» »

dvx predvajalnik in usb prenosni disk

dvx predvajalnik in usb prenosni disk

palačinka ::

Lp
pred kratkim sem kupil dvix predvajalnik LG dvx582h ( http://www.lg.com/ie/tv-audio-video/vid... ), v navodilih piše da naj bi bilo možno gledanje filmov tudi prek prenosnega diska (max do 600 datotek), kar mi je potrdil tudi prodajalec. A stvar nedeluje, ko poskusim zagnati moj disk ki ima kapaciteto 320 GB, disk sicer zazna a ga nezažene in javi napako.
Zanima me če ima kdo kakšne iskušnje ali nasvete kaj narediti ?

sinalko ::

A podpira predvajalnik NTFS datotečni sitem? Če ne, formatiraj disk v FAT-32.

palačinka ::

Hi, hvala za odgovor. Pri formatiranju mi ponudi samo možnost ex-Fat ali NTFS. Obstaja še kakšna druga opcija da bi ga formatiral v fat 32? v ex Fat mi javi napako tako da ga lahko formatiram le v NTFS....

Zgodovina sprememb…

sinalko ::

HMM. Se mi zdi, da boš moral disk razdelit na več manjših particij. FAT32 particija ne sme bit večja od 32GB. Vsaj tako je v windowsih. Samo problem je pol, da FAT32 ne podpira datoteke večje od 4GB.

palačinka ::

aha, ja to sem tudi sam bral nekaj na internetu. Saj bistvo je da bom gledal dvd-je, ki pa so tako al tako razdeljene na manjše delčke vsaj kolikor vem. Bom poskusil razdelit pa pol spremenit pa bomo videli. Kakorkoli že hvala za pomoč :)

StratOS ::

FAT32 (32-bit verzija z 28 uporabljenih bitov) uporablja min 2 (8 ali 16) TB particije z 16 (32,64 kb klusterji). Max velikost datoteke je 4 GB.

Mogoče je problem pri geokonfiguraciji ali TOC - FN (8.3, 255 ali LFN sistem).
Res pa je da ni dodatnih specifikacij glede podprtih formatov in struktur, razen številčne omejitve (600).

Glede na "Pri formatiranju mi ponudi" - Imaš opcijo formatiranja diska na napravi ali PC, imaš kakšen multi boot opcijo na prenosnem disku ali več boot recordov (MBR) in/ali (particij) na njemu ?

Kakšna je geostruktura in v kakšnem formatu je formatiran - struktuiran prenosni disk ?

Če imaš opcijo formatiranja na napravi izberi to opcijo in formatiraj prenosni disk, še prej napravi backup podatkov, če jih potrebuješ ter potem preglej podprtost "diska" in formatov.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

palačinka ::

StratOS hvala za odgovor a je moje znanje tu daleč premajhno da bi vedel odgovoriti na katero koli vprašanje... :)
Sem pred kake 30 min naredil dve particiji..eno 30Gb in jo dal v Fat32 in jo predvajalnik zazna a kot sta rekla je max velikost datotek 4GB kar pa je daleč pod velikostjo blueray-ov.
Drugače pa imam ta disk http://www.mimovrste.com/artikel/206006... , tako da če doboš kake podatke od tu n mi daš kak nasvet bi ti bil zelo hvaležen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567766 (6506) Pithlit
»

Povezava zunanji trdi disk - smart tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
154023 (3803) RejZoR
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475445 (3021) Bevcan
»

dvd predvajalnik ne zazna usb disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101243 (1153) cobrica
»

Problem z MS Office 2003

Oddelek: Pomoč in nasveti
51023 (928) Duhec

Več podobnih tem