» »

Uporabnost USB na LCD TV-jih

Uporabnost USB na LCD TV-jih

«
1
2 3

nx6325 ::

Pozdravljeni.

Pred kratkim je kolega kupil lcd tv lg 4020. Ta tv ima usb in predvaja preko le tega praktično vse formate filmov, zatakne se le pri dts zvoku. Predvaja tudi filme 1080p v velikosti do 10gb brez kakršnega koli zatikanja. Podnapise tudi predvaja praktično vse, z šumniki.
Zdej me pa zanima, kako je s tem predvajanjem preko usb, na ostalih tv-jih, drugih proizvajalcev? Ali imajo drugi tudi tako uporaben ta USB vhod, glede na to da ga imajo že praktično vsi?
Odločam se za nakup TV-ja, pa mi je to nekako pogoj, le da bi bil mogoče še kak drugi proizvajalec (sony, samsung, philips), na listi favoritov.

Lepo prosim, če ima kdo kake izkušnje s tem, naj se malo razpiše.

hvala

Wad@ ::

Sam imam philipsov pfl8404, res da nisem poiskušal kaj preveč preko usb, ampak že pri navadnem divx-u začne zvok malenkost zaostajat (res malenkost, sam moti:8)),preko dnla pa tudi (pozabil kaj sem že predvajal - sicer mislim da je oboje povezano, če dela preko usb, dela preko dnla..). Predvidevam, da je tud pri HD vsebini enako.

KoMar- ::

Vsak TV ima to drugače... nekateri prek USB zmorejo tudi samo prikazovat .jpg, tako da si prej pozorno preberi specifikacije in reviewe...

GrimReaper ::

LG/Samsung, Sony tega sploh ne podpira, pri Philipsu se zatika.
Za LG lahko potrdim da podpirajo vse serije, od 2000-9000, edino pri 2000-4000 je treba odklenit, hardware pa je pri vseh isti.
Sam jest lahko povem da odkar imam HDMI kabel povezan na komp, da mi je lažje v Win7 preklopit iz enega zaslona na oba (oz. lahko bi imel vedno na oba, samo moraš potem miško na desni strani kjer je slider lovit), kot pa kopirat na ključ. Je pa tako da imam TV takoj ob računalniku.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

nx6325 ::

Potem se pravi, da je lg edini, ki podpira predvajanje filmov prek usb.
Sej če bi imel dobr komp z hdmi, potem ne bi blo problem. Sedaj pa imam le prenosnik ki ima samo s-video in vga priklop, kateri pa mislim da niso sposobni prenašati ustrezne slike na lcd tv, ali pač?

Ted ::

Ni edini, tudi Samsung podpira predvajanje filmov iz USB ključa.
Mah...

Timmah ::

Meni Philipsov LCD TV 32PFL5604H lepo predvaja vse, kar mu dam za prežvečit razen .mkv.
Mi je tudi zvok zaostajal za sliko, ko sem imel USB ključek priklopljen preko usb podaljška, direkten priklop je težavo odpravil. Res pa je, da sem dal gor najnovejši FW.
donde esta francesca

nx6325 ::

kako je pa s podnapisi, ti tudi to funkcionira?

KoMar- ::

oz. lahko bi imel vedno na oba, samo moraš potem miško na desni strani kjer je slider lovit

Trik, ki sem ga jaz pogruntal:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Ted ::

Na LG-jih zelo dobro, tudi s šumniki.
Mah...

GrimReaper ::

Trik, ki sem ga jaz pogruntal:

Hvala ti, lep trik.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

nx6325 ::

Učeraj videl tudi LG 32lh4900. Usb deluje perfektno. Ostalo, kot je slika, zvok, design, se mi pa že tko dopade. Mislm da dilema kaj vzeti, postaja le še kateri model in velikost :).

