» »

Radeon 8500 MAXX

Radeon 8500 MAXX

_Mortal_ ::

To sem zasledil na petition.com

We want ATi Technologies or one of it's OEM partners to produce a Radeon 8500 MAXX video card. The card would consist of 2 Radeon 8500 GPUs clocked at 250mhz or 230mhz each and would use AFR technology or better. An AGP Bridge Chip must be included and it must have full Windows XP and 2000 support

klik
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

Ja pa kaj še? Glasbeno željo >:D?
Osebno bi 100x rajš vidu, da ATI pohiti z R300, kot pa da se jahajo z raznimi jajčki ala MAXX, ker bojo pol končal tko kot 3dfx :\\ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

HUDiR ::

Zakaj mam občutek da bi to trgal? >:D

R0K ::

Kak me to razfuka, ko ti Mortal vsako zajebano novico o ATIju objaviš ej. Da bodo naredli to pa ono, ubistvu pa je pol tvoji novic nateg na celi črti. A ti misliš, da se bo kr firma kot je ATI menla za take freake?!

;((

Senitel ::

HUDiR: To bi trgal manj kot (po vsej verjetnosti) katera koli "next-gen" kartica, ki bo grajena okrog DirectX 9.0 :D !

jRk0 ::

To bi res trgalo gate:) bi blo zanimivo met eno tako zverino doma. pure power
You fuck up once, you loose two teeth.

krucymucy ::

ROK: Kaj se pi**** si pač nvidia fanatik ... ki je pred kratkim trdil da bo nvidia kupla ATI :D

Senitel ::

No a mi lahko en pametnjakovič, ki tukaj trdi, da bi to trgalo gate, še razloži ZAKAJ bi jih to trgalo?? Ker performance ne gre kar x2, OK? :\\

_Mortal_ ::

Rokovih komentarjev več ne poslušam. K nikol nima kej pametnega za povedat. Budal in Nvida fanatikov kot je on več ne poslušam. Sem pač objavil ker sem mislil da bi vas zanimal in da bi videl vaše komentarje.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ChiefThunder ::

ti še naprej sporočaj o ATI-ju, s tem ni nič narobe... če komu ne paše, je že iz naslova razvidno zakaj gre.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jRk0 ::

Senitel: Trenutno mam zastarelega Rage Fury MAXX-a. VSe današnje igre mi delajo, pa poglej kolko je stara. Ton hawk 3 naprimer mi dela na 1024x768 32bit z vsemi tistimi stvarmi vlopljenimi (ok, res da mam fog vklopljen) brez stekanja, medtem, ko prijatlu na istem procesorju z isto rama in graficno Geforce 2 mx steka na 800x600 16 bit. pojma nimam zakaj. Sicer je to res osamljen primer verjetno, ampak graficna se se zdaj nekako bojuje z drugimi, ceprav ma stokrat slabso tehnologijo (nima niti hardware t&l). Performanse bi se v teoriji naj podvojile, v resnici pa je vseeno vsec kot 1,5x boljse...

Torej, ce bi mel dva r8500, bi ta po hitrosti pomojem prehitel Gf4.

To je moje razmišljanje, seveda pa ni nujno, da prav mislim.
You fuck up once, you loose two teeth.

ChiefThunder ::

že mogoče, sam kokr je meni znano, takšna produkcija pošteno podraži kartico...

raje nej spedenajo še en boljši čip. :D
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

_Mortal_ ::

Strinjam se z Jerko-m. GF4 je 10-30 % hitrejša od Radeona. On bi vsaj 50% pridobil. Vsak proc 128 rama in vse skupi 256. Sentinelu ne gre zaupat je bolj za Nvido;( ;(( .
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

HUDiR ::

A ste kdaj gledal teste prvega maxa na dveh procesorjev noname, ki en sam ni prišev do gležnjev TNT. Poznam kolega ki še dons nabija špile z njim, da o kvaliteti slike ne govorim. Directx 9 to je tak kot bi 45 omenu črno ptico. Seveda bo trgala. Nasledja tri leta trga MAX. Uživajmo ta trenutek.

tha_man ::

Stvar bi bla verjetno fajn, ampak tud jaz sem mnenja naj raje nardijo R300 kot mutijo s tem.

Senitel ::

jRk0 & HUDiR: Rage Fury MAXX ima precej večji fillrate od GeForce 2 MX...
Zakaj zadeva ne bi bla cool:
1. Število trikotnikov na sekundo bi ostalo nespremenjeno
2. Tudi fillrate se nebi glih podvojil...
3. Kot je že Mortal omenil - 256MB rama, da dobiš 128MB efektivnega ni ravno najboljša rešitev...
4. Sodobne kartice so sestavljene iz osmih layerjev, kar je že kompleksnost matičnih plošč. Za dva taka proca bi se kompleksnost še povečala, al pa bi kartico mogl ful podaljšat -> Cena!?
5. Napajanje... Se še spomnete Voodoo 5 6000? No ta zadeva bi zgledala podobno...
6. Vse dosedanje multiprocesorske rešitve (SLI, VSA-100,...) delujejo neumno. Sej Wildcat je tud multiprocesorska kartica, samo ima gor 2-4 čipe za t&l in 2-4 čipe za rendering. Tko pa gre performance x2, ker lahko čipi delajo v paraleli in se delo NE prekriva.

