» »

virtual pc

virtual pc

she ::

Pozdravljeni!
Na svojem računalniku imam Visto, rada bi si naložila še Windows xp, zaradi tega, ker nekateri programi na Visti ne delajo.
Imam program VMWare player (upam, da je pravi;D).
Kaj zdaj? Kako si namestiti navidezni računalnik?
prosila bi za kratek opis postopka.
Najlepša hvala!

Lep pozdrav

butec ::

arjan_t ::

v vmware playerju lahko samo poganjaš že narejene VM-je

uporabi virtualbox (google), imaš tudi seamless mode ki ti omogoča boljšo "integracijo"

Blinder ::

A se da z virtualboxom zagnat recimo ubuntu in pridet na njegovo namizje? Ker jaz sem proval pa je prislo le do konzole, grafike ni hotelo zagnat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

manaay ::

She: Kot je ze arjan rekel.. v vmware playerju bo malo tezje instalirat masino. Predlagam, da si namesti VmWare Server, ki je tudi brezplacen (najbolje verzija 1 - ker ne porabi toliko RAMa). Kreiras novo virtualno masino in ji priklopis fizicno CD enoto v katero vstavis WinXP installacijski cd. Potem vklopis virtualno masino in delas z njo kot z obicajnim racunalnikom.

Download VmWare server 1.x: http://www.vmware.com/download/server/

Podroben opis s slikami: http://expressionflow.com/2007/05/14/se...

jrtjtejtt ::

Hello, eno vprašanje: na računalniku se bo kmalu začelo uporabljati storitve klika in on-line borznega posredovanja. Ker me malo skrbi za varnost podatkov, mi je kolega svetoval naj nardim virtualno mašino. Me zanima ali je s tem res zagotovljena varnost: recimo, če se mi na računalnik (host, ali kako že) spravi trojanc, ali lahko dela sranje tudi na virtualni mašini? Bral sem nekaj o tem na netu (wiki) pa sem naletel na več vrst virtualizacije - native, hosted... pa ne vem kaj to pravzaprav je.

Zanima me, ker je na računalniku veliko stvari s travnika, pa na netu se klikajo bedarije, pa štirje ljudje uporabljajo računalnik, itd. Do sedaj se nihče ni sekiral zaradi nesnage, ker ni bilo pomembnih podatkov na računalniku. Če je začel štekat, enostavno format pa adijo.

Druga rešitev je nakup cheap prenosnika, ampak najprej bi rad preučil vse možnosti. Če ima še kdo kak drug predlog...

Mavrik ::

Hja tak je... načeloma lahko do VMja pride, saj je VMjev disk tudi shranjeni v datoteki. Je pa tudi res, da ne poznam nobene zalege, ki bi znala priklopit tak VM disk in prebrati podatke od tam.

Seveda boš pa moral paziti še to, da slučajno ne fašeš virusa na OS, ki je nameščeni v VM.
The truth is rarely pure and never simple.

arjan_t ::

pred kakim keyloggerjem te to imo ne zaščiti

jrtjtejtt ::

Torej je nakup cheap prenosnika, na kterem maš samo winse in net za uporabo teh storitev (nič brezveznega brskanja, igric...) bolj varna rešitev?

tempoFlow ::

Načeloma ti keyloger bere podatke z tipkovnice. Klik pa lahko poganjaš na kakšnem vmware ubuntu-ju, kjer imaš shranjen tudi certifikat od klika. Ni sicer 100% varno, je pa 99,9%. Jaz imam tako nastavljeno že par let in do sedaj še nisem imel nobenih problemov.

luky ::

Na VMWARE Workstation imam naloženo Visto Drugo vse dela, normalno kaže, da je povezava z netom vspostavljena na net pa nikakor ne pridem , ne z IE in ne FF.

Prosim pomoč....
luky!

tempoFlow ::

Kakšen tip mreže uporabljaš.
Pri bridged moraš podati IP, ki se nahaja na tvojem naslovnem področju (npr. 192.168.xxx.xxx) ali pa uporabiti DHCP, če ga imaš.
Jaz večinoma uporabljam NAT, kjer se uporabi IP od host računalnika in mi deluje brez problemov.
EDIT: Morda uporabljaš Host-only, kar pomeni, da je virtualni računalnik povezan zgolj z host-om in ne navzven.

