» »

Zbijanje št. prevoženih km na števcih avtomobilov

Zbijanje št. prevoženih km na števcih avtomobilov

1 2 3
4
5

PrimozR ::

Okej, čudno sem se izrazil, ciljal sem bolj na podatek, da proti obrabi delov delujejo samo aditivi, kar ni res. Če je bazno olje zanič, ga ne moreš narediti dobrega. Če imaš dobro bazno olje, ga lahko z aditivi izboljšaš. Aditivov gre v olje itak max 20 %, številke so ponavadi bližje 5%.

Za tist kiks pa dunno, zgodnja ura očitno :)

Pyr0Beast ::

Yup. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

koyotee ::

A ste lah mal manj ot?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

globoko grlo ::

realno gledano je zelo malo (par %) uvoženih avtov z realnimi kilometri, vse ostalo je prevrten

povzeto po preprodajalcih in prevrtalcih.press

Samson ::

Kilometri se zbijajo pri nasih prodajalcih. Nakup se vrsi prek neta s cimvecjimi kilometri, da je manj davka...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

amigo_no1 ::

Katerega davka ?
Ni nobenih omejitev pri uvozu (da ne moreš ravno uvažati največja jajca z 500 k km) ?

St235 ::

Davek glede na premovže kilometre? prvič slišim, sploh pa ni logike da bi bil davek z več kilometri nižji.

balocom ::

Vrednost avtomobila je povezana s št. prevoženih kilometrov. Nekateri trgovci so recimo avtomobilom za izvoz v BiH vrteli kilometre naprej ter tako plačali manj davka pri uvozu v BiH. Ko je pa avto mimo uvoza pa jih zavrtijo nazaj ter še malo naprej.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Samson ::

Tocno tako. Avto, ki ima vec kilometrov je manj vreden in posledicno se je placalo manj davka na motorna vozila (DMV). Proti koncu lanskega leta so uvedli drugacen nacin placila DMV in sicer glede na izpuste plinov in pa kilometre. Mislim da je se nekaj, vendar nocem dat ognja v roke, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

djordjevic ::

Ma, kaki kilometri. Osnova za davek je bila maloprodajna cena, neodvisno od kilometrov. Lahko kvečjemu rečemo, da je obstajala korelacija kilometri-vrednost, pa tudi v tem primeru ne vedno, saj se je marsikdaj neslo na davčno listek, da je avto nevozen, da se je vrednost prepolovila, v resnici pa je bilo vse ok. Zdaj plačaš davek na izpuste, določene s strani proizvajalca, in se ne da več mutiti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Samson ::

Dejansko stanje. Pomeni da gres na meritve plinov in na osnovi tega te opizdijo. In ja, vec kilometrov, manj vreden avto. Se vedno drzi, verjemi. Vsaj kar se tice davcne.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

globoko grlo ::

za bosno vsekakor veja manjši davek nad xy km

genius11 ::

valvoline1 je izjavil:

In še moj oglas :

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=472...

Upam da ga ne bodo zbrisal.

:D:))



Zakaj se sploh matraš s tem !!!
Kdo pa vrjame 14 let starmu Audiju in 165000KM z dizlskim motorjem.

amigo_no1 ::

Verjemi, imaš tudi take "paciente".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

sirotka ::

Megana coupeja sem prodal decembra z dobro poštimano musko in odličnim radijem....in 200k prevoženimi. Prvi preprodajalec ga je obral in zbil na 130k km, zdaj je že pri drugem in jih ima 128k. Star je 10 let, drugega velikega servisa nisem delal, ni imel servisne. Zdaj je vse poštemplano in potrjeno...

kronik ::

Ali se pri priklopu na računalnik vseeno dajo ugotoviti realni kilometri? Za Audi me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

balocom ::

Odvisno kako strokovno so bli kilometri nazaj zavrteni.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

globoko grlo ::

pri novejših avtih se kmji beležijo na treh mestih in vse se da spremenit, tko da se ne da ugotovit, če so bili prevrteni

edin, če pogledaš šraufe okrog števcev in opaziš morebitno šlamparijo

Zheegec ::

kakšnih števcev, vse gre preko računalnika. Modelu na alfa forumu je prodajalec slabo zbil kilometre in so je po velikem servisu in resetiranju servisnega intervala števec povečal za 80k Km :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

genius11 ::

globoko grlo je izjavil:

pri novejših avtih se kmji beležijo na treh mestih in vse se da spremenit, tko da se ne da ugotovit, če so bili prevrteni

edin, če pogledaš šraufe okrog števcev in opaziš morebitno šlamparijo


To se je včasih na starih avtih, dal ugotvaljat, sicer pa mene nič ne brigajo kilometri, naj jih ima 500.000km, ampak trenutno stanje je bolj pomembno, kaj mu nuca avto s 120.000km, če je motor spodaj vse masten, ko vidm kapljo olja na karterju me mine nakup al pa vse potolčeno po podvozju ali pa umazana notranjost.Zunanjost, sam da rje ni.

