» »

Zunanji disk WD(rabim pomoč)

Zunanji disk WD(rabim pomoč)

mehatronik12 ::

Kupil sem si nov WD zunanji disk My passport ESSENTIAL 500gb.
Ni mi pa jasno kako si bi preprsoto naložil na disk en filmček!?
Inštaliral sem WD SmartWare, vendar v tem programu ne moreš naložiti samo ene datoteke(vsaj jaz je ne znam).Označim NPR: D disk in si lahko na dsik kopiram samo vse filme ki so na disku!!!ne morem pa označit in kopirat posameznega!?

Prosil bi za čimprejšno pomoč hvala

jest10 ::

??
Klikneš z desnim gumbom miša na film/mapo in izbereš "send to/pošlji na" in izbereš črko tvojega diska

mehatronik12 ::

Nisem naložil vseh driverjev in zato mi to ni šlo....
hvala vseeno za hiter odgovor:D

No pa še nekaj:
-Lahko priklopim ta disk na divx/Dvd player in iz diska predvajam film
-Isto me zanima za Nintendo WII
če je že kdo preizkusil ali ve kaj je treba narediti bi prosil še enkrat za pomoč hvala!

jest10 ::

Za zunanji disk ne potrebuješ nobenih drajverjev. Razen če imaš starejše winse od W2000

Glede na to, da disk nima lastnega napajanja, ti na DVD predvajalniku skoraj sigurno ne bo delal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

wragetz ::

Za delovanje diska na DVD - ju je odvisno, kakšen DVD predvajalnik imaš. Kot je napisal kolega pred mano, se zna zgoditi, da disk ne bo deloval zaradi premajhnega nivoja napetosti na USB portu. Lahko pa, da bo delal. Primer iz prakse: moj WD Passport 320 GB na mojem DVD - ju (Philips 5960) ne deluje, ta isti disk pa na prijateljevem DVD - ju (Pioneer) deluje brez težav. Poišči listo kompatibilnosti za svoj DVD predvajalnik.
LP,
W

Invictus ::

Če imaš filme daljše od 4 GB, moraš pretvoriti datotečni sistem v NTFS.

LP I.

mamlaz ::

Spoštovani!

Eno vprašanjce. A se da wd320gb dodatno napajati, da bi lahko delal na dvd playerju. Imam namreč pioneer ds-410v-k in prenosni disk wd 320GB. Player očitno ne da zadosti napajanja na usb priključek in ne prebere diska. Torej, vprašanje je, ali lahko napajam prenosni disk iz drugega izvora in ga imam hkrati priklopljenega na dvd? A obstaja kakšna naprava, ki to omogoča?

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.

l.p.

Igor

xyd1 ::

@mamlaz mislim da se da, v eni temi je bilo napisano da se napajalnik prižge ob stiku 2 konektorjev. Torej rabiš napajalnik, napajalni kabel za napajalnik, ter "mostiček" ki poveže 2 kontakta na napajalniku (20/24pin). Drugače pa lahko uporabiš kakšen starejši napajalnik - ti so imeli vklop direkten preko stikala in ne preko matične plošče.

PS: delaš na lastno odgovornost.

//edit:

drugače pa lahko napajaš z katerega koli izvora napetosti ki ima 12V/2x0V (Ničli)/5V ter ima dovolj veliko moč.

Naj me kdo popravi če sem ki strelal "kozle"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyd1 ()

mamlaz ::

Ok. Hvala xyd1 za enkrat, vendar mi ni čisto vse jasno. A ne bom jaz skuril prenosnega diska, če ga bom dvojno napajal?
Bom preformuliral vprašanje.
Ali na tržišču obstaja naprava(mostiček)z dvema usb priključkoma, ki bi mi po eni strani zadostno napajala prenosni disk na enem priključku in po drugem preko kabla samo prenašala podatke do dvd predvayalnika, ki ima svojo usb režo.
Upam, da je vprašanje jasno in da ni v zgornjem odgovoru že zajet (čeprav se mi zdi, da je) odgovor na moje vprašanje.

našel rešitev, samo sprobat jo še moram. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mamlaz ()

NimamPojma81 ::

Pozdrav vsem,


pred meseci sem kupil zunanji hdd od firme Western Digital, kapacitete 320 GB.
namescen ima program SmartWare.

uporabil sem ga samo 2x za prenos datotek iz 2 razlicnh prenosnikov.
tretjic sem ga priklopil in je delalo vse ok, nato sem zelel torrente direktno na hdd shraniti in izmenjevati datoteke, nakar mi po kaksnih pol ure donwloadanja... napise v torrent programu, da ne more nikamor shranjevati...

My passport neankrat izgine iz "my computer" in se nikoli vec ne prikaze....
proklopil sem ga na 2 razlicna racunalnika in se v obeh primerih prizge lucka, trdi disk se vrti... ampak mi ga ne prikaze oz ne zazna.
btw. vcasih je lucka utripala, sedaj pa samo gori.

ne spomnim se in nisem preprican ali sem hdd formatiral takoj po nakupu ali ne.
jasno mi je, da ga morem, saj sem to zmeraj naredil pri notranjih hdd pred namestitvijo win.


kaj narediti, da dobim podatke iz WD My passport Essential in da bo spet delal?

hvala za odgovore :)

zavajon ::

Če bi bil na Miljonarju brez zasilnih izhodov, bi odgovoril, da se je disk pokvaril.
Če ga imaš priključenega in greš v BIOS, a se ti pojavi v seznamu diskov?
Če da, bi ga poskusil na kakšni Linux mašini ali vsaj na BartPE, da bi izločil windowsove muhe.
Ali pa bi poskusil bootati s tistim WD diagnostic programov, a nisem prepričan, če ta dela tudi z USB diski.

St235 ::

mamlaz je izjavil:

Ok. Hvala xyd1 za enkrat, vendar mi ni čisto vse jasno. A ne bom jaz skuril prenosnega diska, če ga bom dvojno napajal?
Bom preformuliral vprašanje.
Ali na tržišču obstaja naprava(mostiček)z dvema usb priključkoma, ki bi mi po eni strani zadostno napajala prenosni disk na enem priključku in po drugem preko kabla samo prenašala podatke do dvd predvayalnika, ki ima svojo usb režo.
Upam, da je vprašanje jasno in da ni v zgornjem odgovoru že zajet (čeprav se mi zdi, da je) odgovor na moje vprašanje.

našel rešitev, samo sprobat jo še moram. 8-)


Y USB kabel dostikrat dobiš zraven prenosnega diska, ker majo ti diski na prenosnikih včasih problem, da ne dobijo dovlj elektirke preko glavnega priključka. Glavni kabel nato vtakneš v DVD, pomožnega preko napajalnika v elektriko. Sprobano in deluje brez težav.

Če kabla nimaš mal poglej na Ebay in ga dobiš za par centov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475445 (3021) Bevcan
»

dvx predvajalnik in usb prenosni disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61104 (1033) palačinka
»

PHILIPS DVP 5960 in WD Passport 2 120 GB dela ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81854 (1103) mamlaz
»

Terabajt za prenosnike

Oddelek: Novice / Diski
415489 (3610) BigWhale
»

Težave z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51067 (898) alkoo

Več podobnih tem