» »

Pretrgan optični kabel

Pretrgan optični kabel

mktg ::

Pozdravljeni,

Trenutno si preurejam stanovanje in sem se odločil, da si bom drugam postavil T2 modem in posledično je treba premakniti optični kabel. Električar ( ni mi še jasno zakaj ) je kar precvikal kabel 10 cm pod konektorji ( tam kjer je vareno - iz enega belega kabelčka prideta 2; rumen in moder ). Zanima me če se to da kako nazaj privariti in kdo to dela? oziroma kako bi se dalo rešiti tole zadevo? ( ima kdo izkušnje z podobnim problemom )

Hvala za pomoč

LP

Opkow ::

Poklici T2, bo se najbolj ziher.

Okapi ::

Jaz samo vem, da mi je monter od Siola rekel, naj pazim na tisti tanki optični žnorci, ker jih je težko štukati.:P

O.

Pyr0Beast ::

Oj kristus božji. Mahnil te je za 100-300€ ziher. Fiber ni baker. Kliči T-2.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AngelOfDeath ::

To zna bit pa drago.
edit: Slovnica

BlueRunner ::

Znesek škode ti bo povedal tisti, ki to bo prišel privariti optiko.

Če imaš račun od električarja, potem ti mora povrniti povzročeno škodo. Če tega ne bo želel, podaš prijavo na inšpekcijo, njemu pa pošlješ kopijo prijave v vednost. Direktnu mu z inšpektorji sploh ne rabiš groziti. To je nekaj, kar preprosto storiš.

Če nimaš računa od električarja (delo na črno, davčna utaja, ...), potem pa si bolj na suhem. Morebitne stroške boš moral nositi sam.

Pa mimogrede nam še povej kateri eletričar te je tako zelo grdo zafrknil, da bomo vedeli koga ne klicati...

Zgodovina sprememb…

sejmon ::

Prejšnji teden so k nam prišli optike varit.

Optika se vari vse z povečavo z enim aparatom, ki stane nekje 8000EUR.
In je max izguba lahko če se ne motim samo 0.04db.

To samo pusti tako kot je in pokliči na T2.
Upaj, da ti ne bo zaračunal.

macka ::

Jaz sem ta kabel menjala en teden nazaj in sicer cel,ker so rekli da ga ne morejo poštukat...8m kabla-cena 400e:(

sejmon ::

kabel ni drag,ampak lotanje,delo,priklop,...
klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

BlueRunner ::

To ima IMHO TS malo bolje urejeno, kot pa T-2. Pri prvem pridejo kabli do doze, od doze naprej pa je potegnjen drugi. Če tega "kratkega" pretrgaš, potem samo tega zamenjaš in ti ni potrebno klicati varilcev. Po občutku pa bi rekel, da se večkrat pretrga pri modemu, ko se kam zatakne, kot pa v kanalu.

Pri T-2 pa gre kabel iz cevi naravnost v stikalo... z vsemi iz tega izhajajočimi posledicami.

Pyr0Beast ::

Jep. Načeloma pa to ni problem ker ne gre nihče kabla premikati, ker je modem privijačen na zid in od tam vlečeš dalje UTP.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Ne vem no, še nikjer nisel videl, da bi imeli modem pritrjen na steno. Največkrat je na eni polički ali omarici, tam, kjer je bil v starih časih telefon.

O.

rejven ::

verjetno si mu reku naj prestav optični switch pa ti je cviknu pa ga dal kamor si hotu, ah kaki mojstri se najdejo xD

Vanadium ::

Pri nas je t-2 optični switch našraufan na steno takoj pri vhodu v stanovanje da je čim manj optičnega kabla :D boh nedaj da se komu v 11 nadstropju kje kaj precvika :D

mktg ::

Hvala za odgovore.

Govoril sem z električarjem in mi je obljubil da bo to on rešil ( pač ni še končal vsega in ko bo prišel bo tudi to naredil ).

Drugače pa sem govoril s kolegim ki dela za T2 - napeljuje optiko po stanovanjih in je zadeva takšna:
Če je dovol prostora..kabla..itd. se da zvarit skupaj in se da tisto škatlico. Cena tega je nekje 10EUR za material + delo...
Druga varjanta pa je da se zamenja cel kabel do centrale kar pride okoli 100EUR.

Bomo vidli kaj bo pa sporočim.

LP

Matko ::

To ima IMHO TS malo bolje urejeno, kot pa T-2. Pri prvem pridejo kabli do doze, od doze naprej pa je potegnjen drugi. Če tega "kratkega" pretrgaš, potem samo tega zamenjaš in ti ni potrebno klicati varilcev. Po občutku pa bi rekel, da se večkrat pretrga pri modemu, ko se kam zatakne, kot pa v kanalu.