PrimozR ::

Če motor kaplja je možno, da je tresnilo na glavi fuč. Če ima avto 500.000 km je pa precej možnosti, da je nujna menjava (druge) turbine, da je 3/4 podvozja za zamenjat, da je vse skupaj PRECEJ bolj obrabljeno, itd. itd.

sirotka ::

Zheegec je izjavil:

kakšnih števcev, vse gre preko računalnika. Modelu na alfa forumu je prodajalec slabo zbil kilometre in so je po velikem servisu in resetiranju servisnega intervala števec povečal za 80k Km :))


Ne, tudi v števcu so shranjeni km(verjteno odvisno od znamke). Ti naši dilerji ponavad samo km v števcu poštimajo, v računalniku pa ostanejo isti in se ponavadi vse izve na uradnem servisu.

amigo_no1 ::

Dokler ne bo konkretnih posledic za tovrstno početje se ne bo nič spremenilo.

Boobiz ::

Pa vrjetno se da zaobiti beleženje pravih kilometrov oz. tisti ki si služi kruh s takih nategovanjem, ma to zadevo vrjetno dobro izpiljeno ali ma pa stranke, ki so malo preveč naivni, ah well, kar ne veš, te ne boli pravijo. Ignorance is bliss.
Seveda je prva stvar, ki te zanima pri potencialnem avtomobilu ko je opravljen 'subjektivni pregled', če je diler pripravljen ta avto s teboj pelat na servis, da ne dobiš mačka v žaklju. Če je vse okej oz. če se ugotovi da je kaka potrošna zadevica za zamenjat je to stvar dogovora med kupcem in prodajalcem, če ti zaradi tega še kaj spusti ceno. Seveda ta pregled v celoti plačam jaz, če je avto v takem tehničnem stanju, da je moja vest mirna ko se bom z njim furu. Če pa iz prve kaka zadeva ne štima in je bila zamolčana pa zapustim sceno isto minuto in se sploh ne pogovarjam o plačilu priklopa na štrom. Dopuščam tudi možnost, da recimo prodajalec za to napako ni vedu in v takem primeru mu lahko to prebereš iz reakcije na obrazu in če avto hoče prodat bo v idealnem primeru zadevo popravil na svoje stroške in se bova midva naprej pogovarjala ko bo pri serviserju vse plačano, da nebi blo kakih odstopkov v ceni, če bi se npr zmenila, da avto vzamem takoj in mu plačam 'predvideno' razliko popravila in prvtone cene.

Sam recimo vozim cliota ki je od novega v fotrovi lasti, star 11 let in še nima 135kkm, od vseh teh je 70kkm narejeno v zadnjih 4 letih. Če bi se recimo odloču zadevo prodat, ne vem če bi mi uspelo, ker je zgodovina avtomobila taka, da se noben pri svoji zdravi pameti nebi odloču zadeve kupit. In pa recimo ko bi mu povedal, da je razlog za prodajo to, da nima servo volana in klime, ter da je prešvoh mašina, nevem če bi mi kdo vrjel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

s1m0n ::

Če se potrudijo in spremenijo v računalniku verjetno težko odkriješ razen po obrabi materialov.
Če ne pa verjetno že z kakšnim diagnostičnim orodjem pokaže drugačno kilometrino kot jo kaže števec :)
Pa tudi števec sam ima shranjeno kilometrino tako, da če ga zamenjaš ti ne bo prikazoval pravilne kilometrine (vsaj tem avtu kot ga imamo mi utripa kilometrina)

sidd ::

Dokler ne poštimajo varnosti avtomobilski elektroniki, je to pač lahkotno opravilo:

Klik1

Klik2

add1:
velja za obd, 1, 2 ter eobd. Pri novejših je tole malo bolj tricky.

lp
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

s1m0n ::

Ja preko CAN protokola gre marsikaj naredit :)
Če imaš tester lahko verjetno tudi kilometrino spreminjaš.

So pa kot zgleda že prav zato namenjene napravce npr to kar je podal sidd.

amigo_no1 ::

Gre prva zadeva čez carino ?

s1m0n ::

Ne se špilat s tem :)

Pa mislim, da se na kar večini avtomobilov kilometrina shranjuje na več mest (števec, ECM pa še kam).

Buggy ::

dejstvo je da smo ovce in vsi kupojemo avto rabljen avto naprincip terne...

...o lej avto ima samo 80kKM pa star je 5 let ali vec...po moznosti se dizel...
takega jajca se jaz se dotaknil nebi eni pa kar verjamejo v to kako so zmagal pol pa jokajo na forumih kako je avto za en kurac.

Tipicno za Slovenceljne zadnje case...po svoje zelijo verjet da je nekaj res ceprav vejo da ni....ovce.

Ko sem prodajal svoj 10 lwt star avto z 250K km, ki sem jih sam naredil in lahko vse dokazoval z racuni in vsemi potrebnimi servisi, so bedaki raje kupovali isti letnik z 120Kkm za par 100€ vec. Men se je zacel rolat od smeha kako je dolocen folk naivno idiotski...res ne vem kako starsi zadnje case vzgajajo to debilno mladino...nategnt se jih da res kjer ces...sam da ni FB

Pyr0Beast ::

folk ne ve.

