» »

Mac OS X - RTV slo posnetki se ne predvajajo

Mac OS X - RTV slo posnetki se ne predvajajo

mkljun ::

Počasi počasi zgubljam portpljenje s spleno stranjo RTV SLO. Nikakor ne morem pripraviti brskalnika/kov do tega, da bi mi predvajal/i vsebine s spletnega portala RTV Slo.

OS: Mac OS X 10.6
Brskalnik: Firefox 3.5

Flash 10 mi NE deluje privzeto. Ne v nizki ne v visoki kvaliteti. Eno minuto gledam vrtečo se rožico, nakar mi izpiše: "Stream not found ...".





WMV mi dela še manj. Naložil sem zadnji Flip4Mac, ki naj bi podpiral WMV (http://www.microsoft.com/windows/window.... Dobim pa belo prazno okno z negativno predznačeno številko poleg gumba za predvajanje (>).



Naložil sem tudi Real Player 11. Firefox mi javi "A general error occured".



Poskusil sem vse omenjeno tudi na Safariju 4.0

Flash in WMV mi dajeta enak rezultat. Realplayer pa se odpre kot aplikacija in javi, da text/html komponente ne najde. Prebrskal sem splet in vse predlagane rešitve ne delujejo. Poskusil sem odnamestiti RP 11 in namestiti RP 10, a je rezultat enak.



Potem sem v virtualnem stroju (Virtual Box) namestil Windows XP.

Brskalnik FF 3.5 in Flash 10. Rezultat je enak kot pri FF in Safariju na Macu.

 null

null



Potem sem poskusil WMV in ta dela. Le da je slika skrčena na polovico!?!



Seveda sem poskusil še IE8. Flash mi da enak rezultat!!! EDINO KAR DELA JE WMV v IE8!!!



Zadeva je trenutno taka, da sedaj gledam posnetke LAHKO LE preko virtualnega MS Win XP v (izgleda da) edinem podprtem brskalniku in edinem podprtem kodeku.

Sprašujem se, ali je komu uspelo na MAC OS X zadevo spravit v delovanje in če RTV res ne zmore bolje.

lp mk

PS: na Linuxu (druga mašina) v FF 3.5 mi v Falshu 10 ne deluje. Deluje mi pa WMV z mplayerjevimi kodeki.

PS2: flash dela povsod drugje, in RM ravno tako. Tudi druge vsebine wmv sem poskusil s Flip4Mac in delujejo. Le RTV SLO je POSEBNA.

BlueRunner ::

Nekaj drugega bo narobe. Flash mi v OS X deluje z Opero, Safarijem in FireFoxom. Verzija, ki jo imam nameščeno, je 10.0.32.18.

Da nimaš morda kakšnega hackintosha, pa te je to ugriznilo?

dejanslo ::

Meni dela bp na 10.5.8 v Safariju in FF. Če se prav spomnim, je bilo treba pred prvim predvajanjem inštalirat nek octoshape ali nekaj takega, od takrat pa je vse delalo.

Meni pa ne dela 24ur, oz dela tu pa tam (v Safariju; v FF dela).
There`s More Than One Way To Do It

Gandalfar ::

gledam da meni tudi ne deluje na 10.6. Verjetno zato, ker sem se potrudil in zbrisal octoshape pred casom.

BlueRunner ::

Hmm. Sveža namestitev 10.6 z nameščenimi vsemi popravki, vključno z 10.6.2. Octoshape nisem imel nikoli nameščen - dejansko sploh ne vem čemu naj bi služil. HW je Mac Mini z Nvidia 9400M. Pa mi še vedno dela b.p. Ravno tako tudi na MB z Nvidia 9400M in 10.5.6.

Skratka kamorkoli pogledam Flash igra video b.p. V Operi, Safariju in FF.

Morda pa je kriv tale Octoshape, če je za njim ostalo kakšno smetje.

mkljun ::

Hmm ... imam Macbook proja (nič hakintosha). Mi tudi ni jasno zakaj bi rabil Octoshape za predvajanje flash videa.

Ni mi jasno zakaj ne deluje niti na Win XP v Virtual Boxu. Maca sem namestil pred mesecem dni na sveže. XP sem včeraj namestil na sveže. Pa mi Flash video ne dela. Seveda samo na Rtvslo.si. Drugod mi deluje.

Bom poskušal namestiti še ta Octoshape. Čeprav na Ubuntu deluje brez tega.

