» »

Kak nej rešm 4,7 TB podatkov??

Kak nej rešm 4,7 TB podatkov??

Voluharr ::

Situacija je sledeča:

Imel sem server v katerem je 9 diskov (2x RAID-5 + 1 sistemski).
Zamenjam plato in kar pač spada zraven (Intel Celeron 900MHz, 200MB RAMa, 2x SATA krmilnik).
Zamenjal sem, ker je pač to precej "prehitro" delalo (pri 60Mbps na strežnik je bil procesor od strežnika obremenjen 100%).
Zamenjal sem z sledečim:
ASUS P5KC, Intel Core 2 Duo 2,66 Ghz, 4GB RAMa, 2x SATA krmilnik(od prej).
Na prejšnji plati sem uporabljal Win Server 2003 Enterprise, ker pa sem si pozabil pripraviti ključek za namestitev sem inštaliral najprej WIN 7, da bi lahko potegnil iz diskov inštalacijo za serverje. Nakar mi je pri enem polju nekam čudno kazalo na vsakem disku 2MB unallocated in nevem kakšen vzrok je imel, da si je vzel pravico do FAILED...
Nakar si rečem, da je kaj narobe z drajverji gremo probat na XPje in kaj je rezultat ??

Tole >> FAILED

In bi lepo prosil, če mi lahko kdorkoli pomaga saj imam na teh 4,7 TB vse filme, igre, musko, programe, ... ki sem jih potegnil dol z mojo skromno 1Mbps linijo.

Smrk, smrk, ...

ru7 ::

Malo se znajdi in poišči program "get data back". Imaš ločeno za FAT ali NTFS, odvisno kaj potrebuješ. Še najbolje bi ti bilo če "rešiš" particije. Za to pa počakaj kakega mojstra :)

jamiroq ::

getdataback mu ne bo kaj dosti pomagal. kvečjemu kakšen raid reconstructor.

sicer pa, 4.7tb wareza? packrat ;).

Voluharr ::

Am da se rešit in to sem že sam nekaj gledal in sem prišel do r-studia. Super zadeva ampak kaj ko nimam nikjer toliko prostora, da bi teh 4TB nekam potem dalo.
Torej je kakšna druga možnost?

Poleg tega je stvar taka, da če kliknem z desno miškino tipko na volume od enga raid polja so možnosti le delete volume ter help.

A mogoče kdo ve saj kje naj povprašam za pomoč??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

Voluharr ::

Sedaj mi je stvar uspelo rešit s pomočjo r-studia, vendar le s pomočjo dodatnega diskovja, kar pomeni dolgotrajno premikanje teh neki tera...
Možnosti, da bi le popravil polje in bi ga windowsi ponovno usposobili nisem našel.

Mr.B ::

Če prav razumem, si namestil Windows 7, ter le ta je diske videl. Potem si prestavil, nazaj na windows 2003. Verjetno je težava zaradi spremembe verzije NTFS datotečnega sistema ? Drugače pa kakšno orodje za recovery particijo uporabi. Toda backup, format, itd boš na koncu le moral narediti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Voluharr ::

Trenutno imam w7 vendar sem prestavil na XPje, ki pa delujejo isto kot serverji 2003, vendar mi je isto pokazalo na XPjih kot na sedemki...

No našel sem r-studio, ki je super zadeva. Samo problem je tak, da moraš backup nekam shranit:(

Tisti link na microsoft je povsem isti kot pomoč, ki je že v winsih not in preizkušeno ne dela!!

Mr.B ::

Pri vse treh OS-ih je failed.
Z r-studio, ti je začel premikati podatke, samo si prekinil, ker ni placa..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Voluharr ::

Ja tako je kot si rekel Mr.B

Podatke mi bo skratka uspelo obdržati le nekje moram staknit 2TB disk.

Hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID na osebnem računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
394427 (1990) pegasus
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356841 (6298) T_F_7
»

Problem z raid 0: kako prenesti na drug računalnik

Oddelek: Strojna oprema
111231 (964) Dejcc
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505352 (4764) Damjan Jagar
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414164 (9768) matrix2

Več podobnih tem