» »

disk me j***

disk me j***

perci ::

V kleti sm mel kake dve leti racunalo oziroma komponente od starga kompa in zdej ko sm ga sestavu disk sploh ne pozene, sploh ga ne zavrti, pridem samo do biosa, pol pa rece drive not ready, zdej me pa zanima, ce je mozno da sm ga narobe prklopu (dal sm ga na primary ide in seveda na strom); ne se smejat, sam nism jst lih za racunala sestavlat; ali je celo mozno da je sel v pi***. Aja disk je WD 1GB. Hvala
Peter

miranpozar ::

Preveri, če si pravilno obrnil IDE kabel. Pin 1 je označen z rdečo barvo.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

msmiha ::

Probaj brez IDE kabla pa če se ti bo disk zavrtel pol ni crkun, če se pa ne bo je pa šel rakam žvižgat
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Marko007 ::

No tudi če se disk zavrti, še ne pomeni, da bo delal. Navadno je ravno tako, da se disk vrti, prepozna ga pa ne in potem seveda disk ni uporaben.>:D Pač ga odpreš in postaviš nekam za okras...:D

perci ::

Disk se je zdej zacel vrtet, sam v biosu mi ga pa noce zaznat na auto detect, po mojem pa da je prklopljen pravilno, rdeca crta je na enki (sej ne vem kaj bi se loh za**bu :)); a to pol pomen, da ga loh zabrisem v smeti? Aja, gre za WD Caviar 31000, ce to kej pomaga

tec ::

Poskusi nastavit jumperje.Ce ni na disku sheme kako
nastavit za Master,slave ter cable select najdes na
proizvajalcevi strani.Ce imas samo 1Hdd na kablu
potem nastavis na Master.

OrlyTM ::

Včasih je tud važno na kermu prključku na kablu je disk. Probi oba.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

sash ::

Probaj tak da odklopiš CD in probaj zagnat kompjuter s pomočjo zag. diskete pol in če ti naloži orodja na navidezni disk c, probaj z Fdisk-om in pogjej particije, če jih ni jih probaj ustvarit če pa jih ni možno, upoštevaj, kaj je napisal marko007.>:D

perci ::

Hvala Tec in ostali!
Res je bil jumper narobe nastelan na slave; zdej sm zadevo prestavu in dela tko kot je treba.
LP Peter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383434 (2661) Voluharr
»

Hdd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
251789 (1122) BlueNik
»

sestavljam računalnik - nč ne dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
221755 (1282) AndrejS
»

Kako 'uničiti' disk?

Oddelek: Strojna oprema
413106 (1838) mare87
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171722 (1487) Pudding

Več podobnih tem