo skrajšala, če imaš neomejena finančna sredstva greš po extrem seriji8-) Razlika med njimi pa je le na koliko so tovarniško naviti(kar v bistvu pomeni, da intel pri tej frekvenci, ki je v bistvu najnižja, zagotavlja delovanje procesorja). Naviti procesor niti ni tao zelo težko, če si pa novinec na tem področju se je treba najprej poučiti. Kakšna pa je ostala konfiguracija?

sleeme ::

Brezveze kupovat 950, če lahko kupiš 920 in ga naviješ. Razlika pa bo če kupiš 965 ali 975. Za kaj pa boš sploh uporabljal računalnik?


Aha, oprosti da uprašam, ampak nevem točno. A ni tako da ce procesor navijes da ima krajso zivljensko dobo potem, se opravicujem ce se motim.
Gre pa tudi zato da ga jaz nebi navijav, ze zarad tega ker neznam in se nebi rad igrav.
Vecinoma za gaming streznike postavljat, pa tudi kaksni bol zahtevni programcki, igre...

Lp.

Življenska doba se mu ne bo skrajšala, če imaš neomejena finančna sredstva greš po extrem seriji8-) Razlika med njimi pa je le na koliko so tovarniško naviti(kar v bistvu pomeni, da intel pri tej frekvenci, ki je v bistvu najnižja, zagotavlja delovanje procesorja). Naviti procesor niti ni tao zelo težko, če si pa novinec na tem področju se je treba najprej poučiti. Kakšna pa je ostala konfiguracija?


motherboard: Asus P6T SE, Socket 1366 link- http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

-cpu: intel I7 950 (3 ghz)

-gpu: Radeon 4890 vapor-x

-case: Cooler master HAF, atx-extendet

-cpu cooler: cooler master V8

-ram: muschin ddr3 1600 mhz, latence 8-8-24

-power: Silverstone element 850w, + 3.3 V: 25 A, + 5.0 V: 30 A, + 12V(1) : 30 A, + 12V(2) : 35 A, - 12 V:0,8A, + 5Vsb: 3 A

-disk: WD 640, po potrebi bom dodav se enga

cinkaCR7 ::

Potem je pa brezveze dajat toliko denarja za procesor, če ga lahko sam naviješ. Raje si kupi za tisto razliko v denarju ssd, oz. boljšo matično ram tudi kakšni corsair, ocz, disk pa je black, green?

sleeme ::

Mislim da ni potrebna bolsa maticna glede na to da nebnom navijal ? Ali se motim ?
Disk je WD6401AALS "Caviar(R) Black™"
Glede SSD se mi pa zdijo res predragi za taksne kapacitete kot obstajajo. Hitrost navadnega trdega diska mi je cisto dovolj.
Verjetno bom kupil kar 950, zanimalo me je ali sta modela i7 zelo razlicna, nakar sem ugotovil od vas seveda, da je razlika samo v ceni. Ker pa sem rekel da na ceno procesorja ne gledam, bom kupil kar tega. (950)
Cinka glede extrem i7, zgoraj sem omenil da izbiram samo med tema dvema modeloma (920, 950). Useeno hvala za predlog.
lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sleeme ()

Buggy ::

ti kar kupi cenejsi procesor in ga navij..me pa zanima a poste pises v "slengu" ali se ti ne zdi da na forumu lahko malo pazis in bi recimo "uprašam" uporabil "vprasam" ....kaj vas v soli nic vec ne ucijo?

sleeme ::

ti kar kupi cenejsi procesor in ga navij..me pa zanima a poste pises v "slengu" ali se ti ne zdi da na forumu lahko malo pazis in bi recimo "uprašam" uporabil "vprasam" ....kaj vas v soli nic vec ne ucijo?

Hmm. Buggy hvala za predlog, ti kar lepo sledi temi in naj te ne skrbi moj način pisanja.

Buggy ::

seveda bom sledil, ker me res zanima kako se danes taki ljudje s taksnimi vprasanji, odlocijo kaj bodo naredili :D

sleeme ::

Ok, sem se odločil, zdaj pa zares. Kupil bom i7 920, p6t in hd5870 vapor-x.
Zdaj me pa zanima če mi lahko priporočite kakšen dobro spisan vodič za "overclockanje". Hvala

Usem uporabnikom se zahvaljujem za pomoč pri odločitvi.
Lp.