_Mortal_: Radeon 8500 je 20%-30% hitrejši od GeForce 3 (vmes je 6 mesecev). GeForce 4 je 10%-30% hitrejši od Radeon 8500 (vmes je tud 6 mesecev). 2x Radeon 8500 ne bi bil za 50% hitrejši od GeForce 4, ampak bolj 10%-20% pred GeForce 4...
Low cost (!!!) verijante "next gen" (DirectX 9.0) kartic bodo tudi do 50% hirejše od GeForce 4 Ti :\ ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

HUDiR ::

Se vrjetno maš prav >:D >:D >:D >:D
V mislih sem imel močno kartico za 8.1, da ne bi kupoval dinozavra 9.0 za 200k, ki ga tako dve leti ne bi mogel futrat z nobeno stvarjo. Potem ne bi bil več vreden pol počenega groša (njegova namišljena cena).
Voodoo je poizkusil z več procesorskimi karticami. 2 v načrtu je imel 4,6…
Ni propadu zaradi specifikacij, temveč cene.

jRk0 ::

Cena bi pomoje bila vseeno nekje blizu Gf4ti4600 - Kakih 150k pomoje. In ce ljudje kupujejo gf4, bi pomoje tudi dali se malo vec za kartico, ki bi bila se hitrejsa. 256 rama pa ne vem ce potrebuje bilokera graficna kartica:).

Tehnologija bi pac zastarela in kartica bi mela samo surovo moc.

Res se bolj splaca delati na novem cipu s podporo dx9. Sanjat o kaksni maxx zverci pa je vseeno kul:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Senitel ::

HUDiR: Če nisi prebral sem rekel, da bodo LOW COST varijante kartic, ki bodo podpirale DirectX 9.0 za okrog 50% hitrejše od GeForce 4 Ti...
Ja sej 3dfx je propadu zarad cene zato, ker čipi, ram in sama kartica niso ble tolk pocen kot je 3dfx pač mislil, da bojo. Voodoo 5 ni uporabljal do onemoglosti navitega DDR rama (183MHz SDR če me spomin ne vara), niti ni bil sam čip nevem kolk navit in kompliciran - skratka osnova niti ni bila tako zelo high-end. Zdej pa to prenes na Radeon 8500, ki je precej navita zadeva in ima PRECEJ precej navitega DDR pomnilnika gor in komplicirano kartico...

jRk0: Ja sam pazi cene, ko pride 4200... >:D 256MB pa rabiš če hočeš met efektivno 128MB. Se pa strinjam, da nobena kartica ne potrebuje 256MB pomnilnika TRENUTNO!!...

HUDiR ::

No ja, da bi bila MX kartica od prejšnje generacije najhitrejše, hitrejša za 50% kvečjemu 10-20% počasnejša. Do sedaj!!!!!!!! Praviš pustimo se presenetiti, sam ne verjamem. :))

HUDiR ::

Tehnologija bi zastarala. Sam DirectX9.0 navš rabu še zaneslivo ne dve leti. Hočem rečt, da kupujemo drag HW, ki je sam za psihično uporabo. Vsak ve, koliko pade vrednost tem stvarcam vsako leto. :O

Senitel ::

Vsako leto pride nov DirectX... Tko da boš DirectX 9 rabil prej kot v dveh letih...

jRk0 ::

Mah, jaz itak ne razumem zakaj bi morale kartice bit tako hitre:) Pa a kupis kartico, ki stane 150k sit za igre igrat. Pa tiste igre ti potem enako gladko delajo, kot na 3x cenejsi kartici:) (stevilo fps je pac razlicno, ampak se vedno dovolj visoko, da ni opaziti stekanja na katerikoli malo boljsi kartici)
You fuck up once, you loose two teeth.

Senitel ::

Wait for Doom 3 >:D...

jRk0 ::

Ampak takrat se nebo dx9 kartic in bi zverina v slogu radeon MAXX bla kar kul;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Senitel ::

Sploh ne :\\... In kdaj bo Doom 3 prišel vn? Maja??

malinavc ::

Jrko: aja, THPS3 ti dela čist lepo na taki resoluciji kot si opisu? kak je to možn ha? če mam jst durona 800 pa radeona 64mb ddr, pa ne morm rečt de mi čist lepo laufa! aja, ti si spet eden unih k pravjo de jim leti, pol pa vidiš kak dela, pa vidiš de so take stopnice...če veš kaj mislim?
...odvisno s katere perspektive gledamo...

jRk0 ::

Fog mam vklopljen. Kar dosti pomaga. Ne dela cisto gladko, opaziti je stekanje v dolocenih stopjah in predelih stopenj, ampak drugace pa ni tolko, da bi blo motece. tistemu prijatlu pa celi cas steka na 800x600 16 bit, z gf 2mx...

Stopnice pa so cisto lep

You fuck up once, you loose two teeth.

HUDiR ::

A pol si bos nabaun nov com za 1.000.000 SIT. Jaooo ;(( sam de navs pol ugotou, da se vedn steka. mal morgen :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
161401 (1168) Grey
»

Radeon 9700 je zunaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1296791 (4058) ||_^_||
»

nVidia buys ATi (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
674184 (3312) Senitel
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575764 (4719) TheJack
»

Pixel Sharder 1.4 demoti

Oddelek: Zvok in slika
111210 (1063) luni

Več podobnih tem