» »

štopar - pogodba - vozi se na lastno odgovornost

štopar - pogodba - vozi se na lastno odgovornost

slovencl ::

Rabil bi primer/vzorec pogodbe, da se štopar ki ga poberem na cesti vozi nas lastno odgovornost, ne da me bo tožu če se mu kaj naredi, kdo pozna kaj takega? Gledal sem na prevozi.org, pa nisem našel...

Icematxyz ::

A da bi ti podpisal ko ga pobereš? :)

PaX_MaN ::

Če se tako bojiš, da te bodo potem tožili zaradi česarkoli že - jih ne pobiraj.

kixs ::

Js sicer ne pobiram, tudi nikoli nisem stopal. Je pa zanimivo, da zadnje case niti ne opazim, da bi kdo stopal - verjetno je zato toliko plocevine na cesti.

LordTado ::

V obe smeri je nevarno,če voziš in mu ustaviš ali pa če si štopar...

MadMicka ::

Pri avtomobilskih nesrečah gre za zakonsko določeno objektivno odgovornost, ki jo stranke ne morejo izkjučiti. Se pravi, tudi če bi našel kak vzorec in bi ga npr. sosed, ki ga kot štoparja redno voziš, podpisal, bi bila takšna zadeva neveljavna.

Beli_Zajcek ::

Lahko imaš pa zavarovane potnike pa se potem ob morebitni nesreči obrnejo na tvojo zavarovalnico. Volk sit (tvoja želja po dobrih delih), koza cela (štoparji).

Isotropic ::

potniki so ze po defaultu zavarovani afaik

wcpapir ::

Lahko imaš pa zavarovane potnike pa se potem ob morebitni nesreči obrnejo na tvojo zavarovalnico. Volk sit (tvoja želja po dobrih delih), koza cela (štoparji).


Drugače se sploh nesmeš vozit, ker AO je obvezno zavarovanje.

Tožit pa te nemore v primeru nesreče čisto nič v kolikor si trezen, če nisi pa je druga pesem. Kaj se še drugega bojiš?

Isotropic ::

verjetno samo to, samo je pac slisal "od kolega"....

MadMicka ::

Tudi, če je trezen, ga lahko sopotnik toži. Seveda pa v takšnem primeru na koncu koncev škodo povrne zavarovalnica. Ampak to so že nepomembne malenkosti.

Ziga Dolhar ::

MadMicka,

Pri avtomobilskih nesrečah gre za zakonsko določeno objektivno odgovornost, ki jo stranke ne morejo izkjučiti. Se pravi, tudi če bi našel kak vzorec in bi ga npr. sosed, ki ga kot štoparja redno voziš, podpisal, bi bila takšna zadeva neveljavna.


te lahko prosim za kak vir? (Predvsem glede objektivne odgovornosti ter nemožnosti izključitve. Lahko tudi samo odkažeš na zakonske določbe.) Hvala :)
https://dolhar.si/

MadMicka ::

Kaj se hecaš? Objektivna odgovornost je opredeljena v 149. členu Obligacijskega zakonika. Pod nevarna stvar oz. nevarna dejavnost spada tudi vozilo v prometu. Ta določba je kogentne narave za razliko od večine dispozitivnih določb. Kako vemo, da je tako? Ker nas tako učijo in je taka sodna praksa. Al kaj si hotu slišat?

Ziga Dolhar ::

MadMicka: to sem hotu slišat.

(Se sicer ne strinjam čist z objektivno odgovornostjo, kjer & ker je možna subjektivna odgovornost, sploh v razmerju do sopotnika (glede zunanjih udeležencev me ne moti). Pa mal me moti trditev, da naj bi šlo za kogentno določbo. Ampak, si bom očitno moral mal pogledat o temle ...)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovornost voznika pri prevoz.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314229 (11852) neon21
»

Štopanje in vaše izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507818 (6557) Mercier
»

Ležeč kamen na cestišču razbil steklo avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6712919 (11299) MIHAc27
»

Prva obsodba zaradi sovražnega govora na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8614709 (11983) Tarzan
»

Zavarovalniško vprašanje za pravnike

Oddelek: Loža
262751 (2292) MadMicka

Več podobnih tem