To ni popolnoma res.

Telekom ima tudi variante, da je že v kanalu na hodniku čaka kabel s konektorjem. Če je dovolj dolg, ti ga potem potegnejo v stanovanje (POZOR: ker so gor že konektorji, potrebujete dovolj debele preboje). Če ne ga podaljašajo z drugim, ki zudi že ima konektorje. Brez "švasanja", samo spojka.

BlueRunner ::

No, tega pa nisem vedel. Sem mislil, da se vse po istem kopitu dela, pa se očitno ne.

Pyr0Beast ::

Ah telekom ki je napeljeval optičn vlakna kjer sploh še ni bilo možnosti optike ? Preseravanje, nič drugega. V najboljšem primeru je bilo do kleti potegnjeno vlakno, naprej pa pitaj boga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Telekom ima tudi variante, da je že v kanalu na hodniku čaka kabel s konektorjem. Če je dovolj dolg, ti ga potem potegnejo v stanovanje (POZOR: ker so gor že konektorji, potrebujete dovolj debele preboje). Če ne ga podaljašajo z drugim, ki zudi že ima konektorje. Brez "švasanja", samo spojka.

Verjetno se jim ni ljubilo štukat, pa so mal zmutili.
Tako je!

Matofast21 ::

Zadeva je takšna ,če pride kabel do stanovanja z konektorji, ni potrebno spojit vlakna, tak da mislim da je prednost, en spoj manj. In pol naprej greš z enim patch kablom , ki je potegnjen po stanovanju ,če se ftrga ga zamenjaš.

Matko ::

Verjetno se jim ni ljubilo štukat, pa so mal zmutili.


Ne bo držalo, ker je tako pripravljeno za vse stanovanja v bloku.
V kleti je v kaseti zašvasan patch kabel s modrim in zelenim konektorjem, ki nato pred stanovanjem čaka v kanalu . V kolikor se stranka naroči na optiko,
se ta kabel potegne v stanovanje, ali samo podaljša brez švasanja. V vsakem primeru v stanovanju ni optične doze.

mktg ::

Ne vem ampak jaz imam v stanovaju optični kabel in pred modemom se razdeli na rumenega pa plavga.

fosil ::

Jaz imam tudi v stanovanju dozo, kamor je potem vtaknjen kabel s konektorji.

Malo nelogično se mi zdi, da bi pred stanovanjem čakal kabel s konektorji in da moraš potem vrtat konjske luknje da to spraviš noter, tako da sem še vedno mnenja da so to nekaj zmutili.
Tako je!

Matofast21 ::

Nič niso zmutli glej not v optični dozi se nahaja adapter in kaseta v kateri je pigtal. Vzameš kaseto in pigtail ven in kabla z konektorji zdruziš z adapterjem, če pa je kabel brez konektorjev se ta kabel spoji na pigtail potreben še en spoj. Koliko sem opazil so toti kabli večinoma nahajajo kjer stena iz hodnika v stanovanje ni pretirano debela itak se ne vrta z 2 svedrom vzameš 10 sveder če je kabel z konektorji ali brez. Tako to ni slab sistem, montaža je hitrejša v stanovanju :).

fosil ::

Boljša je montaža, kjer imaš dozo v stanovanju. Zakaj je bilo omenjeno že zgoraj.

In na tak način pri telekomu tudi praviloma izvajajo montažo. Kaj točno so počel pri vas pa ne vem.
Tako je!

mktg ::

Nimam nobene kasete nikjer..meni gre iz hodnika v stanovaje bel kabelček ( optika ) do modema oziroma 20cm pred modemom se razdeli na rumen in moder kabel z konektorji. Kako so to delali nimam pojma sklepam pa da so tiste konektorje zvarili potem ko so namestili optični kabel ker ni bilo nikjer nobenih konjskih lukenj.

LP

BlueRunner ::

Za optiko je varjenje konektorjev standarden in običajen pristop. Ampak rešitev z dozami, tam kjer je bila uporabljena, pa mi je še vedno bolj všeč... Ampak recimo, da je to bolj osebna preferenca. Iz vidika delovanja oboje deluje enako. Hitro in brez prisluhov, ki se pojavljajo na bakru. FTTH v vsako stanovanje, če se le da. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13724404 (19945) Mesar
»

Optični kabel od doze do modema

Oddelek: Kaj kupiti
3010816 (10060) klemenSLO
»

Optika napeljava

Oddelek: Pomoč in nasveti
258764 (7402) bhocevar2000
»

Je to omarica za optični kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
166010 (3734) Assling
»

optika T2 oprema in kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
4710537 (9599) Senitel

Več podobnih tem