LapD ::

Zadeva je zelo uporabna. Mam en wd passport skoz gor prkloplen in je bolš kot katerakol videoteka ;) Samsung je do zdej prebavil vse posnetke, tudi tiste z ekstremnim bitrateom. Edini problem je pač dts, ki pa ga ne prebavi noben TV. Pa ne zaradi tehnčnih nezmožnosti ampak zaradi licence. In če je to prevelika ovira, riskiraj še 100EUR zraven za en predvajalnik ala Xtreamer in pozabi na usb v TVju.
web&motion designer

teddy81 ::

Jaz sem včeraj usposobil predvajanje z USB na modelu LG 37LF 2500, ki ga ima BigBang v razrezani ceni za 549EUR.
Finta je, da ima zaklenjen servisni menu, ki pa ga lahko odkleneš samo, če narediš najprej downgrade firmware na 3.15, greš v servisni menu in tam aktiviraš usb, ter nato narediš spet update na 3.40.

Zadeva deluje perfektno, razen pri MKV datotekah ne predvaja DTS zvoka. Deluje popolnoma brez zatikanja. Tudi, če imaš DVD na prenosnem disku (sam imam VERBATIM 2,5" 500gb formatiran na NTFS) ti predvaja film in še podnapise lahko določiš... pač kateri jezik.

Prava zadeva!
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

NazgulRR ::

Verjetno ta USB ni uporaben za gledanje filmov na starejših LGjih, ali? (npr. 32LG5700)

Gatsu ::

Hmm če so problemi samo z DTSjem, majo morda ti tvji HDMI izhod, da bi zvok peljal na receiver, ali pa optičnega npr?

balonhit ::

Jaz sem včeraj usposobil predvajanje z USB na modelu LG 37LF 2500, ki ga ima BigBang v razrezani ceni za 549EUR.
Finta je, da ima zaklenjen servisni menu, ki pa ga lahko odkleneš samo, če narediš najprej downgrade firmware na 3.15, greš v servisni menu in tam aktiviraš usb, ter nato narediš spet update na 3.40.

Zadeva deluje perfektno, razen pri MKV datotekah ne predvaja DTS zvoka. Deluje popolnoma brez zatikanja. Tudi, če imaš DVD na prenosnem disku (sam imam VERBATIM 2,5" 500gb formatiran na NTFS) ti predvaja film in še podnapise lahko določiš... pač kateri jezik. ''' kakšen postopek moraš opraviti da do tega prideš ????????????????????????


Prava zadeva!

krucymucy ::

Samsung + DLNA je zmagovita kombinacija. Ko bi le deloval se DTS downmix ...

edit: Kvaliteta slike je prek DLNA predvajanja boljsa, kot recimo direktno z PC-ja prek DVI-HDMI kabla na TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

balonhit ::

kako pridem do nastavitev za lg37lf 2500 da zaženem usb in hvala za nasvet!!

dj cotto ::

Če imaš Firmware v. 3.15 pritisni OK na daljincu + OK na TV-ju, dokler se ti ne pojavi okvircek z geslom. Vtipkaj 0000 pojdi v TOOL Menu 3 in nastavi jpeg, mp3 na 1 in Divx/Xvid na HD.

Več si preberi TUKAJ.

KoMar- ::

Dobra finta. Zakaj je to sploh izklopljeno? A pri dražjih modelih je pa privzeto na 1?

balonhit ::

Mam firmware v 3. 40 tako da s pritiskom na ok + ok na tv-ju ne prime! A je kaka druga moŽnost?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: podtalje ()

sgdjkdlsugi4 ::

Mam firmware v 3. 40 tako da s pritiskom na ok + ok na tv-ju ne prime! A je kaka druga moŽnost?


http://lgusb.wikispaces.com/

drvo ::

Meni Philipsov LCD TV 32PFL5604H lepo predvaja vse, kar mu dam za prežvečit razen .mkv.
Mi je tudi zvok zaostajal za sliko, ko sem imel USB ključek priklopljen preko usb podaljška, direkten priklop je težavo odpravil. Res pa je, da sem dal gor najnovejši FW.


