» »

VmWare - kako do tiskalnika na oddaljenem PC-ju

VmWare - kako do tiskalnika na oddaljenem PC-ju

pravnik ::

Uporabljam VmWare za dostop do oddaljenega računalnika. A m i lahko kdo pove, kako bi na ta (oddaljeni) računalnik prenesel dostop do domačega tiskalnika (USB). Na "remote control" dam prenesi tudi tiskalnik, pa zvok, dostop do diskov, pa prenese vse, razen tiskalnika. A mi lahko kdo mogoče pomaga? Hvala vnaprej!

dfajt ::

Če sem prav razumel, ti do oddaljenega računalnika ne dostopaš preko VmWare (to je orodje za navidezne računalnike), ampak preko RDP (remote desktop), kjer se nastavljajo te stvari, ki jih omenjaš.
V primeru, da je tako, je najbolje svoj tiskalnik dati v skupno rabo, potem pa ga na oddaljenem računalniku poiskati in priklopiti.

pravnik ::

Če sem prav razumel, ti do oddaljenega računalnika ne dostopaš preko VmWare (to je orodje za navidezne računalnike), ampak preko RDP (remote desktop), kjer se nastavljajo te stvari, ki jih omenjaš.
V primeru, da je tako, je najbolje svoj tiskalnik dati v skupno rabo, potem pa ga na oddaljenem računalniku poiskati in priklopiti.


Ne, najprej z VmWare-om dostopim do navideznega računalnika z XP-ji, nato pa z RDP do oddaljenega računalnika.

jernejp ::

Najprej vzpostavi lokalno omrežje med virtualno mašino in računalnikom na katerem imaš tiskalnik.
Nato daj v skupno rabo USB tiskalnik in se na njega priklopi iz virtualne mašine.
Potem lahko ta tiskalnik podaš naprej preko RDP-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava z oddaljenim namizjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
183649 (2455) slitkx
»

oddaljen dostop - kateri program?

Oddelek: Programska oprema
125492 (4453) A_A
»

linux

Oddelek: Operacijski sistemi
242544 (2036) dottor
»

vmWare-Nuujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
294506 (4195) AndrejO
»

virtual pc

Oddelek: Operacijski sistemi
181997 (1360) tempoFlow

Več podobnih tem