» »

ChromeOS: V prihodnosti ni prostora za diske

1 2 3
4
»

ABX ::

The evil Chinese Vs Google.

Ma kje pobirate te scenarije?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darksamurai ::

Google ne bo ostal nedotaknjen. Število napadov se bo povečalo, pa lahko rečeš kar hočeš. Potem mi pa povej kaj bo prinesla centralizacija. Definitivno več napadov. Zakaj? Ker je najučinkoviteje napadati večje sisteme, ker lahko veliko več dobiš. Tudi za hekerje je čas = denar. Na koncu se bo izkazalo, da bo bolje imeti podatke na lokalnem strežniku, ker bo manjša verjetnost napada.

darksamurai ::

The evil Chinese Vs Google.


Kaj pa če je Chinese vs evil Google? :))

To je bil samo primer oz. eden izmed možnih scenarijev. Kitajčki bojo eni izmed mnogih, ki se bojo lotili clouda (ko bo malo bolj razširjen). To je dejstvo. Če ne verjameš, da bo ta sistem parkrat padel: a) se ne spoznaš preveč na hekerske vdore! b) živiš na drugem svetu (v raju)!

Poldi112 ::

>Backup za internetno povezavo je trivialna in poceni zadeva. Lahko imaš dve povezavi ali za rezervo uporabljaš mobilni internet.

Par mesecev nazaj sem urejal internet za eno pisarno v Stegnah (Ljubljana).
DSL je odpadel, ker je imel telekom polno omarico.
Telemachov kabelski internet tudi ni mogoč, čeprav je njihova stavba par 100m stran (čez cesto).
Edina opcija ki sem jo dobil je bila T-2 optika.

Na kar nekaj lokacijah mi je DSL edina opcija. Zdaj malo dvomim, da bi mi telekom potegnil še eno parico, ker bi rad imel 2 dsl-a. Plus da če odleti telekom mi tudi 2 isp-ja ne pomagata.

Mobilni interet je pa zgolj neslana šala, razen če si v pisarni sam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

Na kar nekaj lokacijah mi je DSL edina opcija.
Ja no, ponekod še tega ni. Pri meni sta pa obe optiki, telemachov kabel in telekomov DSL.;)

Mobilni internet pa tudi ni tako zelo neslana šala, ker ima lahko vsak računalnik svojega, ne cela firma enega.

O.

Poldi112 ::

Torej boš za potrebe backup-a kupil vsem zaposlenim gsm modem?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

Odvisno, kaj delajo, ampak ponekod ga tako ali tako že mnogi imajo, v telefonih ali prenosnikih. Še vedno ceneje kot vzdrževanje nekega strežnika zaradi tistih par ur na leto, ko internet ne dela.

O.

techfreak :) ::

Še dobro, da cloud ne more crkniti.

Okapi ::

Kdo pravi, da ne more? Ampak je manjša verjetnost, kot da bo crknil tvoj domači/službeni pc/strežnik.

O.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google naročil 60.000 prenosnikov Cr-48

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
298308 (7137) PrimozR
»

Chrome OS prihaja letos in prihodnje leto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3210078 (7748) opeter
»

ChromeOS: V prihodnosti ni prostora za diske (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
15814785 (10317) Okapi

Več podobnih tem