Kako pa je z podnapisi, si jih lahko usposobil?

rok11986 ::

Tudi mene zanima kako je z podnapisi pa kako jih usposobiti? Kje si našel FW?

mareee89 ::

Pri mojem LGju 42lh4010 predvaja praktično vse formate probal sem tudi velikosti 15G film 1080p predvaja brez problemov pol mi je pa že ključek premajhen:) bere pa tudi čist normalno s prenosnega diska, če je pa slučajn film v DTS zvoku ga pa konvertiram z popconconverterjem okol 10min pa je narjen, mam pa software 3.40 pri prejšnjem se mi je tu pa tam zataknil zvok zej je pa tud to odpravljen.

Naabo ::

Mene pa zanima, če je pri predvajanju z USB ključa pri LGjih možna funkcija ponavljanja (repeat)? Nikakor ne najdem tega na 42LH7020. Prav tako mi ni uspelo spreminjati razmerja stranic videa...

kixs ::

Pritisni na rdec gumb na daljincu. Na tem meniju je vse kar lahko spreminjas - ni veliko. Velikost slike 1:1 ali full screen in ni mozno spreminjat formata - ne vem zakaj bi ga?

lp

Naabo ::

kixs je izjavil:

Pritisni na rdec gumb na daljincu. Na tem meniju je vse kar lahko spreminjas - ni veliko. Velikost slike 1:1 ali full screen in ni mozno spreminjat formata - ne vem zakaj bi ga?

lp

Za rdeč gumb vem, vendar tam nimaš kaj pametnega spreminjati. Situacija je bila taka, da sem zripal nekaj DVDjev v izvorni resoluciji (720x576), zaradi česar je bila slika na LCDju rahlo ožja kot bi morala biti. Rešitev je sicer, da spremeniš resolucijo (npr. 720x540), ampak takrat se mi je mudilo, ker je bilo potrebno na hitro pripraviti gradivo za sejem, LCDja pa ni bilo mogoče prej sprobati. Bolj moteče je, da ni funkcije "repeat", ko želiš, da se ti neka predstavitev vrti v nedogled...

pol3ni ::

nx6325 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred kratkim je kolega kupil lcd tv lg 4020. Ta tv ima usb in predvaja preko le tega praktično vse formate filmov, zatakne se le pri dts zvoku. Predvaja tudi filme 1080p v velikosti do 10gb brez kakršnega koli zatikanja. Podnapise tudi predvaja praktično vse, z šumniki.
Zdej me pa zanima, kako je s tem predvajanjem preko usb, na ostalih tv-jih, drugih proizvajalcev? Ali imajo drugi tudi tako uporaben ta USB vhod, glede na to da ga imajo že praktično vsi?
Odločam se za nakup TV-ja, pa mi je to nekako pogoj, le da bi bil mogoče še kak drugi proizvajalec (sony, samsung, philips), na listi favoritov.

Lepo prosim, če ima kdo kake izkušnje s tem, naj se malo razpiše.

hvala



Lahko si pogledaš tudi ta forum je marsikaj uporabnega
http://www.avforum.si/

rok11986 ::

drvo je izjavil:

Meni Philipsov LCD TV 32PFL5604H lepo predvaja vse, kar mu dam za prežvečit razen .mkv.
Mi je tudi zvok zaostajal za sliko, ko sem imel USB ključek priklopljen preko usb podaljška, direkten priklop je težavo odpravil. Res pa je, da sem dal gor najnovejši FW.


Kako pa je z podnapisi, si jih lahko usposobil?



''drvo''je kaj uspeha?

bobo55 ::

jaz imam npr od LGja 19ka LCD TV in ima tudi ta usb....
trebalo je neki odklenit neko opcijo newem kj tocno u servisnem meniju....
u glaunem sem zjebal TV :HHH
zdej kaze sliko v zeleni barvi, samo drugacni odtenky

Marilyn ::

OPOZORILO: To je nujno vedeti.Deluje samo, če imate verzijo LH, LF & nekatere LU serije EVROPSKE MODELE, ne preizkušajte na drugih modelih, ker čene jih boste uničili.Ne poizkušajte na USA/CA/ASIA modelih!