__Devil__ ::

Zdaj me pa zanima če mi lahko priporočite kakšen dobro spisan vodič za "overclockanje". Hvala


Ko prižigaš računalnik pritisneš gumb DELETE. Ko si v nastavitvah oz. biosu daš FSB na 200 in si car.

g. Oden ::

Ok, sem se odločil, zdaj pa zares. Kupil bom i7 920, p6t in hd5870 vapor-x.
Zdaj me pa zanima če mi lahko priporočite kakšen dobro spisan vodič za "overclockanje". Hvala

Usem uporabnikom se zahvaljujem za pomoč pri odločitvi.
Lp.


Kako to, da imaš tolko denarja? A jemlješ iz vreče brez dna? Kje si našel tako vrečo, ker nebi imel nič proti...

sleeme ::

Ok, sem se odločil, zdaj pa zares. Kupil bom i7 920, p6t in hd5870 vapor-x.
Zdaj me pa zanima če mi lahko priporočite kakšen dobro spisan vodič za "overclockanje". Hvala

Usem uporabnikom se zahvaljujem za pomoč pri odločitvi.
Lp.


Kako to, da imaš tolko denarja? A jemlješ iz vreče brez dna? Kje si našel tako vrečo, ker nebi imel nič proti...


Hehe, prisparu sem si... 2 leti dela med pocitnicami in denar od šolske prakse...

BuBBle.D ::

Jaz sem se naučil navijat preko vodičev, katerih je na tisoče. En dan si nekaj ur vzameš, da prebereš nekaj vodičev in razumeš zakaj in kako. Potem, ko boš začel navijat in videl, kako enostavno je, se boš sam sebi smejal, kako smešna vprašanja si postavljal.

Tiste komponente, katere si nazadnje podal, so super.

Veliko sreče pri navijanju!
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

ne_ti_si ::

sleeme je izjavil:

Mislim da ni potrebna bolsa maticna glede na to da nebnom navijal ? Ali se motim ?
Disk je WD6401AALS "CaviarŸ Black™"
Glede SSD se mi pa zdijo res predragi za taksne kapacitete kot obstajajo. Hitrost navadnega trdega diska mi je cisto dovolj.
Verjetno bom kupil kar 950, zanimalo me je ali sta modela i7 zelo razlicna, nakar sem ugotovil od vas seveda, da je razlika samo v ceni. Ker pa sem rekel da na ceno procesorja ne gledam, bom kupil kar tega. (950)
Cinka glede extrem i7, zgoraj sem omenil da izbiram samo med tema dvema modeloma (920, 950). Useeno hvala za predlog.
lp.


verjetno si komp že nabavo samo naj ti povem da si z i7 950 BRCNO V TEMO ker če bi nabavo 920 nebi nič zgubil razen pridobil pri denarju.na nek način te je intel zelo dobro zmanipuliral tako kot marsikoga.raje bi kupo 920 in pa bolšo grafo.ker 4890 zraven i7 heh......žal ampak tako je!!!

Buggy je izjavil:

ti kar kupi cenejsi procesor in ga navij..me pa zanima a poste pises v "slengu" ali se ti ne zdi da na forumu lahko malo pazis in bi recimo "uprašam" uporabil "vprasam" ....kaj vas v soli nic vec ne ucijo?


ma kaj pa tebe moti kako človek piše....naj piše kako želi...fak ej

sleeme je izjavil:

Ok, sem se odločil, zdaj pa zares. Kupil bom i7 920, p6t in hd5870 vapor-x.
Zdaj me pa zanima če mi lahko priporočite kakšen dobro spisan vodič za "overclockanje". Hvala

Usem uporabnikom se zahvaljujem za pomoč pri odločitvi.
Lp.



ZMAGA...evo vidiš to ti je odločitev..res si se dobro odločil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_ti_si ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komponente novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172064 (1754) klinker
»

Računalnik do 2000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
333735 (2848) Isotropic
»

Dilema nov PC i7 860 ali i7 920

Oddelek: Kaj kupiti
221650 (1365) mtosev
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726944 (14061) galu
»

i7 specificna vprasanja

Oddelek: Kaj kupiti
162180 (1190) Macketina

Več podobnih tem