Kako so to zakomplicirali na Rtv! Ne predstavljam si moji staršev delat kaj takega, da bi si usposobili gledanje posnetkov.

sporočim, če bo kaj napredovalo ...

mkljun ::

Ok ... octoshape pomaga samo pri gledanju teve v živo. Še to mi najprej pokaže sliko, da ne more predvajat zarady kopirajta. Pol pa začne rožica od flasha in javi: stream not found. Ma v živo tako ali tako gledam (če gledam) preko VLCja.

Jaz bi gledal posnetke. Oz. cel čas govorim o posnetkih.

Rezultat po nameščenem Octoshape je isti. Flash se eno minuto vrti in javi error. WMV je belo okno brez ničesar. RM mi tudi javi error. Enako kot na slikah v prvem postu :(.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkljun ()

BlueRunner ::

OK, nekako gre tole v smer, kot da ni težava v računalniku, temveč nekje drugje. Ali ima RTV morda blokirane oglede iz tujine, pa je težava v temu, da IP naslov še ni na njihovem "radarju" domačih omrežij?

mkljun ::

OK, nekako gre tole v smer, kot da ni težava v računalniku, temveč nekje drugje. Ali ima RTV morda blokirane oglede iz tujine, pa je težava v temu, da IP naslov še ni na njihovem "radarju" domačih omrežij?


V to smer sem tudi jaz ciljal, dokler nisem na isti mašini usposobil predvajanja posnetkov preko virtualca. Torej isti računalnik, dva OS. Na Macu ne dela nič v nobenem brskalniku (Flash, Flip4Mac, Realplayer). Na Win XP ne dela Flash. Dela pa WVM v FF (deloma) in IE8.

Res je, da sem v UK. Ma to po mojem ne igra vloge. Vsaj tako si predstavljam, ko sem usposobil predvajanje v Winsih. En možnost je še opera, čeprav ponavadi na istem sistemu brskalniki uporabljajo iste kodeke.

lp mk

BlueRunner ::

Zmanjkalo mi je idej...

OrkAA ::

Prestrezi link, ki ga od streaming serverja zahteva flash player in zadevo poskusi predvajat v VLCju. Odpri si še okno messages, ki ti bo morda natančneje povedalo, kjer tiči problem.

opeter ::

Jaz imam na 10.5.8 na Mac mini (marec 2009) nameščen pravtako tale Octoshape player in mi posnetki delajo BP. Aja, jaz nisem v UK, ampak v Sloveniji.

EDIT: ups, tudi meni ne dela?!

 Firefox 3.5.5 SI, MacOS X 10.5.8

Firefox 3.5.5 SI, MacOS X 10.5.8

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

harvey ::

Problem nastane, ker fantje iz MMC vedno radi kaj "optimizirajo" in niso kos tem optimizacijam in tako pride do kašne nezdružljivosti ter posledično nedelovanja.

Mail na MMC - mmc@rtvslo.si z opisom težav.

jamiroq ::

tukaj dela. safari 4.0.3, firefox 3.0.11 in firefox 3.5.5 na os x 10.6.2.

mkljun ::

opeter: jaz tudi dobim vsake toliko take spake .. vsake toliko pa mi izpiše naslov.

OrkAA: sploh mi ni padlo na pamet da bi lahko to naredil. Žal neuspešno:



Iz slike je razvidno da mi stremanje v živo dela. Sem pa poskušal ene par naslovov iz povezav: direktnih, do .rm in do mp4 vsebin. Vse brez uspeha.

k4harvej: sem jim pisal v petek al soboto. Bom moral še malo počakati. Sporočim.

Ima še kdo kakšno idejo? Flash V Winsih tudi ne dela. Oziroma tako: vsaj en kodek da bi delal, pa bi bil zelo zadovoljen :).

lp mk

mkljun ::

Izgleda da nisem edini:
http://www.epl.si/forum/viewtopic.php?t...
http://forum.telestream.net/forum/messa...

Glede na ta odgovor kaj -19160 napaka pri Flip4Mac pomeni:

Basically it means it can't connect to the video. Not a very useful message. Yes there are issues specific to proxies, firewalls, Quicktime, Flip4Mac. I'd bet if you tried the same link without the firewall it would work. The only way to confirm that that's the issue though would be to connect directly and see if it works.


sem naredil "ssh -D" povezavo v slovenijo, nastavil SOCKS v Firefoxu in dobil čisto povezavo v Sloveniji brez požarnih zidov in ostalih možnih preprek (čeprav ne vem zakaj bi to bilo v napoto, saj mi v Winsih dela vsaj WMV format).

