» »

SLI nacin

SLI nacin

root987 ::

zanima me, a lahko 2 enaki kartici na vodilu pci zdruzim in tako dobim dvojne zmogljivosti. ne, to ni voodoo 2 pac pa geforce 4 mx 420. pa ne se smejat. ce kupis dve dobis se kr dore zmogljivosti. ce je seveda mozen se oni nacin SLI.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

CaqKa ::

sli nacin so meli voodooji... kak se pri nvidie rece nevem.. dvomim pa da sploh imajo to

Matek ::

Ne, to ne gre, in tudi če bi šlo, kje boš pa staknu dva AGP slota?:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

root987 ::

sej sm reko: 2x v pci nacino.

Matek ::

Ja pa Gf4 se ne dobi v PCI izvedbi, še GF2MX je blo težko nabavit.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

_Mortal_ ::

GF4MX se da dobit za PCI
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

TESKAn ::

GF2 MX obstaja za PCI, kot drugo pa NE, ne boš mogel pripravit dveh kartic v SLI način, nikakor. Takod a na to lahko pozabiš.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

CaqKa ::

ne reči nikakor... zadeva je samo vprašanje denarja.. ziher se da dva skup sparit tak kot se je dalo voodooje, vsekakor bi bil denarni strosek previsok za navadnega cloveka

root987 ::

zaka predrago? kupis 2 geforca4mx = 44k, pol pa se kabl. samo kk bi lah kabl to spajko. nism mev kda voodoja tk da povejte kk so tsto naredli.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jRk0 ::

jaz bi tudi mel dva radeona8500 skupaj, pa na zalost ne gre;)

bi pa blo kul, ce bi naredli radeon8500 maxx, to bi sekalo:) hitrejse bi blo od gf4, ampak tudi seveda drazje na zalost, po lap se driverji kaki zjebani:(
You fuck up once, you loose two teeth.

Senitel ::

To je ena izmed najbolj odtrganih idej, kar sem jih slišal do sedaj >:D...

TESKAn ::

Hehe, raje Radeon 9700 MAXX, to bi šele bila pošast>:D. Zravn pa še ene 256 mega RAMa na 1 GHz...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Matek ::

Ja, sam bi jo mogo na svojo fazo priključit, če ne bi varovalko skoz ven metalo:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

root987 ::

res, samo ce uspe smo nasrali nvidio ko bi dobli fajne zmogljivosti. za zlo malo ceno.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Highlag ::

Ko bi bilo tako enostavno

Kaj pomeni SLI:
SLI - Scan LIne Interleaving enables the user to add two 3D acceleration cards to the system which will work in tandem by dividing the screen between each card

Kar pomeni, da je vsaka kartica renderirala vsako drugo vrstico. Črte bile združene šele v čipu, ki je zgeneriral signale za krmiljenje monitorja (RAMDAC).
Monitor je še vedno priključen samo na eno kartico.

Nobena novejša kartica tega ne omogoča več.

CaqKa ::

tisto kar sem jaz napisal ni bilo samo v stilu 'povezeš kable skup' tu bi vam verjetno brane2 lahko vsem nakladal da sploh nevete o čem govorite. reko sem, da se da, samo da rabiš dnar pa znanje.

the_unborn ::

in mislis se kaksn cip prlotat na kartice, da bojo ubogale? ta sli ja blia super zadeva na v2, ki je ze iz tako zanic slike naredil se slabso

root987 ::

a pol prajite da to ni mozno. skoda, res skoda.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nodes ::

MX ne podpira nit MP, s tem tudi cinjenje ne pride v poštev, kot ga omenja CaqKa. Seveda če bi imel znanje in denar bi naredil novo arhitekturo procesorja......... :D

Highlag ::

Menda novi radeoni podpirajo multiprocesorsko konfiguracijo.:D

CaqKa ::

'cinjenje' - tako strokoven izraz

nodes ::

Po domače.....kot si jo pojasnjeval.

root987 ::

a poznate kako hitrejso pci kartico? al pa pocasnejso vendar pa tista podpira pci in lahko povezes 2.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

AtaStrumf ::

Jaz sem imel dva Voodoo-ja 2 povezana v SLI načinu in je bilo zelo enostavno izvesti. Oba si stlaču v PCI sosednja PCI slota in jih povezal z SLI kablom, ki je v bistvu (vsaj na pogled) en zelo kratek ATA33 kabel v dvema žilama obrnjenima (kot cross-over UTP kabel). Kabel ma še zmer za spomin, Voodoo-ja pa sem prodal vsakega svojemu novemu lastniku. Kar se tiče dve GF4MX-ke povezat je sicer mogoče možno samo tega noben na Slo-tech-u ni sposoben nardit. To dela ena firma z GF4Ti čipi, ki jih več zlota na eno kartico, sam se zdele ne spomnim imena. Isto je delal ATI z svojimi MAXX karticami, samo pri tako močnih čipih to ni več smoterno ker bi si delal pol konkurenco svojim novejšim proizvodom. R300 se bo sposoben povezat v do 256 čipov veliko skupino in jih bojo najbrš uporabljali v profesionalnih studijih z 3D animacijo za realtime (ali pa vsaj bistveno hitreje kot sedaj) renderiranje posebnih učinov oz 3D animacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019517 (12582) Janac
»

Vse o 3dfx Voodoo grafičnih karticah. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575102 (4172) mtosev
»

Dual GeForce 7600GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
194072 (3526) piscanc
»

Radeon 8500 MAXX

Oddelek: Strojna oprema
281380 (983) HUDiR
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272036 (2036) tedybear

Več podobnih tem