To je vse
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bostyan007 ::

Da nebom odpiral nove teme za zbijanje št. prevoženih km me zanima, ali se lahko zbije km na števcu, ki je navaden pokaže pa na digitalnem ekranu prevožene km? In kako se zbija km? Je možno ali preveč zakomplicirano?

LP

Zheegec ::

Ne da se.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Da se. KM so itak zapisani v memoriji kompjuterja
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

kilometrov se praktično ne da zbijat (vsaj neopazno ne), vsi zapiski o kakršnih koli spremembah ostanejo v računalniku in če bi bilo po pravilih, bi morala biti zadeva ostro kaznovana z nekaj k€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

Kar se pa tiče kilometrov, nevem kako je pri ostalih, ampak pri mojem peđoju 206 se sploh ni treba z računalnikom nič ukvarjat. Celotno konzolo s števci zamenjaš s kakšno ki ima manj km pa je, za laika nategnit je dovolj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Isotropic ::

uvozite si ga sami z nemcije pa je. pri vseh teh dilerjih se da zmenit, da ti tocno dolocen avto (z autoscout recimo) uvozi za 1000e provizije recimo. pa ti poj da vse racune pa vse, pa vas ne bodo nategnili.

Pyr0Beast ::

šernk je izjavil:

kilometrov se praktično ne da zbijat (vsaj neopazno ne), vsi zapiski o kakršnih koli spremembah ostanejo v računalniku in če bi bilo po pravilih, bi morala biti zadeva ostro kaznovana z nekaj k€.


V bistvu ostane noter log o brisanju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bostyan007 ::

tudi če je avto letnik 98? če kdo zamenja števec se lahko ugotovi če so bili km zbiti? ker gledam neki avto letnik 99 in ima 210.000?

balocom ::

Odvisno od znamke>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

darkolord ::

Če so števci elektronski se ponavadi shranjujejo kilometri (vsaj) na dveh mestih in se uporabi višja vrednost - torej če zamenjaš števec z enim, ki ima manj kilometrov, bo še zmeraj kazalo tvoje kilometre; če zamenjaš z enim, ki ima več kilometrov in daš starega nazaj, bo še vedno ostala višja številka.

Ampak ja, odvisno od znamke.

Bostyan007 ::

Potem je manj možnosti, da je zamenjal števec potem drugič se shranjujejo km v računalnik ali kje?

globoko grlo ::

novejši avti, tut ta pocen, imajo ponavadi na treh mestih zabeležene kmje in vse se da "pohekat"

BlaY0 ::

darkolord je izjavil:

Če so števci elektronski se ponavadi shranjujejo kilometri (vsaj) na dveh mestih in se uporabi višja vrednost - torej če zamenjaš števec z enim, ki ima manj kilometrov, bo še zmeraj kazalo tvoje kilometre; če zamenjaš z enim, ki ima več kilometrov in daš starega nazaj, bo še vedno ostala višja številka.

Ampak ja, odvisno od znamke.


Jap. Za Pežoja tudi jaz vem, da samo celer konzolo zamenjaš in kaže kilometre s te konzole, ne glede na to ali je bilo prej več ali manj...

St235 ::

100% načina ni imajo pa številni avtomobili ločeno evidenco. Tako naprimer pri lokalnih šalabajzerjih popravijo samo kilometre na števcu in se takoj vidi, ko avto priklopiš na računalnik. Če pa je zadeva profesionalno narejena pa se seved da skrit vse sledi o posegu.

Zame je še najbolj verodostojna servisna knjiga s priloženimi računi in pa seveda ogled vozila.

blackbfm ::

štampiljke in račune ni noben problem ponaredit

BlaY0 ::

Ali pa iztrgat zadnji(e) list(e) od servisne knjige...

darkolord ::

Jap. Za Pežoja tudi jaz vem, da samo celer konzolo zamenjaš in kaže kilometre s te konzole, ne glede na to ali je bilo prej več ali manj...
Pri starejših, pri novejših zagotovo ne.

kixs ::

Sem pred kratkim izvedel prave kilometre na svojem avtu... malenkost pod 500kkm 8-O - gre za 11 let stari diesel. Sam pa sem naredil v treh letih lastnistva cca 90kkm. Sej sem ze prej vedel, da niso realni, samo, da je razlika toliksna, si pa res nisem mislil. Ampak se vedno dobro pelje ;)

lp

logit ::

kixs za kateri avto se pa gre? To je kar osupljivo da še dela.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228162473 (3471) fujtajksel
»

Prevrteni km na avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6210233 (6242) Kron
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685160 (50704) lucky13
»

goljufije z prikazom prevoženih kilometrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12638979 (34377) imagodei
»

Ko ima avto 200.000km + ga noben noče kupit. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12534133 (29826) Zheegec

Več podobnih tem