» »

Je to omarica za optični kabel?

Je to omarica za optični kabel?

Sc0ut ::

Prosim če si pogledate sliki in poveste, če je to osnova za priklop optike. Telekom ima v bloku omarico. Blok je novogradnja.

1

2
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

BlazP ::

Da, To je omarica za opticni prikljucek

EDIT: imam enako doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlazP ()

Sc0ut ::

Hvala. KUL KUL!
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Kaj pri telekom optiki se je tudi treba vezati za 2 leti?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

hippopotamus ::

Imam vprašanje: tudi sam imam na steni pri vhodu v stanovanje to omarico, ki ni ravno estetska in ker prenavljam stanovanje bi se jo rad znebil, vendar ne vem kaj s kabli, ki so v škatlici. Notri je en bel kabel, ki pride iz doze, ter navita moder in zelen kabel (čisto tanka). Mi zna kdo pojasnit kaj so to zaeni kabli in kaj lahko storim z njimi? Je možno beli kabel pospraviti pod omet (ali je to ta optični, ki se ga ne sme prepogibat?) Kako se povežejo kabli med sab(imam torej tri ene belega širšega in modrega ter zelenega čisto tankega...)

Hvala in lp

Gapi ::

Tisti tanki so optični. Za belega nimam pojma.

BlueRunner ::

Imam vprašanje: tudi sam imam na steni pri vhodu v stanovanje to omarico, ki ni ravno estetska in ker prenavljam stanovanje bi se jo rad znebil, vendar ne vem kaj s kabli, ki so v škatlici. Notri je en bel kabel, ki pride iz doze, ter navita moder in zelen kabel (čisto tanka). Mi zna kdo pojasnit kaj so to zaeni kabli in kaj lahko storim z njimi? Je možno beli kabel pospraviti pod omet (ali je to ta optični, ki se ga ne sme prepogibat?) Kako se povežejo kabli med sab(imam torej tri ene belega širšega in modrega ter zelenega čisto tankega...)


To je doza, kamor pride kabel iz centrale/ulice/hodnika v stanovanje (dvožilen "bel" kabel). Eno vlakno iz tega belega kabla je privarjeno na zelen kabel, drugo pa na moder kabel, ki se zaključita kot konektorja na ohišju doze (en je za internet, drugi je CaTV). Če želiš to dozo premikati naokoli po stanovanju, ti toplo priporočam, da si naročiš mojstre, ki bodo to naredili tako, da bo na koncu še vedno vse špilalo.

hippopotamus ::

Hvala za odgovore! Doze sicer ne bi premikal, bi pa kabel, ki je sedaj navit v tej omarici/skatlici, razpeljal do mesta, kjer bo switch (ker ravno prenavljam stanovanje). Morda bo res najbolje, da pokličem mojstre...

Sc0ut ::

Saj kabel, ki gre do modema (iz omarice) je ful tanki in gibljiv, pa ga lahko zelo hitro in enostavno skrijes. In je brezveze da omarico razdiras, ko pa lahko ta kabel (je kar dolg) komot spelješ do modema.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

BlueRunner ::

Saj kabel, ki gre do modema (iz omarice) je ful tanki in gibljiv, pa ga lahko zelo hitro in enostavno skrijes. In je brezveze da omarico razdiras, ko pa lahko ta kabel (je kar dolg) komot spelješ do modema.


... in seveda tudi zlomiš ali pretrgaš, če se ti roka zatrese. Doza je zato, da pustiš kable do doze pri miru, od doze naprej pa lahko kupuješ sam svoje, kolikor dolge pač potrebuješ. Tistega v dozi pa sam pustiš pri miru, ker če tam narediš napako, boš za njo v vsakem primeru plačal, ker varjenje ni brezplačno. V bistvu je to varjenje kar večina cene premestitve doze na drug kraj v stanovanju.

betko007 ::

Pozdravljeni,
imam vprašanje isto kot začetnik te teme. Se pravi je to omarica, ki so jo to uporablja tudi v teh časih za priklop na optično omrežje? Ker so prišli k nam in rekli da potrebujemo omarico Ro 1 40mm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: betko007 ()

tankist ::

sej telemach ma tud omarco v našem bloku pa hodjo kukat tiste stare babe kako dela telefonijain intrnet ppol pa nič krive pa tud pinte so not metale pa cevga vgraga poćenjale uh

betko007 ::

Mogoče pozna kdo oznako te omarce?

Assling ::

Če še koga zanimajo podatki o tej omarici, naj mi pošlje zasebno sporočilo in mu pošljem skenirano embalažno škatlico te omarice. Na njej so vsi podatki ki vas utegnejo zanimati.

ghouser ::

Če kdo rabi tako omarico oz. optično dozo naj mi piše na zs...prav tako pa imam tudi stroj za variti optiko...lp

Vanadium ::

eh sem vrgu embalažo 1 tedn nazaj v smeti ko so nam namontiral jo, mislim pa da je tole.

Assling ::

Vanadium je izjavil:

eh sem vrgu embalažo 1 tedn nazaj v smeti ko so nam namontiral jo, mislim pa da je tole.


Jaz imam isto tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813194 (3411) wexor
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378578 (7111) Vanadium
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113544 (10960) Skyman
»

Pretrgan optični kabel

Oddelek: Omrežja in internet
268257 (7042) BlueRunner
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509518 (8036) Vanich

Več podobnih tem