» »

Blackberry Storm 9500 - izkušnje ?

Blackberry Storm 9500 - izkušnje ?

mrTwelveTrees ::

Si kdo lasti Blacberrya Storm 9500 (ki je zdaj pri Simobilu)
zanimajo me izkušnje... je vreden nakupa ?

Ciklamen ::

Hja, telefon je vreden nakupa definitivno, vendar ima eno manjšo pomanjkljivost: Vse kar boš morda nalagal na telefon, moraš plačat prek Blackberry shop-a. Isto kot AppStore pri Applu.
- End of the Post ->

mrTwelveTrees ::

to me ne moti, pravtako da nima wirelessa...
upam da ima vsaj dober touch-screen
ker koliko sem bral v testih nokie 5800 XpressMusic ima ta ne prav dobro odzivnost na dotik... upam da je blackberry boljsi

Ciklamen ::

Poglej si tudi malo review-e na Youtube, v kolikor jih še nisi.

Zdi se mi, da je zaslon fejst odziven, prav tako je tipkovnica zelo nazorna, če tipkaš po njej ko pišeš kaj.
- End of the Post ->

Gandalfar ::

Meni touch screen ni bil vsec. To vgrezanje zaslona je cudno tako da predlagam, da si ga nujno sprobas v zivo pred nakupom.

IceIceBaby ::

Sem BB fan, ampak Storm se mi zdi zgrešen. Touch screen je čuden.

Moje mnenje. Če hočeš TS telefon vzameš iPhone ali N5800. Če hočeš pa dobrega BlackBerryja pa vzameš bolda.

cortez ::

Ne vem , zakaj vsi navijaste za ta BB.

veliko boljša izbira se mi zdi WiMo. Zdej dobiš tak fone že za 150€ (wifi,bt,gps,ts -samsung i780), pa še več programov se dobi.

lp.

Gandalfar ::

Stvar je super robustna pa tipkovnica je zelo fajn. Built-in chat pa je ena od boljsih stvari, ce mas celo firmo na BB-jih :)

cortez ::

Dat celo firmo na bb ? Ja no, če maš pakete povezani pri mobtelu jih res dobiš za 1€ po nar. razmerju, sam to šele pri paketu 44. osebno rajši uporabljam wimo oz symbian, ker je dodatne programske ponudbe več., pa še dodatnih storitev za bb ni treba da maš vključeno.

sicer pa se ta novi bold pregreva, curve 8310 pa rab full časa da se boota.

Super Sonic ::

"curve 8310 pa rab full časa da se boota."

Ja in? A to je drugač problem?

Jaz sem z mojim BB zelo zadovoljen. Drugače pa kar se tiče storma, se strinjam, touch screen ti je všeč ali pa ne. Meni ni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Constantine ::

Telefon je dober, ni nek vrhunski, je pač dober. Zaslon je zelo kvlaitetn in robusten, predvsem edinstven. Programska oprema deluje BP. Priporočam nakup.

IceIceBaby ::

cortez, nočem začet flame wara, ampak po mojih izkušnjah je BB daleč pred WM kar se tiče uporabnosti in odzivnosti. Vsaj za moje potrebe. Če imaš telefon za telefoniranje in pisanje sporočil (vse od SMS do mailov in MSNja) je BB pomoje najboljša izbira.

Softwara je pa tudi dovolj, razen mogoče kakšnih zelo specifičnih zadev. Sicer je večinoma za plačat, ampak je poceni.