OPOZORILO: NA lh7000 TEGA NERABITE POČETI, KER IMATE ŽE OMOGOČENO USB OPCIJO!
1.Da lahko aktivirate USB vhod na LG LCD TV modelih, morate inštalirati 3.15 verzijo na vaš LCD TV.
Najprej pa morate preveriti katero verzijo imate že na vašem LCD TV.
Pritisnite MENU na komandi, nato SETUP in pojdite na DIAGNOSTIC.
( če že imate verzijo V3.15, pustite tako ker je vredu)

V zaporedju, da inštalirate verzijo v3.15 iz verzije okrog v3.15 kot so : v3.24, v3.37, v3.40 oz. V3.55.
1. Poberite verzijo 3.15
2. Vstavite fajl v USB ključ, v mapo LG_DTV in vključite USB v TV.
3. Pojdite v MENU- OPTION in pritisnite FAV -7krat.
4. Potem boste vprašani, če želite inštalirati softaware.
5. Pritisnite DA in počakajte, da se proces konča.
6. Pritisnite OK na komandi ter OK na TV-ju in počakajte 5s.
7. Vpišite geslo 0000
8. Pojdite v service menu v TOOL OPTION 3
9. Menjajte DIVX --> HD
EMF --> 1
10. Sedaj lahko nastavite nazaj v verzijo v v3.55
(ponovite postopek od 2. – 5.)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

janik23a ::

Berem ta forum ker iščem odgovor na:
Imam TV LG 42LH4000
Kako nastaviti uro na pravilni čas ko imaš že vse
nastavljeno.V meniju so za nastavitev ure vse opcije skrite aktivna je le ZAPRI. V navodilih piše da se posodablja sama preko digitalnih programov kar ne drži, mi pa stalno zaostaja.
Imam še eno vprašanje : TV ima firmware 3.40 in bi
rad vklopil USB v čitanje datotek katere omenjate v tem forumu (postopek je lepo opisal Šminker)ali se mi podrejo vse druge nastavitve (programi in ostalo).
ter kaj novega prinaša verzija 3.55

lep pozdrav vsem na forumu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janik23a ()

nokaut240 ::

Imam Samsung LE-32C530 televizor. Preko USB vhoda sem priklopil zunanji disk. Bere vse formate, razen mkv. Podnapise prikazuje, vendar ima težave s šumniki, saj jih ne zna prikazovati (prikaže kar neke druge črke namesto š,č,ž). Kako lahko to napako odpravim ? Novih updatov na samsungovi strani ni, v navodilih pa tudi nikjer ne piše, kako se to popravi.

Marilyn ::

šumnikov ti nebo kazalo...

Marilyn ::

janik23a je izjavil:

Berem ta forum ker iščem odgovor na:
Imam TV LG 42LH4000
Kako nastaviti uro na pravilni čas ko imaš že vse
nastavljeno.V meniju so za nastavitev ure vse opcije skrite aktivna je le ZAPRI. V navodilih piše da se posodablja sama preko digitalnih programov kar ne drži, mi pa stalno zaostaja.
Imam še eno vprašanje : TV ima firmware 3.40 in bi
rad vklopil USB v čitanje datotek katere omenjate v tem forumu (postopek je lepo opisal Šminker)ali se mi podrejo vse druge nastavitve (programi in ostalo).
ter kaj novega prinaša verzija 3.55

lep pozdrav vsem na forumu



Mislim, da ni bistvene razlike med 3.55 in 3.40( če boš odpiral USB vrata, pa ti predlagam, da daš zadnji software 3.55).Kanale pa boš moral ponovno poiskati in jih nastaviti.

johnyboy ::

imam lg lh4020 in mi preko usbja delajo samo slike pa filmi. nimam fw 3.55 in ne morem downgradati na 3.15. Proces se začne, vendar ne konča. Koliko časa je pri vas tekel proces downgradanja?
Krajna forever.

Marilyn ::

johnyboy je izjavil:

imam lg lh4020 in mi preko usbja delajo samo slike pa filmi. nimam fw 3.55 in ne morem downgradati na 3.15. Proces se začne, vendar ne konča. Koliko časa je pri vas tekel proces downgradanja?


