» »

wireless - ni dostopa do interneta

wireless - ni dostopa do interneta

Rok Balboa ::

Zivjo!

Nabavil sem prenosnik in imam nekaj tezav pri priklopu v splet. Povezujem se preko Netgear routerja. Prenosnik se normalno poveze v WLAN, v ruterjevem softwareu ga vidim, da je povezan, vendar dostopa v splet nimam. windows 7 diagnostics pravi, da je nekaj narobe z DNS serverjem - naj se ne bi odzival. Moj ISP je siol. Preko istega routerja dostopam se z namiznim racunalnikom - deluje brez tezav.

Če ima kdo kak predlog, kaj bi lahko poskusil bom zelo vesel. Prosim ne v stilu "siol je ***" - to vem. ;)

hvala!

Rok Balboa ::

Naj dodam še, da ko se povezujem preko drugega routerja, kjer gre net preko amisa in naj bi imel enake varnostne nastavitve, tezav ni.

schtr4jh ::

Start -> Začeni (Run) -> vpiši "cmd" (brez narekovajev). Nato se ti odpre konzolno okno in v njem vpiši "ping 193.2.1.66" (brez narekovajev). Kakšen je rezultat?

EDiT: nato vpiši še "ipconfig" (brez narekovajev) ter prilepi rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: schtr4jh ()

Rok Balboa ::

Tole je totalno čudno. Pinganje deluje, vse ostalo pa ne. :(

C:\Users\Rok>ping 193.2.1.66

Pinging 193.2.1.66 with 32 bytes of data:
Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=18ms TTL=252
Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=19ms TTL=252
Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=18ms TTL=252
Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=19ms TTL=252

Ping statistics for 193.2.1.66:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 18ms, Maximum = 19ms, Average = 18ms

C:\Users\Rok>ipconfig

Windows IP Configuration


Wireless LAN adapter Brezžična omrežna povezava:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::505:6f34:43e4:f04d%15
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.4
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1


Poskusil sem tudi izklopit firewall windowsov in je isto, enako če izklopim IPv6 protokol. Internet ne deluje niti če se skušam priklopit prek omrežnega kabla ali kar direkt preko adsl modema. Ne razumem, zakaj me (očitno) blokira siolov server.

logout ::

Iz tega, kar si napisal je "očitno" le to, da na tem računalniku nimaš vpisanega DNS strežnika. Pri tem ni nobene krivde SiOLa, če praviš, da ti na drugem računalniku vse deluje. Če ne gre drugače, pač na roke vpiši DNS nastavitve.

L.p., Kloko

schtr4jh ::

Odlično =)
Pojdi v nastavitve mrežne kartice ter manual dodaj dns strežnike (193.2.1.66 in 84.255.209.77).

Rok Balboa ::

Meni se ne zdi preveč odlično. Ne razumem, zakaj mi svetuješ, naj vpišem arnesov in T-2 jev DNS server, če je moj ISP Siol. Ročno sem serverje že skušal vpisat, pa ne deluje. Mislim, da je težava v windows 7.

schtr4jh ::

Kaj ti odpre s klikom na ta link: http://193.164.138.20

Če ti odpre Slo-Tech, potem je nedvomno napaka v DNS-ju. Če ti ne odpre nič potem nimam ideje.

Drugače pa dodaj te dns-je v nastavitve pa bi moralo delat.

Mimogrede ... Dns-je lahko imaš vpisane katerekoli ;-)

Rok Balboa ::

Ja, imel si prav. Zdaj stvar deuje. Ne razumem pa, kaj je bilo narobe, ko sem vpisal siolove strežnike. Whatever, samo da dela. :)

Hvala in LP!

Gutjerez ::

jaz man problem. Danes sem kupil tp-link usb za wireles. In priklopo na namizni pc. Nalozo drivere in ze dela net. Ampak ko enkrat resetiram pc. Pol vec ne dela. Pise da je brezzicna povezava povezana. Poln signal. Ampak ne odpre internetne strani. V cmdju ne pinga.
Mozila mi javi ces da imam napacne nastavitve in dns. Ne razumen kako? A prvic je delalo ok. Pol za foro formatiram pc in priklopim pa dela. Po restartu pa spet vec ne dela. Kaj da storim?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router- interneta ni

Oddelek: Omrežja in internet
212280 (1892) ultimated4
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211022 (7601) Alexius Heristalski
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210247 (10247) hruske
»

Kako pri nas do "večje pipice"?

Oddelek: Omrežja in internet
182060 (1396) PaJo
»

ADSL ping?

Oddelek: Omrežja in internet
443210 (2224) zile

Več podobnih tem