» »

Boxee napovedal svojo strojno opremo

Boxee napovedal svojo strojno opremo

Boxee Box

vir: engadget
engadget - Do sedaj je bil Boxee poznan le kot program, ki je običajni računalnik spremenil v zmogljiv predvajalnik multimedijskih vsebin z enotnim izgledom, kar pogosto za običajne HTPCje, ki uporabljajo zgolj Windows ali Linux, ne velja. Večina uporabnikov si seveda želi preprostih naprav, kar ne vključuje sestavljanje računalnika, nameščanja operacijskega sistema in dodatnega televizijskega vmesnika, prav to pa so jim omogočale mnoge naprave v stilu WD TV, Popcorn Hour, Apple TV, itd. Enostavnost bodo očitno ponudili tudi razvijalci Boxeeja, ki so pravkar podpisali pogodbo z za zdaj še neznanim dobaviteljem strojne opreme. Več bomo izvedeli 7. decembra, ko bo v New Yorku predstavitev beta različice Boxee (le-ta je še vedno v alfa stadiju), ki bo prinesla mnogo izboljšav, skupaj s prenovljenim grafičnim vmesnikom. Javna dobavljivost beta različice bo sledila mesec kasneje, 7. januarja, in bo ponovno obeležena na lasvegaškem CESu. Razvijalci so povedali še, da Boxee Box ne bo edina naprava, namenjena v dnevne sobe v letu 2010, ki bo uporabljala Boxee.

22 komentarjev

kopernik ::

A se je kdo že kaj poigral s tem boxeejem ? Izkušnje ?

borchi ::

jaz sem to pred časom malo praskal. stvar je naravnana na 'free' streamane vsebine, ki jih v sloveniji ne moreš spremljat. za nas je boxee en tak xbmc fork, ki ima hudo osiromašen del, ki je zanimiv za nas in poln stvari, ki jih ne moremo spremljat (torej je v praksi poln navlake).

drugače sem pa ugotovil, da nisem kompatibilen z boxee-jem. mislim, da sem se za praktično vsako stvar vprašal 'is it me or is it boxee'. mogoče bi moral rtfm, intuicija mi je bila samo v napoto :-)

je pa že kar nekaj časa od tega, lahko da je stvar zdaj drugačna. se mi pa zdi, da ne morejo naredit stvari bistveno boljše kot je pa plex.
l'jga

kopernik ::

Jaz že nekaj let uporabljam MythTv, za moje potrebe dost dober, se mi pa zdi brez potrebe (na določenih mestih) kompliciran. Tudi to, da tlačijo zraven mysql, se mi ne zdi plus. Rad bi nekaj majhnega, da je hitro in uporabno. Filmi, slike, youtube. To je to. Plex je pa za maca ? Tega nimam.

borchi ::

a xbmc ti pa ni všeč?
l'jga

kopernik ::

Sploh še nisem pogledal, v bližnji prihodnosti nameravam narediti en upgrade (tudi nov tv) in zdaj samo malo tipam teren. Bom preveril xbmc, vsekakor.

roli ::

Jaz XBMC uporabljam že precej časa na HTPC in sem zelo zadovoljen. Zadeva komot prebavi tudi 720p video streaman iz mreže... Potem avtomatsko downloadanje opisa epizod/serij... Potem oddaljeno upravljanje preko ipoda/iphonea (le tega lahko uporabljaš kot daljinec)...
http://www.r00li.com

Miha76 ::

XBMC Rula. Za xbox je to ena najboljših stvari. XBMC za PC ga zaenkrat še mal serje ampak bodo fantje tudi poštimal. Probaj LIVE varianto.

Looooooka ::

Na winsih sm mel se najmanj problemov z media portalom.Dejansko takoj dela.

zerrc ::

Xtreamer je trenutno najugodnejša izbira kar se tiče price/performance...

z vsakim novim FWjem sem bolj navdušen nad njim!!!
n.n.

kiFni ::

Zdaj naj pa še XBMC naredijo kot samostojni player, bo velika konkurenca vsem. Res prebavi vse kar mu zarineš not. Uporabljam ga še iz časa xbox1, ki je še zdaj pod TVjem samo za filme gledat.

Frgazor ::

XBMC en burek prebavi vse. Xbox media center, kako ironično, ne prebavi datotek, ki so narejene posebej za predvajanje na xboxu. To je seveda hd wmv.

kiFni ::

XBMC en burek prebavi vse. Xbox media center, kako ironično, ne prebavi datotek, ki so narejene posebej za predvajanje na xboxu. To je seveda hd wmv.

Kakšna resolucija? HD itak ne laufa, je prešvoh mašina.
Hotu sem rečt glede kodekov ni da ni. V SD ne HD. Na PCju pa tud HD laufa no problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

borchi ::

> Zdaj naj pa še XBMC naredijo kot samostojni player

kje pa ti živiš?! :D
l'jga

techfreak :) ::

> Zdaj naj pa še XBMC naredijo kot samostojni player

kje pa ti živiš?! :D

Saj še ni narejen.

Frgazor ::


Kakšna resolucija? HD itak ne laufa, je prešvoh mašina.
Hotu sem rečt glede kodekov ni da ni. V SD ne HD. Na PCju pa tud HD laufa no problem.


Mislim, da je resolucija jasna, ker sem napisal HD wmv. Torej vsaj 720p. HD WMV datoteke se uporabljajo na xboxu 360 za gledanje hd filmov. Tega xbmc ne zna predvajat niti na pcju, ker ne podpira wma pro kodeka. Torej tvoj ni da ni ne drži ;)

techfreak :) ::

In kaj imaš v HD WMV?

borchi ::

> Saj še ni narejen.

?!
l'jga

roli ::

> Saj še ni narejen.

?!

Si pomislil da je verjetno mišljena neka škatla, ki jo vklopiš v TV? Torej to o čemer govori novica.
http://www.r00li.com

borchi ::

> Si pomislil da je verjetno mišljena neka škatla

aja, to pa ne :D

se opravičujem!

btw, boxee = xbmc base + skin + social plugins.

v nobenem sestavnem delu ni nekega velikega presežka, lahko pa, da bo ravno kot hardware rešitev super zanimiva, ampak je možnost za kaj takega zelo majhna.

(upam, da se motim.)
l'jga

PrimozR ::

Očitno pozablajte, da je trenutni Boxee ALFA različica ;)

Frgazor ::

In kaj imaš v HD WMV?


Nimam nič, ker sproti pobrišem. Pogledam pa veliko filmov v tem formatu, ker imam slabo kišto in mkv-jev ne zmore gladko.

techfreak :) ::

HD WMV je zaprt format in ga je pač malo bolj težje predvajati na Linuxu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Boxee Box prihaja Atom

Oddelek: Novice / Ostale najave
113796 (2822) JayKay
»

Boxee Box šele novembra

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
458070 (6413) Spock83
»

Boxee Box uporablja Tegra 2

Oddelek: Novice / Diski
134824 (3344) Dekinio
»

Boxee predstavil beta različico, Boxee Box

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
103771 (2901) Spock83
»

Boxee z Windows podporo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
143602 (2937) roli

Več podobnih tem