» »

Nakup telefona (Max.: 150eur)

Nakup telefona (Max.: 150eur)

ZaLoMaT ::

Prišel je čas, ko se stara a odlična Nokia n70 počasi poslavja(ne delujejo več vse tipke),...
To me je prisililo v menjavo telefona, za kateraga sem pripravljen odšeti 150eur.

Namen imam kupiti (rabljen) telefon, nagledane imam:
-LG KC910 Renoir
-Samsung Omnia
-Nokia XM5800
-Nokia E63
-IPhone 2G
(vendar sem malo iz "telefonije" in ne vem kateri je boljši od drugih.

Dobrodošli so tudi predlogi za druge telefone!

Hvala vsem že v naprej:)

Bor H ::

Povej katerega operaterja/paket imaš, verjetno boš vzel na naročnino ne? So pa telefoni dost različni med sabo, zaenkrat bi ti sam LG vrgu ven iz izbora (naj delajo raj hladilnike ;)), ko poveš kaj ti je pomembno (multimedija, business aplikacije, prilagodljivost...) ti pa lahko več svetujemo :)

PrimozR ::

iPhone 2G, ki sicer sploh ne obstaja, se ne dobi več nov. Tako da predvidevam da gleda rabljeno, sploh ker se iPhoni niti ne dobijo v Sloveniji :)

ZaLoMaT ::

Operater/paket: SiMobil (orto u nulo-brez vezave-10eur)
Namen imam kupiti rabljen GSM aparat.

Pomembno mi je, da je telefon zelo prilagodljiv, da mi prikazuje opravila, tudi kakšen zvočnik mora biti dober(glasba), za igre mi je vseeno, bilo bi vredi če bi imel kakšen GPS.
Skratka rabim telefon ki bo imel vsega po malem(multimedijo, business aplikacije, prilagodljivost) :)

PrimozR ::

Zvočik? Praktično vsak telefon ima jack za slušalke :P

DiTi ::

Nokia 5530, ima vse razen GPSa. Poganja ga symbian nove generacije, torej prilagodljivost zagotovljena. Simobil ga ima za 120EUR (orto v nulo).

gpc17 ::

iPhone 2G definitivno.
Najboljši touchscreen od vseh zgoraj omenjenih, potem res dobro prilagodljiv, zelo veliko uporabnih aplikacij!

PrimozR ::

Pa 2G ne obstaja no, kje živite :P

bobby ::

Nokia N79
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Bor H ::

Če hočeš prilagodljivost se izogn iphonu, boš čist omejen na njihove finte. Vzem rabljen 5800 ali Omnio.

PrimozR ::

Glede na failiure, ki sta ta dva telefona, raje vzamem iPhone...

zee ::

Moj glas bi sel za iPhone 2G (iPhone prve generacije).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bor H ::

Reku je da rabi zelo prilagodljiv telefon, predvidevam da si mogoče rad zamenjal temo kdaj al pa mogoče uporabljal tethering. Plus da so iphone te generacije že totalno zguncani, sploh baterije so verjetno še slabš k v začetku.

zee ::

@Bor_H:
Tem nisem nikoli menjaval (na nobenem telefonu), tudi tetheringa nisem uporabljal (na 3.1+ tethering ne dela vec).

Kar pa dejansko je problem pri iPhonu, je to, da si vezan na iTunes, ce hoces nalagati vsebine (glasbo, slike,...) na/iz telefona.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bor H ::

A ni tako da tudi imaš probleme z bluetoothom? Da dela približno na nivoju prvih SEjev, ki so ga imeli? Če se spomnem nazadnje nisi mogu poslat fotografije prek bluetootha recimo. Je to še tako?

martincek1 ::

Vem samo, da bluetooth dela samo iPhone - iPhone, pa še to ne vem če pri iPhonu dela, pri iPhonu 3G če nadgradiđš in iPhonu 3GS default

mmorph ::

iPhone ne priporočam samo iz vidika baterije. Sem ga imel, a polnjene baterije na dober dan je muka. Res je, da aplikacij imaš malo morje, a mi ni odtehtalo in sem ga prodal. Priporočam ti nokio (serija E). Lastim si E71 (malo dražja kot si pripravljen dati, a zaupaj mi, da je vredna nakupa).
blog @ http://ownz.si

ZaLoMaT ::

Hmmm, nekako se mi že 150eur zdi veliko dati za telefon, tako da bom še zelo zelo premislil, če bi odštel toliko za telefon.

Kaj pravite o: Samsung M8800 Pixon?
Drugače pa, če bi našel iPhone 1. generacije odlično ohranjen se ga splača kupiti?

T-h-o-r ::

nokia n95 ima odlične zvočnike, gps in dober fotoaparat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

martincek1 ::

T-h-o-r ampak glede na to da kupuje rabljenega, se mi zdi da je tukaj baterija zelo vprašljiva...(lahko a jo bo potrebno polniti več kot 1x na dan) ...

ZaLoMaT ::

... Evo nakonc je prišla Robida (BlackBerry Curve 8900);) res malo več denarja, ampak mi ni žal!
Če ima kdo kakšno vprašanje, pa kar naj vpraša.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232548 (22221) LuGi
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34785165 (74354) Bor H
»

Po mnenju strokovnjakov so iPhone uporabniki prismode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19214651 (9605) powr
»

Na Kitajskem dočakali drag iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
949690 (7669) M-XXXX
»

Navdušenje nad iPhoni plahni?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
445263 (3448) d0rK

Več podobnih tem