Zakaj bi pa potem odpiral usb, če pa že imaš podporo za predvajanje filmov? Ne tikaj, ker si lahko uničiš tv!!!Tvojga tv-ja ni niti na seznamu, na katerih so napisani kje lahko to počnemo.

johnyboy ::

Oh, narobe sem napisal, predvaja samo glasbo in fotografije, filmov pa ne....Po tvojem mnenju se omenjeni tv ne da downgradat?
Krajna forever.

KoMar- ::

Če tvojega modela ni na seznamu, ne moreš nič narest. Pa, prosim, ne piši istega vprašanja v več tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

johnyboy ::

Na AV forumu sem zasledil da so razlike med med lg lh4000, lg lh4010,lg lh4020 samo kozmetični, vse ostalo pa je isto. Po tej logiki bi se moral tudi lg 4020 downgradat, tako kot lh4000, zmar ne?

Sorry, Komar, k sprašujem, sam sej zato je forum, mar ne?
Krajna forever.

Marilyn ::

johnyboy je izjavil:

Na AV forumu sem zasledil da so razlike med med lg lh4000, lg lh4010,lg lh4020 samo kozmetični, vse ostalo pa je isto. Po tej logiki bi se moral tudi lg 4020 downgradat, tako kot lh4000, zmar ne?

Sorry, Komar, k sprašujem, sam sej zato je forum, mar ne?


JA AMPAK NE RAZUMEM ZAKAJ BI ŠOU SPLOH DONWGRADAT :D...želiš uničit tv?

je zato ta forum ja, pravilno si ugotovil...

hojnikb ::

Še vedno lahko preko Ir omogočiš servisni meni, pa tam vklopiš divx podporo.
#brezpodpisa

Marilyn ::

johnyboy je izjavil:

Na AV forumu sem zasledil da so razlike med med lg lh4000, lg lh4010,lg lh4020 samo kozmetični, vse ostalo pa je isto. Po tej logiki bi se moral tudi lg 4020 downgradat, tako kot lh4000, zmar ne?

Sorry, Komar, k sprašujem, sam sej zato je forum, mar ne?


..preveri kateri software imaš na Lg: in če imaš v3.24, v3.37, v3.40 oz. V3.55. se lepo igraj.Čene ti pa ne predlagam, da tikaš.Razen če imaš namen kupit novega :D:D.Sicer pa če imaš sel epo drži navodil, nalganje programa traja nekaj sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

johnyboy ::

mam 3.55...hočem downgradat na 3.15 in mi ne uspe....pri 3010 mi je to uspelo brez težav...:)
Krajna forever.

johnyboy ::

Torej, tudi pri lg lh4020 je uspelo, najprej downgrade na 3.15, spremeniti system tools in nato še upgrade nazaj...dela...zgolj v vednost..hvala za potrpežljivost..:)
Krajna forever.

janhar ::

Kdo ve mogoče kaj je s predvajanjem podnapisov na Sonyjevih LCD-jih. Sem iskal po različnih forumih in o tem našel nič.

Sam imam Sony KDL40EX402 in podnapisov ne bere. Medtem ko mi LG 42lh5020 (oz nekaj podobnega) bere vse.

Marilyn ::

janhar je izjavil:

Kdo ve mogoče kaj je s predvajanjem podnapisov na Sonyjevih LCD-jih. Sem iskal po različnih forumih in o tem našel nič.

Sam imam Sony KDL40EX402 in podnapisov ne bere. Medtem ko mi LG 42lh5020 (oz nekaj podobnega) bere vse.



vgraviraj podnapise v sliko. Najmanjši problem.

čene, pa preveri al imaš .sub ali .srt, namreš pri .sub se zgodi da ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

janhar ::

S preimenovanjem sem se že ukvarjal, ne dela....

Izgleda bo res potrebna dolgotrajna peka v filme...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392102773 (43217) kitka77
»

LCD LED TV z USB

Oddelek: Zvok in slika
355123 (4666) Ashrack
»

Samsung TV DLNA - dts zvok (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6916001 (13657) Dekinio
»

BluRay image na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
303492 (2942) jest10
»

Kateri lcd samsung ali LG

Oddelek: Zvok in slika
214600 (3524) nx6325

Več podobnih tem