» »

tankanje testnega vozila...

tankanje testnega vozila...

LordTado ::

lp
Se ravno vozim z testnim vozilom in me zanima ali je res da ga moraš sam tankat oz. nosit stroške goriva.
Vozila sem dobil kot nadomestno ker je moj v garanciji na popravilu...
Pa še 500km lahk sam nardiš?
A je to pri vseh avtohišah tako?
Ne vem zakaj ti pol rešejo da lahk sam 500 km nardiš,čepa moš sam tankat...

lp

jini ::

če bi vozil svoj avto, bi verjetno tudi sam plačal gorivo => gorivo plačaš sam.

Furbo ::

Seveda plačaš gorivo sam, doh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LordTado ::

Kake stroške pa pol krije zavarovalnica do avtohiše?
Po prevoženih kilometrih ali kaj?

Furbo ::

Kakšna zavarovalnica, če je avto v garancijskem popravilu ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Dobil si nadomestno vozilo in ne testno :D

Nazaj ga moraš pripeljati z enako bencina kot ga je bilo ob prevzemu, ponavadi je to poln tank.
Število prevoženih kilometrov je jasno vedno omejeno, saj vsak prevoženi kilometer stane z avtom okoli 30 centov brez bencina. Če boš prevozil več kot so ti določili, boš za vsak dodaten kilometer plačal iz svojega žepa.
Nadomestno vozilo je namenjeno samo da se lahko odpelješ domov in nazaj na servis, pa še za vožnjo v službo in nazaj, če gre za več dni. Ne smeš se sedaj z njim kar odpraviti na potovanje po Evropi :D

Vse stroške nadomestnega vozila kriješ sam, je pa vozilo kasko zavarovano, tako da ti pač okvare ali nesreče, če seveda nisi sam kriv, ni treba poravnati.

In omejeno je tudi število dni, kolikor ga lahko imaš. Na papirjih ti piše v kolikem času ga moraš pripeljati nazaj. Če se kaj nepredvidenega zakomplicira pri popravilu tvojega avta in je treba čakati na kakšen nadomesten del iz tujine, moraš ti nadomestni avto vrniti kljub temu, da tvoj avto še ni popravljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Ejsi_Disi ::

Izi, saj dejansko imaš prav. Ampak, ko sem imel sam službenega na popravilu, sem jim dal vedeti, da to s 500 km ne bo šlo. Pa so rekli, da ni problema. Zdaj, če je res firma kaj plačevala naknadno, ne vem. Ampak po moje ni.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Pyr0Beast ::

Keri 'tardi se oglašajo.

No. Si bom tudi to sam zapomnil glede vozila. Uporabne informacije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

B-Stard ::

Natankaš pač poln kestl kurilca pa je

LordTado ::

Furbo,kaj ti slabo bereš?

Kdo pa lahk vse tale avto pol vozi?
Se pravi tisti ,katere osebe ima avtohiša zavarovane kot lasnik avta,se pravi verjetno vsi,
ali samo tisti ki je podpisal,ko je vzel avto,ali tisti ki jih ima ta stranka zavarovane kot voznika pri svojem avtu?

lp

TOP ::

Dobil si papir in podpisal kdo bo voznik.Samo tisti od katerega je zapisano ime na nalogu.

LordTado ::

Ne vidim tudi tu poante,da kupiš avto v avtohiši,ker ti bodo zaradi garancije delali servis prihodnji dve leti,drgač ti garancija propade...In pol ne morjo reskirat avta da bi ti ga dali med tem ko maš svojga tam...

Sedaj krije zavarovalnica ker je poškodba in gre preko nje,če pa bi bilo uveljavljanje garancije naprimer pa si morš plačat nadomestni avto...

lp

Furbo ::

Furbo,kaj ti slabo bereš?

Kdo pa lahk vse tale avto pol vozi?
Se pravi tisti ,katere osebe ima avtohiša zavarovane kot lasnik avta,se pravi verjetno vsi,
ali samo tisti ki je podpisal,ko je vzel avto,ali tisti ki jih ima ta stranka zavarovane kot voznika pri svojem avtu?

lp


Jaz odlično berem, samo ti ne veš kaj pišeš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LordTado ::

Gor sem že napisal da je pod garancijo ti pa greš spraševat ali je pod garancijo?
Očitno si edini ki ne razumeš kaj sem napisal:)
Mal si ozad veš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

AndrejS ::

Samo ti res ne veš kaj pišeš.. kaj ima zavarovalnica z garancijo ?

MadMax ::

Najbrž je dokupil "se zgodi" pri zavarovalnici :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

LordTado ::

Pri zavarovalnci si lahk vzameš paket da ti dajo nadomestni avto,če se ti pokvari avto...to je v kasku not.

Saj nima veze vidim da nebo nič,ker ne veš zakaj se gre...



vseeno tnx,ajde

Furbo ::

Ja kmalu se spomniš napisati. Ne vem pa zakaj se gre, ker si nepopolno zastavil svoje vprašanje. Doh. Za taka vprašanja se pa potemtakem obrni na zavarovalnico ali pa si preberi splošne pogoje za polico, ki si jo sklenil.

Lepo da smo razčistili kdo je nepismen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ejsi_Disi ::

Ja kaj zdej, a je v garanciji a se ti je pokvaril izven pa ti zavarovalnica krije?
Rock n' roll ain't noise pollution!

LordTado ::

Saj se ne gre za škodo avta ampak nadomestni avto.
Na braniku je poškodba in v istem času so delali tudi servis na avtohiši,kjer je bil avto kupljen.Pol pa je pršlo do nesporazuma kdo bo dal nadomestni avto oz. plačal stroške tega...

Furbo - zej verjetno razumeš,po tolkih postih,ker sem to že v prvem napisal sam malo misli ko bereš...pa pol stepaj primitivne...

fosil ::

Na zavarovalnici ti priznajo avto za določeno število dni, glede na to kako obsežne poškodbe so. Koliko dni je to, ti ponavadi povejo že takoj na začetku ob cenitvi.
Običajno je tako, da ti za vsakih začetih 8 ur dela, priznajo 1 dan.

Če servis traja dlje (zaradi čakanja na dele) ali pa si dal zraven še kaj popravit boš seveda moral doplačati za tiste dodatne dneve za nadomestni avto, ali pa ga pač pripelješ nazaj, kot ti potečejo dnevi, ki ti jih je odobrila zavarovalnica.

Lahko pa se seveda na servisu poskušaš zmenit, da ti tiste dodatne dneve oni častijo nadomestni avto.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

LordTado ::

Ja saj nekako tako je bilo na koncu,ne vem kaj pa sta se zavarovalnica in avtohiša tolk prepirali...

ajde,lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366072 (895) zobnik
»

Kleparska dela

Oddelek: Na cesti
182267 (790) Invictus
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3812986 (10881) koyotee
»

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Oddelek: Loža
395129 (4165) Mare2
»

Nadomestni avto in poškodba

Oddelek: Loža
83191 (2768) St235

Več podobnih tem