Gandalfar ::

Samo hitro opozorilo moderatorja, tole je tema o Stormu in splosni flamewar o BB vs. ostalo

Andr3w ::

Storma si lastim od dneva ko je prišel na Simobilove police,torej od 4.3. Za enkrat sem zelo zadovoljen, touch screen je zakon, res da moreš probat predn kupiš...lahko da ti bo ful všeč(tak kot je bil meni), al pa ti bo tale klik screena totalno zgrešen. Odzivnost na dotik je odlična, ekran je nenormalno velik, gledanje slik, filmov, pisanje mailov, sms-ov, brskanje po internetu pa je prava zabava!!! Pomankljivost telefona je da ima še polno bugov...npr..kamera je zelo počasna ob nočni uporabi, cel tel. je bolj počasen(npr scrolanje po imeniku ali po SMSih ni vedno gladko), vsepovsod je tak en mali delay, ampak če nisi zahteven uporabnik, te to ne bo motilo! Prihajajo pa vedno znova novi OS za tel, tak da vsakič je nekaj izboljšano. Pravkar iščem po netu, da nadgradim malo zadevo....poročam ko mi uspe!

Thesmos ::

Tudi jaz resno razmisljam o nakupu...

@Andr3w, torej ali se da te buge in lage odpraviti recimo z kaksno nadgradnjo softwara!? Nism nek zahtevn uporabnik, vendar mislim da bi mi slo na zivce ce bi mi telefon "stekal". Glede touch screena... moram sprobat! :)

Constantine ::

Je kdo že dajal Garmina na BBja?

Gandalfar ::

BB ma neke svoje navigacijske zadeve Snames iz njihove US strani pa ma tudi za slovenijo

Andr3w ::

@Thesmos, teh novejših firmware-ov je polno, kolko sem zasledil, folk ful hvali kak je vsak boljši, pa kaj je v katerem izboljšano! Problem je ker na BB in RIM strani teh updateov ni, tudi če dam preko managerja auto update, mi napiše da novih updatov ni, ker so vsi novejši beta in še niso official. Danes ko se zbudim, cuknem ene dol, probam usposobit, pa ti pol povem če bo kakša razlika! Po moje se tud na utube najde kaki movie, o kakih uspelih(al pa tudi ne) posodobitvah...nisem še pogledal:)

Probal bom kr s tem OS-om, ni se mi dalo novejšega iskat, pa ne vem niti če je kakšen trenutno:


emmmm,zakaj ne gre(ne znam) linka pripopat???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andr3w ()

Invictus ::

Če daste BB updatat preko Desktop Managerja, morate prej inštalirat novo verzijo OS na PC.

LP I.

Thesmos ::

@Thesmos, teh novejših firmware-ov je polno, kolko sem zasledil, folk ful hvali kak je vsak boljši, pa kaj je v katerem izboljšano! Problem je ker na BB in RIM strani teh updateov ni, tudi če dam preko managerja auto update, mi napiše da novih updatov ni, ker so vsi novejši beta in še niso official. Danes ko se zbudim, cuknem ene dol, probam usposobit, pa ti pol povem če bo kakša razlika! Po moje se tud na utube najde kaki movie, o kakih uspelih(al pa tudi ne) posodobitvah...nisem še pogledal:)

Probal bom kr s tem OS-om, ni se mi dalo novejšega iskat, pa ne vem niti če je kakšen trenutno:


emmmm,zakaj ne gre(ne znam) linka pripopat???



No, jst si bom pa dons vzel cajt pa su mal pogledat to igracko... Ce ti ni odvec, prosm povej pol kaj si kej pogruntal :)

mrTwelveTrees ::

No, odločil sem se da ga ne bom vzel pri Simobilu, ker ne mislim plačevat naročnine 19 eur + 5 eur (opcija 201) , pa tudi če imam 10x10 =100 eur popusta ...
moj račun za pogovore na mesec ni vecji od 12-17 eur... tako da
če bi ga kupil pod oglasi, sam tudi 300 eur je zame dost, sem brez sluzbe :(

bom se pa odpelal v S!mobil prodajalno in ga tam sprobal, ja sem zahteven - recimo Samsung Omnia mi je vseč ampak ima ZELO ZELO počasen vmesnik... kr steka, to me zelo moti.

