» »

Canon Pixma 980 - (pre)hitra poraba kartuš??

Canon Pixma 980 - (pre)hitra poraba kartuš??

Kybernetes ::

Zdravo,

imam Canona Pixmo MP980. Ob zmernem printanju različnih vsebin (nekaj barvnih slik, malo več teksta) mi barvne kartuše porabi v 1,5 meseca, črni pa le malo kasneje.
Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje s to sorto naprav in ali je normalno, da žrejo tinto tako hitro? (Ko softver kaže, da jo je zmanjkalo, je kartuša dejansko tudi prazna, ko jo dam ven.) Če je to normalno, sem kupil dokaj drago zadevo za vzdrževanje, saj rabi 6 kartuš, vsaka pa stane cca. 10 eur - ne ravno zanemarljiv strošek vsaka 2 meseca...

Hvala za odgovore!

jini ::

v nastavitvah gonilnika imaš možnost nastaviti bolj varčno tiskanje. kartuša še zdaleč ni prazna, ko ti javi, da je prazna. če imaš prozorne kartuše, primerjaj barvo spužve in boš videl nivo črnila v njej. ko se črta približa spodnjemu robu, je čas za zamenjavo, da ne boš tiskal na suho.

amigo_no1 ::

Dobrodošel v svet brizgalnikov :D.
Kartuša stane 20EUR, cel printer 50EUR.Dobra računica, a ne ? (za proizvajalca seveda).

kmetek ::

Lahko pa proizvajalec proda tiskalnik po redni ceni, in cenejše kartuše. Bi bili za?

Realman ::

Lahko ti ponudim alternativne kartuše, komplet 5 kartuš brez čipov sicer. Cena pa je malo višja kot pa ti daš za eno originalno. Če te zanima, lahko pišeš zasebno. Žal pa nimam CLI-521 Gy - sive.
Drugače pa je najbolje te kartuše polnit z barvo. Tudi to ti lahko ponudim, samo ta siva spet manjka:)
So pa žal te kartuše zelo male, to je tudi razlog tako hitrega praznenja. Prejšnja serija CLI-8 je imela skoraj 2x večje.
Vsekakor pa je pri brizgalnikih tako, začeten strošek majhen, čeprav tvoj ni bil. Potem vse na barvi notri dobijo.

kmetek ::

Jaz tudi iščem CLI-521 serijo in PGI-520 kompatibilne, samo z čipom.....čim manj sranja.....pri nas so predrage.
Vsak mesec dam 20-30EUR za kartuše ;((

Realman ::

Z čipom pa nimamm, ker je cena najmanj x2 naprej, saj takšen problem ni tega čipa gor dat. Ko enkrat poskusiš na vseh že obvladaš. Seveda pa je večji komfort z čipom:D Jaz še vedno vsem odsvetujem nakup brizgalnikov, če ni potrebe je črnobeli laser še vedno zakon.

errhec ::

Zan 40 Euro dobite že kartuše ki se dajo polnit in imajo vgrajen čip, ki se sam resetira.

LP
dd

kmetek ::

Ja, v Avstriji pa cel komplet 16, pri nas pa 40 :O

errhec ::

Daj link kje se jih da kupiti za 16 EURO
(kartuše ki se jih da polnit in imajo autoreset čip )
dd

Realman ::

To še mene zanima, kje dobiš za 16? PA tudi z autoresetom polnilne za 40 so zanimive. Errhec lahko daš link kje to imajo?!

kmetek ::

Realman ::

Cena je dobra, sam žal ne pošiljajo v slo. To mi bolj malo pomaga.

kmetek ::

Pošilja je rekel da pošilja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422263 (14537) Spock83
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429968 (19238) bobby
»

Poceni printanje!

Oddelek: Kaj kupiti
225648 (4051) MooM
»

Kako ugotovit katera kartuša ne dela

Oddelek: Strojna oprema
131712 (1473) Kunte
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517404 (6118) 5er13

Več podobnih tem