My IP address is: 88.200.63.XX My IP Address Location: Koper in ip address flag Slovenia ISP of my IP: ARNES

Napaka je enaka. Tako sem izključil Velika Britanija/Slovenija in Požarni zid/Proxy (ki ga imam tukaj v VB, čeprav na Win XP WMV gre skizi ta proxy).

Ne vem kaj bi lahko bilo narobe na moji mašini?!? Čista namestitev :(.

OS X: 10.6.1
FF: 3.5.5
Flash: 10.0.32.18
Flip4Mac: 2.3.0.14
RealPlayer: 11

Nameščeno v tem zaporedju in sproti preizkušano če deluje ali ne.

lp mk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkljun ()

mkljun ::

Sem naredil še en test.

Ustvaril novega admin uporabnika. Namestil na sveže FF in Flash. Zadeva ne deluje. Niti v Safariju. Namestil tudi vse popravke in nadgradil na OS X 10.6.2.

Pri meni sem izključil vse možnosti. Omrežje tudi ni problem. Edino težavo vidim v nezdružljivosti programske opreme s spletno stranjo Rtv. Čeprav nekaterim uporabnikom zgoraj deluje s točno to programko opremo?!?

A vam res delajo s to prog. opremo video posnetki (ne program v živo!!):
OS X: 10.6.2
FF: 3.5.5
Flash: 10.0.32.18
Flip4Mac: 2.3.0.14
RealPlayer: 11

lp mk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkljun ()

BlueRunner ::

Flash:
Program v živo: dela.
Posnetek Odmevi: dela.
Videonovice, Zrcalo Tedna: dela.
Oddaje, ARS 360: dela.

Vse v Safari 4.0.4, OS X 10.6.2, Flash 10.0.32.18.

Flip4Mac in RP nista nameščena - ju ne uprabljam in ne maram.

Tako čisto na suho je možno, da kateri izmed teh dveh povzorči kakšno napako v JS skripti, ki se potem ne izvede pravilno in posledično video sploh ne deluje. Hipotetično, seveda. Ker mi vse deluje, ne morem testirati zakaj pri nekaterih ne deluje. Po vsem prebranem pa tudi ne vem, če si bi ju upal namestiti. Sploh ne RealPlayer. Smetenja, ki ga je ta zmožen se dejansko bojim še iz časov, ko sem imel navaden PC.

opeter ::

Evo, zdaj pa mi dela...
MacOS X 10.5.8, Firefox 3.5.5, zadnji Flash, nameščen OctoShape:

RTVSlo deluje



Octoshape pa imam nastavljen na sledeči način:

Octoshape nastavitve



Res pa je, da nimam nameščenega VLC predvajalnika, ampak namesto tega imam MPlayer.

Prej sem imel nameščen VLC, ampak so bile težave z zatikanjem, zato sem ga odstranil in naložil MPlayer. Sem pa v Octoshape-u pozabil nastavit, da naj uporablja QuickTime Player in Flip4Mac kombinacijo. Octoshape je še vedno poskušal uporabiti VLC, katerega že dolgo ni bilo na računalniku.

EDIT: zakaj mi ne pokaže Octoshape slike?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

amigo_no1 ::

Octoshape ti dela, ker njega delovanje temelji na p2p.
http://www.rtvslo.si/strani/rtv-vsebine...

mkljun ::

@BlueRunner:

Hmmm ... dvomim, da se tepejo ti programi med seboj. Najprej sem imel samo Flash pa ni delovalo. Nato sem namestip Flip4Mac pa ni delovalo. In nazadnje še Real pa ni delovalo.

Naredil sem tudi novega uporabnika in namestil samo flash in FF pa ni delovalo.

Če tebi deluje bp na isti programski opremi, potem je res nekaj narobe na moji mašini?!?

lp mk

BlueRunner ::

Hmmm.... premalo podatkov imamo. Si morda poskusil neposredno prenesti .flv iz povezave, ki si jo ujel? Kakšen je pri temu uspeh?

mkljun ::

Ok ... zdaj mi je več jasno. Zadeva skoraj rešena (a še vedno ne deluje :)).

Sem poskusil danes v službi in glej ga zlomka. Flash je delal. Potem sem se dal na Eduroam omrežje (še vedno Anglija) in zadeva ni delovala.

