» »

Nokia 5530 XpressMusic

Nokia 5530 XpressMusic

B & O ::

Ko sem nazadnje kupoval mobilnik sem bil čisto notri in sem se spoznal na vsak detajl - to je bilo za časa legendarne Nokie 6680. Danes sem čist out, minilo je že par mesecev kar mi je poteklo razmerje in trenutna 6680 mi takorekoč razpada. Vprašanje je seveda kaj kupit, vezan sem na Simobil ker imam tam daleč najmanjši mesečni strošek.

Ogledoval sem si Nokio 5530 okrnjena naslednjica 5800, zanima me ali jo kdo ima in vaše izkušnje, predvsem na sliki mi izgleda precej plastično tak da sm v dvomih glede kvalitete.

Želel bi aparat ki ima opcijo Wi-Fija (eduroam na faxu!) in da ima dober predvajalnik za glasbo (obvezno standarden priklop za slušalke) in da je dobra kvaliteta izdelave, ostalo ni toliko pomembno. Cenovno gledam do 150€ raje manj, omenjena 5530 me pride 100€ če jo kupim v BB z njihovim 20€ popusta. Je kak model ki bi bil opazno bolji za ta denar?

c00L3r ::

Želel bi aparat ki ima opcijo Wi-Fija (eduroam na faxu!)

Nokie še pred kratkim niso delale na eduroam. Manjka nek protokol se mi zdi. To le preveri. Glede 5800 pa ga imata zdaj že 2 znanca. Telefon je zelo dober za svoj denar. Je pa res ohišje bolj plastično. Pač primerno ceni.

Bor H ::

Ni nobenega drugega modela za ta denar, ki bi bil veliko boljši. Je pa res da ti nokia na eduroamu ne bo delal, za to rabš Windows mobile.

B & O ::

Mislim da naj bi 5530 bil prvi Nokiin model ki naj bi podpiral eduroam

http://discussions.mea.nokia.com/discus...

schnobel ::

Kakšne pa naj bi bile kaj cene tega modela? In kakšne druge podrobnosti?

B & O ::

Dejan99 ::

Mam doma oba telefona, 5800 in 5530 in moram reči da je 5530 bolj kakovostno izdelan kot 5800. Poleg tega ima prednje tipke (meni, zelena, rdeča) občutljive na dotik, niso dejansko gumbi (kar ima 5800). Na splošno pa lahko rečem da je 5530 za odtenek hitrejši od 5800, kar se tiče funkcij sta pa nekje podobna. Ena večjih stvari,ki jih 5530 nima je samo gps.

Bor H ::

A ni tako da ma 5530 ful lepši homescreen in kinetic scrolling?

evilfury ::

Ravno dobil tole 5530 in me moti samo to da tista tipka pri strani, ki je za zaklep in odklep ropota torej skače gor pa dol. Precej nadležna zadeva. Naj ga pošljem na servis?

sonac ::

Jaz sem tudi danes dobil 5530 in sem zelo zadovoljen z vsem razen s tisto tipko:)
tudi pri meni ropota, tako da dvomim, da ti bodo popravili..no lahko pa poskušaš.

evilfury ::

Katero barvo si pa vzel? Sam sem vzel belega. Potem sem šel pa nazaj in mal zatežil in je prinesla še več škatel in vsaka bela je ropotala, nekatere še hujše. Pri moji me moti tudi da se tudi malenkost baterija premika, kot da zadnja stranica ne stisne dobro skupaj. Je pri tebi isto?

sonac ::

Tudi jaz imam belega. Ne - baterija se mi ne premika. Se mi pa premika tisti lock gumb in pa tudi stylus ne stoji trdno na svojem mestu. Moti me predvsem tipka, ker če se pogovarjaš in nisi pri miru, spušča zvoke :/ Ne vem, kaj bomo naredili.
A rdeči/črni pa niso imeli teh problemov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonac ()

evilfury ::

Rdečih nisem nič probal. Sicer sem pa to s premikanjem baterijo uredil, tako da sem malo podložil baterijo na spodnji strani in se zdaj ne premika več. Zdej me samo še ta lock gumb moti. Tudi nokia ni več to kar je bila.

