» »

Poceni printanje!

Poceni printanje!

Galaxy ::

Lep pozdrav Slo-Techovci!

Zanima me, kaj bi mi priporočili da si kupim. Moja težava je, da imam Canon IP4200 in 5 barv: 4 tanke, ki vsaka pride po 17.99€ in 1 velika, ki pride 20.99€. Printam okoli 100-200 papirjev na mesec, večinoma črno-beli text. Bi se mi splačalo kupiti en poceni laserski čb printer? Kolko pride ena kartuša in kolko listov lahko pričakujem z ene kartuše?

LP,
Galaxy

kmetek ::

imaš 5/8 ali 521/520 serijo...kje si bil, ko je imel bigbang xeroxa za 30EUR ? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Galaxy ::

kmetek je izjavil:

imaš 5/8 ali 521/520 serijo...kje si bil, ko je imel bigbang xeroxa za 30EUR ? :P

Oprosti, ampak nimam pojma o laserskih tiskalnikih, zato te nisem nič razumel. Torej... kaj??

errhec ::

Nisi povedal cenovnega okvira.

Drugače pa sedaj dobiš barvni XEROX PHASER 6125WN za 150 euro, pa še mrežni priklop ima.

Cena nadomestnih tonerjev je pa UGODNA

Sam imam sicer rabljenega 6110MFP ( rabil sem multifunkcijsko napravo)in sem z njim zadovoljen.
dd

5er--> ::

Če te moti samo cena barv, si barvo lahko kupiš na litre preko ebaya. Nato pa jo samo dodajaš v kartuše. Poleg barve rabiš še "chip resetter", da tiskalnik misli, da je dobil nove kartuše.

Lahko si omisliš še CISS - kartuše so preko cevk povezane z zunanjo posodo v katero samo dolivaš barvo.
Youtube
Ebay

mat xxl ::

Ravno danes sem si za firmo omislil, kot dodaten tiskalnik, kar IP4850, ker rabimo občasno kak CD DVD medij potiskati in če analiziraš cene brez DDV pride set original kartuš, ki je ob novem zraven ca 55 eur, cel printer pa cca 75 eur. Torej cenijo printer na 20 eur , OK potem me prav malo briga, če mi ga neoriginal kartuše uničijo, kar se občasno zgodi, saj bi že v enem ali dveh setih, krepko zaslužil to razliko, tako sem naročil, kar 1 set nadomestnih kartuš z čipom in še tinto, pri trgovcu, spodaj je link. Za te čipe še ni reseterjev niti čipov, ki bi se sami resetirali, samo vseeno mi ni jasno, ker prodajao kartuše res smešno poceni brez čipov, z razlago, da daš stari čip sem, menda pa (področje mi ni poznano delam to prvič z kartušami z čipi) potem kao ne kaže več nivoja tinte ali ga celo zablokira samo kako ga potem shecaš, da dela ???

No link, do kartuš, in tega trgovca, kjer sem sam kupoval za IP4200:
http://shop.ebay.de/tinten-discount/m.h...

BTW imam pa eno original kartušo malo črno za tvoj printer in kar nekaj replacment kartuš za tvoj printer, in dam za minimalno simbolično ceno, ker mi leži staremu printerju 4200 je odletela elektronika, plata, kar med printanjem se je ugasnil ....pa je znanec ki popravlja rekel , za v smeti ....če te zanima javi na PM, pa ti napišem točno koliko in katere imam, cena bo pa res ugodna !!!

blackbfm ::

Men so se super obnesle fenix kartuše (s čipom) na canonu pixma ix4000, tako da res ni nobene frke, zamenjaš in to je to. Tu poglej če te zanima: http://www.fenix-trade.com/index.php?p=...

Tiste barve, ki jih pa sam filaš res da so še bistveno cenejše od celih kartuš, samo je pa packarija sploh če ti še glavo mal zalije..brezveze škoda časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kmetek ::

Aha CANON 5 in 8 serijo imaš, pač jemlji kompatibilne z čipom v SLO ali EBAY....so pol cene originalov.

feryz ::

http://cgi.ebay.de/NACHFULLTINTE-PGI520...

Dobil v petek. Resda rabijo dolgo, da pošljejo, vendar bom tudi rabil dolgo, da jih porabil.
Po prvih testih so popolnoma primerljive s KMP refil, Fenix refil in ostalo druščino, le neprimerno cenejše.
Če imaš dva majhna mulca, ki trošita en paket papirja tedensko, pač nimaš izbire.
Aja, imam Canon MP 630, zdaj ko so kartuše že navrtane, mi vzame manj kot 5 minut za vseh 5 barv.

OldSkul ::

blackbfm je izjavil:

Men so se super obnesle fenix kartuše (s čipom) na canonu pixma ix4000, tako da res ni nobene frke, zamenjaš in to je to. Tu poglej če te zanima: http://www.fenix-trade.com/index.php?p=...

Tiste barve, ki jih pa sam filaš res da so še bistveno cenejše od celih kartuš, samo je pa packarija sploh če ti še glavo mal zalije..brezveze škoda časa.


jst za HP tiskalnik po novem sam filam kartuše, ker je res poceni, kakovost je pa tud dobra (sem kar dost testiral). Res pa je, kot sam praviš, da je kar nekaj packarije, ker glavo rado zalije, predvsem sem mel probleme s črno kartušo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

mat xxl ::

feryz je izjavil:

http://cgi.ebay.de/NACHFULLTINTE-PGI520...

