» »

3dfx Rampage

3dfx Rampage

Matek ::

Kaj bo zdaj s to kartico? A jo bo Quantum3D izdal, al ne?

Quake ::

NE!

To pa zato, ker je 3dfx kupila nVidia in s tem je kupila tudi se nedokoncanega Rampagea, tako da ce ga bo kdo izdal, bo to nVidia

undefined ::

Jaz se kupil 3dfx (V5), ostali 3dfx fani so kupili 3dfx, in nenazadnje, nVIDIA je kupila 3dfx, because they wanted the best of the best! >:D

Matek ::

Ja ampak Quake, če si Quaker, pol bi lahko vedel da je nekatere 3Dfx-ove patente in izdelke (npr. V5 6000) kupil Quantum3D in jih misli razvijat in prodajat, nevem pa če je Rampage med njimi.

Ice-man, ti pa maš prov. Niso znali naredit hardware FSAA-ja pa so kupli 3Dfx>:D.

Senitel ::

Zanimivo a kako zmeraj "propadejo" najboljše firme: 3dfx, s3, cyrix,...>:D

McHregec ::

Ja to je pa res zanimivo ampak Cyrix se je pobral ob pomoči Vie :D

undefined ::

Senitel, Cyrix-a ni kupil Intel ali AMD, tudi S3-ja ni htela kupit nVIDIA, je pa kupila nVIDIA 3dfx... you see the pattern here?

Cyrix-a in S3-ja ni hotel nihče (razen ene leve firme VIA), 3dfx je pa kupila najmočnejša firma na grafičnem trgu (nVIDIA), to je podobno, kot če bi Intel kupil Cyrix-a. Le zakaj ga ni? >:D

undefined ::

Mato, Rampage in vsa GigaPixel tehnologija je v lasti nVIDIe. Quantum3D zdaj sklepa posle z nVIDIo, ko 3dfx-a ni več.

Senitel ::

NVidia je kupila 3dfx v bistvu iz enega samega razloga, njihovi inžinirji. Pa da mal vidjo, če je mel 3dfx kaj uporabnega za bregom...

Matek ::

Jaz pa mislim da ga je kupla zaradi hardware FSAA-ja;(.

McHregec ::

Hardware FSAA pa res ni nc tazga uporabiš software pa je.

Senitel ::

Jako pametno... Če še neveš bo imela NV20 pravi multi sampling antialiasing...

Quake ::

Jaz imam itaq ATI Radeon, tako, da mi je vseeno, kaj se plete med nVidio in drugimi podjetji.

BTW. Najbrz bom na ATI-ju tudi ostal, ker je Radeon ZAKON!

undefined ::

Senitel, če še ne veš, ima V5 že Multi-Sampling. :D

undefined ::

Quake, se strinjam. Radeon ima OGROMNO več features kot pa GeForce2. 8-)

andro ::

Nividija je kupila 3dfx in GigaPixel tehnologijo zato ker bi bla kar poštena kunkorenca nividiji (če bi jo odkupila kaka druga firma, ki izdeluje graf. kartice):D.
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Senitel ::

IceMan: A sem ti že 10x reku, da Voodoo 5 ne podpira multi samplinga! Če kartica že vrne zastavice še ni nujno, da to tudi podpira. ATI Radeon tudi vrne zastavice za multi sampling...

undefined ::

Senitel, mogoče zato, ker ga oba podpirata? Doh? :D

TBR ::

Take kartice, ki bi podpirala HW MSAA še do sedaj niste našteli (razen NV20, ki je še ni) - to je bistven napredek v kvaliteti izrisane slike (vsak pravi raytracer ima da podpira MSAA, drugače je po njem). Sam sem imel Wildcat kartico v Alphi in je MSAA nenormalno lepo tekel, da ne govorim o kvaliteti. Ampak zaradi kompatibilnostnih razlogov in usrane podpore, da ne rečemo še kaj čez ceno, sem Wildcata opustil. Seveda držim z nVidio, ker so se zmeraj potrudili, da bi izdelali tisto, kar smo od njih pričakovali. Zmeraj so bili inovatorji in sigurno še bojo - čeprav se zaradi njihove velikosti bojim, da bodo začeli delati podobne napake kot 3dfx (ki je bil, btw. na začetku meni zelo priljubljena firma). Če reče nVidia - naš procesr bo znal MSAA, ga bo tudi znal. Če reče 3dfx naš procesor bo znal MSAA, to pomeni, da bo to driver rekel, da zna - za hardver in škatlo to ni pomembno. :D

luni ::

Pizda ste tecni s tem natolcevanjem. Pa kaj bi se zdaj pomirili, ko enga podjetja ni vec? Sploh ne morem verjet da ste eni taki fanatiki.