Zgodovina sprememb…

luky ::

Kakšen tip mreže uporabljaš.
Pri bridged moraš podati IP, ki se nahaja na tvojem naslovnem področju (npr. 192.168.xxx.xxx) ali pa uporabiti DHCP, če ga imaš.
Jaz večinoma uporabljam NAT, kjer se uporabi IP od host računalnika in mi deluje brez problemov.
EDIT: Morda uporabljaš Host-only, kar pomeni, da je virtualni računalnik povezan zgolj z host-om in ne navzven.


Imam T-2 in router Wariless Linksys WRT54GL. Če je kje tu potrebna kakšna nastavitev prosim povej. Moti me to ker ko ne kliknem browserja v tray kaže, da je povezava z netom vspostavljena. Ko pa Browser kliknem pa nekaj časa se stran nalaga in potem povezava zgine in napiše, da se stran ne da odpreti oz. Čas je potekel....in to istio v FF ali IE..
Mislim, da bi moral nekje nekaj še nastaviti, da obdrži povezavo pa ne vem kje...
Prosim če veš, kje imam napako...

lp. Luky!
luky!

WamPIRe- ::

Na VMWARE Workstation imam naloženo Visto Drugo vse dela, normalno kaže, da je povezava z netom vspostavljena na net pa nikakor ne pridem , ne z IE in ne FF.

Prosim pomoč....


Problem je v nastavitvah virtualne mašine in ne routerja. V nastavitvah nastavi na NAT pri mrežni kartici in bi moralo delovat!

lp, Jernej

solatko ::

Roky - Čisto enostavno, si ključ uvoziš samo takrat, ko misliš delat na klik-u, ko pa ga zapiraš, greš na nastavitve in ključ zbrišeš, potem pa brskljalnik zapreš - ni variante, da bi kdo preko tvojega certifikata prišel na tvoj račun. Če imaš skoz instaliranega (IE, FF, Opera..), lahko kadarkoli, kdorkoli zvoha vstopno geslo in se naužije tvojih financ. Po navadi si folk še označi avtomatsko prijavo, da ni treba vsakokrat geslo tipkat, pol se pa čudijo, da jim je kakšen nadebuden otrok, poslal kakšne čudne zneske, v kakšno trgovino z igračami. Ključ imaš instaliran na spominski kartici in USB ključku, geslo za vnos pa v glavi in si za varnost naredu vse kar je možno.

ender ::

solatko: namesto neprestanega brisanja in uvažanja ključa je precej preprosteje kupiti čitalec kartic in shraniti certifikat na kartico (pri nekaterih bankah lahko celo uporabiš svojo bančno kartico za hranjenje certifikata).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

ender - sam to moraš posebej kupit, čitalec kartic kar nekaj košta in je uporaben samo za to (še ena komponenta več, priključena na mašini). Naj enostavneje je USB ključek, ga imaš skozi v žepu in lahko transakcije izvajaš na katerem koli računalniku, ki ima usb vhod in brskljalnik.

energetik ::

Potem je mogoče lažje, če imaš en ključek z U3 sistemom ali Portable Apps, gor FF s certifikatom in ta ključek uporabljaš samo za spletno banko.

tempoFlow ::

Roky - Čisto enostavno, si ključ uvoziš samo takrat, ko misliš delat na klik-u, ko pa ga zapiraš, greš na nastavitve in ključ zbrišeš, potem pa brskljalnik zapreš - ni variante, da bi kdo preko tvojega certifikata prišel na tvoj račun. Če imaš skoz instaliranega (IE, FF, Opera..), lahko kadarkoli, kdorkoli zvoha vstopno geslo in se naužije tvojih financ. Po navadi si folk še označi avtomatsko prijavo, da ni treba vsakokrat geslo tipkat, pol se pa čudijo, da jim je kakšen nadebuden otrok, poslal kakšne čudne zneske, v kakšno trgovino z igračami. Ključ imaš instaliran na spominski kartici in USB ključku, geslo za vnos pa v glavi in si za varnost naredu vse kar je možno.


Roky je nazadnje pisal 23.11. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware

Oddelek: Operacijski sistemi
223801 (2109) McMallar
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206711 (6228) Buggy
»

Dodatna particija z OSjem za "safe bubble"

Oddelek: Operacijski sistemi
291789 (1148) amigo_no1
»

Ubuntu pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211681 (1402) dux
»

KLIK NLB - Varnost ?!?!

Oddelek: Loža
415040 (3583) madviper

Več podobnih tem