» »

Virus v boot sektorju?

Virus v boot sektorju?

alyF ::

En problem.

Prjatlu je en virus (baje mu je en "stručko" povedu, da je bil Cih, k' se je aktiviru na obletnco Černobila...) uniču plato in pobrisu disk. Ko sm mu menju plato, je vse delal. V BIOSu sem še vklopu "virus protection". Z fdiskom sm pobrisu aktivno particijo(edina na disku), kjer je bil virus. Ustvarim novo primarno particijo, podaljšano in en logični pogon na njej. Grem iz fdiska, ki mora in hoče ponovno zagnat komp. Na zaslonu se mi pojav okn: "Virus present in boot sector. Continue? (y/n)" Oči mi padejo iz jamic in ugasnem komp.
Pred tem, ko sm ga prvič pržgau, je probu bootat z diskete (je ni blo not), pol pa z diska, ampak "Operacijski sistem ni prisoten". Če bi biu virus v boot sektorju, bi se komp mogu zbootat in virus bi še enkrat opravu svoje delo, al ne? Je blo sporočilo posledica nedefiniranih particij na disku? Je potrebno strojno formatirat disk? Plata je SuperMicro P6SBA, disk pa Segate 4,3GB.
Prosim pomahajte :), ker je frend že kr neki cajta brez kompa.

Gandalfar ::

/me pomaha ;-)

si pobrisal master boot record z fdisk /mbr ?

alyF ::

Nism niti poštudiro na to.:8) Bom probu.

SasoS ::

Ta protection v biosu je zelo bedn. Namreč zajoku bo da je virus vsakič ko bo nekdo hotu popravit boot sector. Ker si s fdiskom delu particije, je fdisk pisu po boot sectorju, plata pa misli da je to virus! To zaščito lepo izklopi (ker z njo niti winsov ne boš mogu inštalirat), nato pa dej gor en pošten antivirus (Norton...) in poskeniri mašino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

Sumo ::

Kolikor jaz vem, je tisti "virus protection" v biosu narejen tako, da vsakic, ko se hoce kaj zapisati v mbr (pa tudi ce je to samo boot od windowsov, ki ga zapise fdisk), zajamra in te vprasa ce dovolis to ali ne. Tako da pomoje da je to false alarm. Seveda pa za vsak slucaj naredi se to kar je rekel Gandalfar.

alyF ::

Hvala, fantje 8-)

AngelOfDeath ::

Točno tak oni virus protection začne zganjat paniko ko bilokdo hoče pisat po boot sektorju. Zato ko formatiraš disk al pa mbr pač dopustiš da piše po disku.

Drugače pa ga mam stalno vklopljenega ker te lepo opozori če kdo hoče pisat po boot sektorju :)

gkovac ::

Men je ratal odstranit virus iz MBR s pomočjo FDISK-a

in sicer: zaženi comp z sistemsko disketo in napiši ukaz fdisk /mbr

upam da ti bo kaj pomagal
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

alyF ::

Še enkrat hvala. Problem je že neki cajta rešen. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151844 (1476) Michael7
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443036 (2274) xpozed
»

Kako formatirati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101900 (1770) BigWhale
»

Problem pri instalaciji Red Hat 8.0

Oddelek: Operacijski sistemi
121104 (890) dr.J
»

HELP! HELP! Please HELP!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81358 (1226) Medved

Več podobnih tem