» »

Priklop na Eduroam s Symbian telefonom

Priklop na Eduroam s Symbian telefonom

fiction ::

Sem student FRI-ja in bi rad uporabljal brezzicno Eduroam omrezje na nasem faksu tudi z mobitelom (Nokia N80).
Prebral sem si http://wlan.fri.uni-lj.si in http://www.eduroam.si vendar pa nisem izvedel nic kaj presenetljivo
novega. V Windows okolju pac uporabis tisti "Alfa & Ariss client" in to je to.

Problem pa je ker na mobitelu z EAP-TTLS avtentikacijo ne morem izbrati naj bo tuneliran protokol za overjanje gesla PAP
(dela le MSCHAPv2). Se je komu ze s kaksnim podobnim S60 telefonom uspelo povezati na to omrezje oz. a se kje dobi nek
plugin, ki bi omogocal tudi EAP-TTLS + PAP? (Mogoce je pa tudi kaksna druga fora.)

Matko ::

Žal ne bo nič, dokler ne bo Nokia izdala novega FW s PAP podporo. Če sploh bo kdaj :(

M-XXXX ::

Je kaj novega na tem področju, ker sem sam prišel do istega problema (Omnia HD) oziroma Symbian S60v5?

hrybar ::

Ja mene to tut zanima! Za Symbian s60v3 sem našel nekaj navodil, vendar se z novo verzijo Symbaina razlikuje. Nekaj postopkov, ki so mogoči v tretji verziji ni mogoče narediti na novi.

zee ::

Prav nic novega ni. Obljube Nokie so se vedno iste, rezultat tudi (t.j. nic).

Ravno oz. tudi zaradi tega sem si pred casom omislil telefon druge znamke.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

M-XXXX ::

Men še na laptopu (XP) ne rata usposobit:| Včeraj doma vse "prištimal" danes pa hladen tuš, ko zadeva SPET ni delala. Kdo se je spomnil tako neumne metode, da moraš pol windowsev prebrnit, da si en net uštimaš? Je pa res da sem danes prišel že do preverjanja identitete (sam kaj ko dlje ne pride:().

balocom ::

Na arnesu bodo mogli zamenjat tip certifkata za eduroam, ker so od 5ih možnih izbrali točno tistega, ki ne dela na symbian-u (razn če se izda popravek za symbian... )
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

x.sci ::

Problem ni certifikat, ampak podpora eap-ttls/pap, za katero ljudje prosijo ze 3 leta. Zgleda se je nokia malo zmigala, ker ima 5530 xpressmusic menda ze support (nisem sel preverjat), kar pomeni, da zna prit tudi do drugih telefonov. Samo so fw updatei vsake pol leta in bo se trajalo da to pride do starih aparatov (ce sploh)...

Po drugi strani pa ni treba da je podprt samo pap (ta je obvezen s strani eduroama), recimo hrvati so zraven porihtali se eap-ttls/eap-gtc ravno v ta namen. Torej ce imas veze pri adminih na fakulteti/soli bi se jih mogoce dalo prepricat da se implementira kaj takega :)

mangaldar ::

Po drugi strani pa ni treba da je podprt samo pap (ta je obvezen s strani eduroama), recimo hrvati so zraven porihtali se eap-ttls/eap-gtc ravno v ta namen. Torej ce imas veze pri adminih na fakulteti/soli bi se jih mogoce dalo prepricat da se implementira kaj takega :)


Točno tako. Lažja alternativa eap-gtc je uporaba mschapv2. Potrebne nastavitve za organizacije so s strani Arnesa stestirane in objavljene. Problem je v tem, ker mora biti za mschapv2 overjanje geslo na strežniku shranjeno v clear textu. To pa ponavadi organizacijam ni všeč.

Rokk8 ::

Vesela novica, baje da Eduroam deluje na Nokiji 5800 z najnovejšim Firmware-om (v40). Sprobam jutri in poročam
http://sites.google.com/site/pramudi/co...

M-XXXX ::

Vesela novica, baje da Eduroam deluje na Nokiji 5800 z najnovejšim Firmware-om (v40). Sprobam jutri in poročam
http://sites.google.com/site/pramudi/co...

Upam, da bo Omnia HD tudi dobila podporo:D

Binji ::

Jaz sem probal dns na FRI pa mi ni uspelo :(

edit: in ja.. sem popravil podatke na svoje in za ta faks :P
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

jan01 ::

Certifikat si instaliral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Binji ::

Kaksen certifikat?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SodVina ::

s60v3 pa kar se ne...
res lepo 8-O

massy ::

Lp,
danes sem dobila nokio 5530 in me zanima če je treba za priklop na eduroam slediti navodilom, ki jih je prilepil M-XXXX, ali se že avtomatsko poveže ko vtipkam upor. ime in geslo za eduroam? :)

urosz ::

Rokk8 je izjavil:

Vesela novica, baje da Eduroam deluje na Nokiji 5800 z najnovejšim Firmware-om (v40). Sprobam jutri in poročam
http://sites.google.com/site/pramudi/co...


am namen mam kupit nokia x6 (zelo podobno kot 5800) in zdaj me zanima, če dejansko lahko connectam edouram pol ali še niso uredili?

pviran3 ::

je že kdo testiral, če X6 dela na eduroam?:)

Kralj5 ::

mene zanima če je kateremu ratal usposobit eduroam na SE W995?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213685 (7843) ramiz?!
»

Eduroam in Symbian

Oddelek: Mobilne tehnologije
112084 (1542) SLO_Matej
»

nov telefon, novi problemi. [omrežje EDUROAM]

Oddelek: Pomoč in nasveti
264495 (4022) lopov
»

Eduroam na Samsungovi Omnii 7

Oddelek: Mobilne tehnologije
385421 (4191) crystal
»

Nokia E52 in wireless

Oddelek: Mobilne tehnologije
271621 (1342) atomc

Več podobnih tem