» »

Internet po LAN-u

Internet po LAN-u

elektron ::

Mi lahko kdo pomaga pri rešitvi omrežnega problema. -omrežje 3 rač.(win98x2 in win2000) in HUB -vsi so konfigurirani za TCP/IP(192.168.0.x, ...) -toda win 98 se vidita med seboj imam tudi dostope do datotek in printerjev, pri win2000 pa se prav tako vidi oba win98 vendar pa ne morem dostopati v nasprotni smeri(win98>win2000) -dogaja pa se mi tudi da win2000 ne pinga samega sebe(vedno mu poteče čas) Rabim info zato ker bi rad dostopal do ADSL-ja preko tega omrežja. P.S. Zadeva odlično deluje v NetBUI protokolu ki pa je za internet "shere" neuporaben.

[:\]
  • premaknil: perci ()

Duhec ::

Properties za TCP/IP protokol, Advanced, Wins, odkljukaj Enable NetBios over TCP/IP .

elektron ::

Ok, samo ni problem v tem da mi NetBUI nebi delal, ampak je velik problem v tem da se ne morem povezati z drugim dvema rač. preko TCP/IP. Ta Win2000 se noče PINGati ne na ven in ne samega sebe!!!;(.
Prosil bi če mi lahko gdo resno pomaga kajti tudi MS mi niso do sedaj povedali nič pametnega!!!8-O Rabil bi resnega mrežarja glede na problem. Kajti sam se z zadevo že ukvarjam 3 mesece.
Bostjan

ToniT ::

Kaj pa se zgodi, če daš ping 127.0.0.1 ???

elektron ::

OK do včeraj se vsa stvar ni prav nič odzivala tudi če sem pingal 127.0.0.1 potem pa sem zvečer odstranil norton intrrnet anti verus pa se je vsa stvar začela normalno obnašati.
očitno je ta Int.Anti.Vir povzročal težave ker je ustvaril softwareski požarni zid, ki pa ni bil konfiguriran za lokalno omrežje. Mogoče kdo od vas ve kje bidobil navodila za konfiguracijo le tege? Je pa Norton Internet Antivirus program ki je bil priložen na CD skupaj z DRV za mama-plato.(Intel):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303142 (2266) just_a_cook
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311344 (7014) Tomi
»

mreza v win98SE NE DELA da se ubijem pa se comp na smetisce vrzem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131370 (1108) DamoskinoS
»

ADSL in mreža blemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131360 (1194) Betek
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212216 (1905) tac

Več podobnih tem