Bor H ::

Za ta denar niti ne moreš pričakovati da bo, z namenom imajo različne kategorije telefonov.

evilfury ::

Že prejšna nokia, ki sem jo imel N73 je bila porazna glede kvalitete. Medtem ko pa je LG cookie veliko bolje sestavljen skupaj. Pa je tudi med cenejšemi.

Bor H ::

Zanimivo, sicer N73 kot sem imel priložnost držat v roki ni slab telefon, Cookija pač še nism. Je pa treba upoštevat, da ma cookie manj spomina, slabši ekran, nima WiFija, manj zmogljivo baterijo...skratka je iz čist tehničnega vidika inferioren, tko da k sreči je vsaj ohišje očitno dobro :)

Maš pa pri nokiji še zmeraj E serijo, ki je zgrajena skorej kot tank.

sonac ::

Povedati moram, da je telefon kot celota zelo trden in daje dober obcutek v roki. problem predstavlja le par detajlov.

MoMan ::

kak je pa kej glastnost zvočnika ter dostop do interneta(ni 3gp-ja)?

saj imam tudi jaz dilemo 5800(ima 3gp) vs 5530(mi je bolj všeč).
aia pa ima mogoče funkcijo avtoshot(pr fotoaparatu) flash pa ima ane?


hvala že v naprej za odgovore!
http://www.VPT-Webs.com

Bor H ::

Očitno razlike v fotoaparatu ni, 3G se ti pa tako ali tako mogoče clo splača izklopt ker porabi preceeeeej štroma. Raj inštaliraj Opero Mini/Mobile in vklopi turbo in bo delal precej fino. V vsakem primeru boljš kot 3G+vgrajen browser.

Aja, je pa lahko 4Gb kartica, ki je pri 5530 vključena hitro premajhna tako da vračunaj strošek 8gb kartice (25EUR recimo).

MoMan ::

jaz imam 4giga kartico pa sem jo max 2giga porabu pa sem meu gor ene 120muzik k so vse 8mb+ velike (večina okol 12mb) aia pa da nepozabim še slike.. xD

pomojem, da je 4giga dovolj.

kaj pa glasnost zvočnika ista k pr 5800?
http://www.VPT-Webs.com

bond007 ::

Se pravi v primerjavi z 5800 5530:
nima 3G
nima vgrajen GPS
ima manjši zaslon (2,9" vs 3,2")
manjšo kartico (4GB vs 8GB)

ima pa 5530 cinetic scrooling, kar naj bi 5800 verjetno dobila v enem od updejtov. Sem še kaj pozabil?

MoMan ::

bond.. to, da nima vgrajenega gps, če sem te prou razumel si lahko torej naknadno vgradiš?
http://www.VPT-Webs.com

bond007 ::

Lahko uporabiš bluetooth zunanji GPS sprejemnik, kolikor mi je znano. V telefon ga pa verjetno ne moreš vgradit, če ne druga zato, ker ni prostora...

Bor H ::

Lahko kupiš bluetooth GPS sprejemnik, sam to je precej zoprna varjanta. Če res nujno rabiš GPS se ti bolj splača vzet 5800 Navigation Edition, kjer imaš vključeno stojalo za v avto in avtopolnilec.

MoMan ::

ne nerabim gps-a.. sam pač informativno vprašam.. edino kar me moti pr tej je, da nima 3G

drugače mi je pa všeč ker je tolk manjša.. no sej 5800 bi tudi bil vredu če bi bil tanjši je pa tako "bikast"

za kako drugo firmo pa se zlo težko odločim saj sem de sedaj vedno imel nokio in mi je vedno dobro služila :D
http://www.VPT-Webs.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24234823 (15978) errhec
»

Priklop na Eduroam s Symbian telefonom

Oddelek: Omrežja in internet
184647 (2875) Kralj5
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
151136 (728) mayhem
»

Nakup telefona (Max.: 150eur)

Oddelek: Mobilne tehnologije
202037 (1631) ZaLoMaT
»

Mobitel do 150e

Oddelek: Mobilne tehnologije
51534 (1412) ;-)

Več podobnih tem