Na kampusu so 3 glavna omrežja, kot sem razumel. Eno je ResNet v sobah in stanovanjih. Eno je Eduroam, ki ne lovi v sobah in stanovanjih. In eno je na departmentih. To v sobah in Eduroam očitno blokirata določen Flash promet, ki ni whitelistan (tako si vsaj razlagam, zakaj dela YouTube in Rtvslo ne na obeh operacijskih sistemih).

To seveda ne velja za WMV promet. Ta očitno ni blokiran. Kar pomeni, da Rtvslo ne pošilja standardnega WMV signala. Torej ga Flip4Mac noče predvajat (kar sem uspel razumeti iz raznih forumov). WMP na Winsih pa očitno prebavi vse. Tukaj predvidevam, da je napaka na Rtvjevi strani.

RealPlayer promet je očitno blokiran povsod.

Bolj zanimivo pa je, zakaj Flash ne dela, če naredim SOCKS povezavo s strežnikom v Sloveniji. Brskalnik že pošilja zahteve preko tunela v Slovenijo. To pa verjetno ne velja za Flash promet, ki se s strežniki pogovarja po svoji 'liniji' mimo brskalnikovega prometa. Torej Flasha SOCKS povezava sploh ne gane :(.

Sem naredil system wide SOCKS povezavo in zgleda, da vsak program po svoje upošteva system wide nastavitve omrežja. Tako FireFox ne gleda teh nastavitev (proxy in socks). Ravno tako na primer ne zanimajo te nastavitve SVN ali pa terminal. Terminal namreč zahteva svojo proxy spremenljivko v okolju lupine. SVN pa sem danes usposobil preko conf datoteke. In na žalost niti Flash ne upošteva system wide nastavitve povezave (socks) in se skuša pomenit po svoji liniji :(.

Zdaj mi preostane samo še pogovor z enim od adminov tega omrežja.

Razen če kdo ve, kako Flash prepričam v povezavo preko SOCKS :).

lp mk

amigo_no1 ::

Rtvslo pošilja WMV preko mms protokola.

testni link
mms://94.103.65.136/12/44/Porocilaob17hx200911101653x450000x384x288x.wmv

Ti bi moral narediti VPN, potem bi vse (tudi flash) delalo preko njega.

mkljun ::

Hehe ... imam vpn samo od tukajšnje uni :).

WMV dela BP v VLC. Sej to sem ugotovil. Tudi v živo. Se pa Flip4Mac kodeki tepejo z njim, ker morda ni po standardu. Ogromno ljudi je imelo enako/podobno težavo z drugimi stranmi in povsod se je izkazalo, da streaming ni po standardu.

Mi kdo ponudi VPN v Slo :)?

Ali pa če bi FF prepričal, da uporablja kodeke od VLCja ali MPlayerja (kot omenjeno mi na Linuxu dela WMV, ne dela pa flash).

Sicer sem našu kako sforcirat Flash promet, da gre skozi SOCKS, samo se mi zdi preveč dela z namestitvijo iptables (na Macu :)) in še nekaj drugih paketov. Bom še malo pobrskal po spletu

lp mk

mat3jc3k ::

Spet ne deluje video.
Ne dela Petra Majdic, ne dela VAL202 live stream, +ostalo

Ne dela mi na Win XP -> Safari
Ne dela mi na Win 7 -> Firefox

a lahko mnozicno, na veliko posljete mail na mmc@rtvslo.si, da bojo resno vzeli napako in odpravili, upajmo :)

hvala in lp

M.

harvey ::

RTV 2 dela (win xp, ie 8), zato si lahko to pogleš in medtem bodo rešili težavo.:))
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

noraguta ::

mat3jc3k je izjavil:

Spet ne deluje video.
Ne dela Petra Majdic, ne dela VAL202 live stream, +ostalo

Ne dela mi na Win XP -> Safari
Ne dela mi na Win 7 -> Firefox

a lahko mnozicno, na veliko posljete mail na mmc@rtvslo.si, da bojo resno vzeli napako in odpravili, upajmo :)

hvala in lp

M.

neki so dons šaltal na flash , če sm prov vidu
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Wars Jedi: Fallen Order (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
24833469 (3076) dronyx
»

Kako delate varnostne kopije vaših podatkov?

Oddelek: Šola
81018 (743) 2loud4u
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438661 (34017) dejanslo
»

Opera in RTV video

Oddelek: Programska oprema
133083 (2685) AmokRun
»

Apple briše nečiste aplikacije

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
268708 (7420) Gavran

Več podobnih tem