» »

Kako najenostavneje "izkljuciti" ventilator na GF6800

Kako najenostavneje "izkljuciti" ventilator na GF6800

bajsibajsi ::

V enem izmed starejsih sistemov imam AGP graficno kartico GF6800 od firme Point of view, ki je leta nazaj imela zelo solidne performanse, a imela tudi precej glasen stock ventilator.

Sedaj mi performansi te kartice niso vec pomembni in bi rad kar najenostavnejse ter zastonj(!) utisal nadlezen zvok, ki ga ustvarja precej mocen stock ventilator. Ciscenje oz. izpihovanje je bilo ze opravljeno. Ventilator tudi "sedi" se vedno zelo solidno, tako da leta uporabe ne ustvarjajo kaksnega pretiranega povisanja hrupa; vent je bil glasen ze pri novi.

Zanima me, ce kdo ve takole na pamet, kako bi najhitreje izklopil ventilator na tej kartici (da ce je le moznost ni potrebno odstraniti cel hladilni sistem dol z vezja) in za koliko bi bilo treba posledicno underclockati frekvence, da bi kartica delovala zanesljivo, predvsem pa brez pregrevanja povsem brez ventilatorja. Graficna kartica bi poganjala 3D starejso MMO igro, a mi fpsji niso pomembni, saj bi slo za staticen avatar, ki v igri le sedi po cele dneve. :) Normalno v doticni igri dosezem s to kartico cca 100+/- fps... in bilo bi cist OK, ce bi po izklopu venta imel recimo le 25 fps ali celo manj.

Razmisljal sem o nakupu kaksne R9550 brez venta, a ker ta GF6800 deluje se popolnoma dobro res ne bi kupoval se dodatne stare navlake.

Torej, ce kdo ve le na dan z besedo. :)

profii ::

odklopi ta original vent, po želji ga lahko tudi odvijačiš z hladilnih reber in zraven grafične (z vezicami npr.) pritrdiš 12cm ventilator.

Destroyers ::

Odklopi kabel, ki povezune ventilator s PCB-jem. In uživaj v skurjeni grafi...
Resno to je zelo slaba ideja. GF6800 je grafa visokega razreda, ki se tudi greje nadpovprečno in brez venta jo boš prežgal...sploh pa je hladilni sistem narejen tako, da vent "poganja" vso zadevo in ni designan za pasivno hlajenje (zelo slab pretok zraka brez venta).

Raje programsko nastavi vent na minimum in nekoliko downlockaj (nevem koliko, primerjaj zdajšnje temp. pri max obremenitvi in to je tista temperatura, ki je ne smeš preseči).

Ay
...They wanna build the prison!...

Ashrack ::

odklopi ta original vent, po želji ga lahko tudi odvijačiš z hladilnih reber in zraven grafične (z vezicami npr.) pritrdiš 12cm ventilator.

+1
Kupi si Scythe SlipStream 800RPM za 7 € v AGT in bos imel tih sistem.
....

axee ::

Čakej, najprej pokaži kakšen hladilnik sploh je, nek ventialtor nebo nič pomagal če ni na pravem mestu. Je hladilnik odprt, zaprt, delno oboje???

Pyr0Beast ::

V rivatunerju odvij vent. Načeloma so 6800 to omogočale. Že tam na 50% neha ropotati in tudi pod obremenitvijo se temperature ne dvignejo kaj preveč.

Odvijanje ne dela velikih razlik.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Damiani ::

Moje dve preizkušeni rešitvi:
1.)odvijačil sem ventilator in na hladilnik pripopal drug zelo tih 60mm ventilator.
2.)odklopil ventilato in izdelal svojo PCI hladilno kartico iz pločevine, izolir traka in 80mm ventilatorja.

adijo, nadležen zvok

lopov ::

Najdi nekoga, ki ima odveč Zalman vf700 - tuh in dobro hladi.
Tkole zgleda.

bajsibajsi ::

V rivatunerju odvij vent. Načeloma so 6800 to omogočale. Že tam na 50% neha ropotati in tudi pod obremenitvijo se temperature ne dvignejo kaj preveč.

Odvijanje ne dela velikih razlik.


Ravno tako resitev iscem, ceprav nisem sigurn da 6800 to omogoca. Nekaj na easy za lene in brez dodatnih stroskov. :P

R9550 GE (gamer's edition) je bila tudi za tiste case dokaj navita kartica. Tam sem vzel ventilator dol in ga nisem nadomestil z nicemer. Sluzila mi je vec mesecev brez problema vse do svoje upokojitve (zamenjave). Neceloma tudi, ce 6800 prekuri cez nekaj casa ni big deal. Tako ali tako je v prihodnosti nimam namena vec uporabljati za kaj drugega.

 gf6800 pov

gf6800 pov

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

9550 ni baš neka huda grafa. Če imaš dober prepih v kišti ne bo hudega. Grafe se grejejo predvsem v 3D in ne 2D načinu. V 3D način pa jo lahko spravi luštkan banner v brkljalniku. Ziher je ziher.
6800 ima vsaj 3x večji TDP od 9550. Sam sem poizkusil geforce 6600Gt lavfati pasivno. Znižal sem ji voltažo (na 0.85V iz 1.4) in frekvence kolikor sem lahko. Rezultat; Po cca. 10h minutah se je segrela na okoli 70°C.

Nf4 čipset pa je bil daleč bolj vroč in ga nisem mogel hladiti pasivno pod nobenim pogojem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na grafični kartici ne deluje ventilator. Kakšne so lahko posledice ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
233294 (2376) SLOarmy12
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913886 (7865) Buldožer
»

nvidia 7600gs, 7600gt...sillent

Oddelek: Kaj kupiti
111237 (913) Mirč
»

Pasivno hlajen GeForce 7600 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
154076 (3172) galimim
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342089 (1442) joza20

Več podobnih tem