Zgodovina sprememb…

Andr3w ::

Uspelo mi je naložit novi OS, zdaj imam 4.7.0.109 beta unofficial, za enkrat vse dela, par stvari je spremenjenih, par dodanih, tel. deluje opazno hitreje, kamero so pošlihtali(razen štekanja pri slikanju v temi)... Ko bo enkrat official release zunaj(baje pride v kratkem), bo pa tak že pomoje bolj ali majn vse pošlihtano. Mogoče se splača počakat na nokijo 5800(al kolk je že), zna tud bit fajn phone, samo ma palčko za tapkanje po screenu pa pojma nimam kolk bo kaj cena...BB je zakon ko se enkrat navadiš, niti najmanj mi ni žal da sem ga nabavil, pa še za 80€ sem ga dobil pri simobilu + 10x10:D

Gandalfar ::

storm je 80 evrov?

Andr3w ::

Jaz sem mel neki dodaten popust(20€),ker že 2 leti nisem nič podaljševal in kupoval, še oni na šalteru ni vedo zakaj je to dobro, vse skupaj sem prišparal 170€.

Thesmos ::

No ja, mislim da glede na moje zahteve do mobitela, da bi bil z BB jem zadovoljen! Edini zadrzek je se ta, da ne vem kdaj bodo v SLO pripeljali xperio, ne bi se rad vezal 2 leti, nato pa cez 2 meseca videl xperio v prodaji...

Super Sonic ::

Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

vsersen87 ::

A je že kdo naložu kakšen program za GPS, ki bi mel dobro pokrito Slovenijo? Js ne najdem nč kej pametnga.... prosim za pomoč.

LuGi ::

Garmin seveda bos odstel 100USD :))

Gandalfar ::

mrTwelveTrees ::

TEST : http://www.gsmarena.com/blackberry_stor...

je to res ? : Only BlackBerry email support out of the box
ne mores nastavit googla ??

buneech ::

Lahko nastaviš, to lahko pri vsakem BlackBerry-ju, ki je na BIS povezan.

Gandalfar ::

Seveda dela. Jaz imam tole verzijo od simobila (brez kaksnih serverjev v firmi): IMAP na sluzbeni gmail for apps, hkrati pa se standalone GMail client za osebni gmail, da se mi ne mesa posta.

Forstner ::

Menu osebno je telefon všeč. TS vgrezanje me ne moti, mi je celo dobrodošlo, včeš mi je feedback ob pritisku. Tistih built in aplikacij - "documents/sheets/word to go" in podobne niti nism sprobaval in me tut ne zanimajo.. Baterija mi ob normalni porabi zdrži 3dni, s tem da se telefon ugasne ob 24:00 in prižge ob 08:00..

Vprašanje: internet mi deluje ful počasi. Ko recimo sprobavam downloadat, iz svojega (http) serverja mp3 file, mi browser pokaže maximum 4.5-kb/s, pri 3G načinu. So pri simobilu delal teste iz moje lokacije in naj bi bilo mogoče DL: 126kbps in ul vsaj 80kbps!

Kot drugo, inštaliral sm midpssh http://www.xk72.com/midpssh/ (btw treba je mal poeditirat url-je v jar fajlu), in ne deluje. Prikaže error Tunnel Failed... what gives? kakšne so vaše izkušnje z downloadanjem, in morebiti s tem midpssh programom?

SmeskoSnezak ::

Super Sonic, video je fake. Najdi njihov video na youtube s tem komentarjem, ki bi ga naj dobili od McLarna. :P
@ Pusti soncu v srce... @

uninc ::

jaz imam BB ze od začetka marca, kaj je priso na simobil .. pa še zdaj nisem uspela ugotovit ali se da izklopit ta rotacija ekrana .. ker je včasih prav nadlezno .. za vsak drek kaj telefon obrnem levo ali desno se ekrat obrne .. se da kje to izklopit?:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BBX bo BlackBerry 10

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136039 (4639) Key Quest
»

nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
161831 (1600) Axl Rose
»

Apple rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6722921 (20806) nekikr
»

Nokia N97Mini ali HTC HD2 ali Blackberry 9700?

Oddelek: Mobilne tehnologije
202119 (1830) Tomson
»

Apple le še za Nokio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6410426 (6725) Icematxyz

Več podobnih tem