Dobil v petek. Resda rabijo dolgo, da pošljejo, vendar bom tudi rabil dolgo, da jih porabil.
Po prvih testih so popolnoma primerljive s KMP refil, Fenix refil in ostalo druščino, le neprimerno cenejše.
Če imaš dva majhna mulca, ki trošita en paket papirja tedensko, pač nimaš izbire.
Aja, imam Canon MP 630, zdaj ko so kartuše že navrtane, mi vzame manj kot 5 minut za vseh 5 barv.


Sem sam pri istih kupil, pa so mi poslali, kao naslednji dan torej danes, plačal sem pa včeraj, koliko časa si pa ti čakal, oziroma ali tebi niso takoj poslali ?

OldSkul je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Men so se super obnesle fenix kartuše (s čipom) na canonu pixma ix4000, tako da res ni nobene frke, zamenjaš in to je to. Tu poglej če te zanima: http://www.fenix-trade.com/index.php?p=...

Tiste barve, ki jih pa sam filaš res da so še bistveno cenejše od celih kartuš, samo je pa packarija sploh če ti še glavo mal zalije..brezveze škoda časa.


jst za HP tiskalnik po novem sam filam kartuše, ker je res poceni, kakovost je pa tud dobra (sem kar dost testiral). Res pa je, kot sam praviš, da je kar nekaj packarije, ker glavo rado zalije, predvsem sem mel probleme s črno kartušo!



Ne vem zakaj, samo sem gledal feedbacke tega prodajalca in opazil, da se precej uporabnikov HP jev pritožuje , od Canonovih pa komaj kateri ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

69charger ::

Jaz sem včasih imel Canon Pixma IP1500 in sem kupoval ponaredke Clover barve,3 evre črna,4 evre barvna. Printer je bil pa kakšnih 70€.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

feryz ::

Tole boš dobil.

Zgleda neugledno, dela pa brezhibno.

Čakal sem 10 dni. Prišlo pa vendarle je.
Filam že dve leti brez vsakih problemov.
Vzamem kartušo ven, odprtino zaprem kar s prstom, z drugo roko vzamem ven čep, natočim tinto in začepim nazaj.
Vse skupaj kakih 10 do 20 sekund. Opereš injekcijo in ponoviš.
Polivanja in ostalih piz... še nisem imel.
Če pa kdaj pojamra, da nima tinte, držiš par sekund rdečo tipko in tiskalnik melje dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mzorko ::

goprintbox.com

traktor ::

Moram priporočit trgovino www.biro.si , sem bil tam osebno, možakar se spozna na karuše, dobi se tako kartuše kot črnilo, cene za moje pojme ugodne, če slučajno kaj ne dela ti zamenjajo, lahko kupite tudi na firmo.

blackbfm ::

- dobiš kartuše kot črnilo..wau noro
- ugodne cene..ok
- če ne dela celo zamenjajo:O
- pa na firmo loh kupiš ne me jebat:O

dej no mal se umiri s temi izjavami.. res pa da so se zame fino obnesle tiste fenix kartuše ki jih prodajajo..

traktor ::

off topic(A si policija da boš mene miril al kaj, ali si v politiki in delaš kar hočeš)
V veliko trgovinah se obnašajo kod da si jim v napoto, zato rad priporočim že zaradi pristopa.

Kr_Edn ::

Še enkrat OffT:

" traktor :

........V veliko trgovinah se obnašajo kod da si jim v napoto, zato rad priporočim že zaradi pristopa."

Na žalost vse pogosteje.

mat xxl ::

No za moj žulj Lexmarx Previal Pro705 ali nekaj podobnega, ki uporablja znamenite Lexmarx 100XL kartuše z RFID čipom, ki ustavi printanje, ko "naj" bi zmanjkalo tinte sem našel rešitev že vsaj 5 x sem polnil črno kartušo dela odlično, pa še kartuše se polnijo mnogo lažje, kot Canonove .

mat xxl ::

mat xxl je izjavil:

No za moj žulj Lexmarx Previal Pro705 ali nekaj podobnega, ki uporablja znamenite Lexmarx 100XL kartuše z RFID čipom, ki ustavi printanje, ko "naj" bi zmanjkalo tinte sem našel rešitev že vsaj 5 x sem polnil črno kartušo dela odlično, pa še kartuše se polnijo mnogo lažje, kot Canonove .



Update So Kitajčki skrekali RFID čipe in se sedaj dobijo poceni kartuše z oznako 100 xl tudi za te naprave, sam imam celo FW od marca 2012 pa vse dela seveda pa ne smem več nadgrajevati ..... ker spet ne bodo več delale....

jest10 ::

errhec je izjavil:

Nisi povedal cenovnega okvira.

Drugače pa sedaj dobiš barvni XEROX PHASER 6125WN za 150 euro, pa še mrežni priklop ima.

Cena nadomestnih tonerjev je pa UGODNA


Malo pozno...>:D
Če kdo kaj ve, a so tile tonerji ok? Jih printer normalno prepozna, ali kaj teži, da niso originalni?

mat xxl ::

JEST10 Hvala evo taki namigi vključno z kartušami so nekaj vredni !

MooM ::

Kje dobiti najceneje original HP kartuše? Natančneje, iščem HP 300XL črno in barvno. Pri nas je komplet okoli 50€. Se ga da kjerkoli v Evropi, svetu dobiti ceneje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoriginal kartuše ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
398518 (1304) Nikonja
»

Izkušnje z original in fejk - ponarejenimi kartušami

Oddelek: Strojna oprema
161843 (1492) OZZY
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514280 (8860) matej5734
»

Inkjet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252634 (2180) 1marjan
»

Nova anketa: s čim hranite vaš tiskalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
385221 (4121) KoKi

Več podobnih tem