» »

Vezava w-routerja na kombirinarn modem (ADSL)

Vezava w-routerja na kombirinarn modem (ADSL)

[Intanium] ::

Pozdravljeni!

Se opravičujem za morda nejasen naslov te teme, samo moram na hitro spisat vse skup. Torej... punca si je nabavla prenosnika in pa brezžični router. Internet teče preko Amisovega DSL-ja. Centrala je kombirinan wireless router z modemom (model Thomson SpeedTouch 780WL).Na to centralo je vezana digitalna TV, internet in pa ip telefonija (trojček torej). Problem je nastal pri konfirugaciji novega routerja (Linksys wrt54gl).

Vezal sem najbrž pravilno. DSL kabel gre v centralo... iz centrale gre en mrežni kabel do routerja (linksys). Iz routerja pa sem vezal fizično namizni komp in seveda brezžično gre prenosnik.

Zataknilo se je pri konfiguraciji Linksysovega routerja. Sprva sem izklopil wireless na Thomson centrali, ter preveril IP naslov. V linksysu sem nastavil da se povezuje preko PPPoE klienta, vpisal username in pa pass, ter uporabil pridobljen ip iz centrale. Vpisal pa sem ga v linksysov vmesnik pod Local address (oz. IP). Oba računalnika imata drugače vklopljeno avtomatsko pridobitev Ipjov. Sedaj imam drug ipe za dostop do routerja in ne standardnega za ta model. Zadeva sedaj dela,ampak mi nkako ne diši. Ve morda kdo kaj več o tem povedat ?

Lp!

imallears ::

ter uporabil pridobljen ip iz centrale. Vpisal pa sem ga v linksysov vmesnik pod Local address (oz. IP).


zakaj si pa to naredil? Spremenil si default ip routerja. Spremeni ga nazaj. On že sam dobi zunanji ip.

[Intanium] ::

Hja, v tem je štos... sem spremenil nazaj in brez tega posega router ni delal, tako da sem spremenil ip. Tud meni je to nelogičen ukrep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293161485 (13352) kixs
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252878 (1481) SaXsIm
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
173106 (2780) crniangeo
»

Wifi

Oddelek: Omrežja in internet
91615 (1405) tomazsk1
»

linksys WRT54GL, problem pri instalaciji

Oddelek: Omrežja in internet
162437 (2215) teoo

Več podobnih tem