SPloh pa IceMan:Quake, se strinjam. Radeon ima OGROMNO več features kot pa GeForce2

Zakaj v isti sapi ne poves, koliko vec featurjev ima GF2 od Voodooja5? Kak si lahko tako enostranski. Zakaj za vraga ne priznas pomanjkljivosti?

Bah, brezveze se razburjam...

:\:\:\
Artificial Intelligentia

ABX ::

Pizda zdej ko je 3Dfx crknil sem upal da bo še ICEMAN. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

J-A-G ::

Quake ::

luni: saj se nima smisla vec kregati s komerkoli..... Vsak bo trdil tisto, kar ON misli, da je najbolje in ziv hudic ga ne bo preprical v kaj drugega

undefined ::

JAG, that's so beautiful. *sniff* *sniff* :D

luni ::

Quake, ja saj vem, samo sem upal, da bodo ljudje vsaj zdaj sprevideli kolko brezvezna je ta debata.
Artificial Intelligentia

Quake ::

luni: sanjaj.....

Predenj bo IceMan priznal, da zadnje 3dfx-ove kartice niso bile kaj prida, bo meni brada zrasla

Senitel ::

Quake: Men že neki poganja brada, pa IceMan še zmeri ni nehov >:D...

luni ::

Sej Ice je cisto kul osebek, samo je res prevelik fanatik.
Artificial Intelligentia

undefined ::

Bla bla bla, k stare babe opravlate. :D

Quake ::

ENOUGH!!

Matek ::

NOT!

nVidia sux, S3 is dead,
fuck all the rest, 3Dfx is the BEST!>:D


:D

J-A-G ::

Ice-men:
3dfx is not dead

POVSEJ VERJETNOSTI BOMO UGLEDALI:
v5 6000
:D


TO yes:\

Senitel ::

J-A-G: Eko ponudba: Če pride vn Voodoo 5 6000 (v prosti prodaji) ti ga kupim. ČE PA NE pride, pa ti men kupiš NV20. Sprejmeš??:D



MadManMato: ... or shall we say dead?



Luni: Hm... Kaj ko bi dodal še en tak obroben naziv: "fanatic"?? >:D

TBR ::

Senitel : pozabil si omeniti časovno omejitev. Ice se ne bo predal magar 10E6 let potem ko bo od 3dfx-a ostal samo prah in pepel ... in ti tudi NV20-ke ne bo kupil ... eh, grem jaszt brute-force raytrace na Alpho ... =to moje življenje.

J-A-G ::

Senitel mi boš šel v Ameriko ?:))

Senitel ::

Eko rok do začetka aprila. In ja imam veze v Ameriki (in še tudi kje drugje >:D...) tako, da ni problema. Torej če sprejmeš in če do 2. aprila (d nebo 1. aprila kakšnih šal) Voodoo 5 6000 ne pride vn dobim jest od tebe NV20. Če pa pride Voodoo 5 6000 vn ga pa dobiš od mene.

Senitel ::

Aja pa ne veljajo recimo kakšne verzije delovnih postaj z 4-imi VSA-100 čipi, ampak samo karica Voodoo 5 6000 (4x VSA-100) v prosti (retail) prodaji...

undefined ::

Senitel, zdaj pa že dlakocepiš. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voodoo 5 6000? Kaj je že to?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
162271 (2271) Sami
»

Tema za vse oboževalce 3DFXa -----> dol z Nvidijo !!!!!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1377803 (5873) goranTNT
»

Geforce 3 me je ZELO razocaral!

Oddelek: Zvok in slika
251701 (1099) OChack

Aalchemy (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635987 (5225) Senitel
»

DirectX 8.0

Oddelek: Novice / Grafične kartice
152603 (2603) undefined

Več podobnih tem