» »

bigbang "se zgodi"

bigbang "se zgodi"

jan01 ::

Imam namen kupit en laptop pri bigbangu, pa sprašujem glede garancije "se zgodi"
Ali je to le en navaden nateg? Ti pade leptop na tla, v vodo,... greš uveljavljati, potem pa že najdejo razloge za neupravičenost?
Ima kdo kake izkušnje?

Runnagain ::

Če ti pade na tla oz. v vodo, ti sledi doplačilo popravila, npr. če je popravilo nad 120EUR, potem plačas 25% popravila sam, tako da imajo notri varovalko.

Sem vzel "se zgodi" garancijo, 3 leta, za svojega nikona D90, pa vseeno rajši vidim, da tri leta ne bi bilo nič.

Lp, Runnagain!!

BALAST ::

Preberi si zloženko, ki jo dobiš v BB, kaj je narobe in koliko bo pavšal.

Sam sem kupil telefon z to garancijo in mi je padel po tleh in se razbil na 5 kosov, pa sem nesel v BB, kjer smo naredili zapisnik in čez par dni so mi sporočili kaj je narobe in koliko bo pavšal, če pa tega ne bi bil pripravljen plačat 30EUR od 120EUR vrednega telefona, bi razbitino dobil nazaj, kjer ne bi veljala nobena garancija več.

Tako da imej to garancijo za nekakšno leasing pogodbo. Prvo plačaš 10EUR da jo kupiš, potem pa vsako poškodbo plačaš 1/3 pa tudi če ti mobitel neštetokrat pade po tleh, boš imel še vedno priložnost dobiti popravljenega za 1/3 cene popravila na uradnem servisu.

Zheegec ::

To je ubistvu podaljšana garancija + delno kritje v primeru poškodb.

Torej če nekaj crkne samo od sebe v času 3 let plačaš 0% popravila/zamenjave (poudarek je na tem)
Če je prenapetost plačaš 0% popravila/zamenjave
Če gre za lastno nerodnost plačaš 33%/25% popravila/zamenjave za hujše okvare
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Podaljšanje "navadne" garancije za laptop, ki jo nudi proizvajalec je običajno precej dražje.

Tukaj imaš pa zraven še dodatni bonus, glede poškodb.

Tako da po moje se kar splača predvsem zaradi okvar, ker če ti pri laptopu kaj crkne je lahko popravilo precej drag hec.
Tako je!

Picero ::

Ali kdo ve pri kateri zavarovalnici ima BB to urejeno?

MiCkEyCE ::

Zdravo!

Tudi sam sem bil skepticen glede te big bang garancije in je sam ne bi nikoli dokupil. Je pa k sreci naneslo, da sem jo dobil zraven rabljenega laptopa. Pred dvema tednoma mi je crknil adapter. Regularna garancija mi je ze potekla (1 leto) in sprva sploh nisem pomislil na to, da imam "se zgodi". Tako sem jaz pametnjakovic poskusal razdreti adapter, da bi videl, ali lahko zadevo popravim. Ko sem videl, da ne bo slo (fizicno mi ga ni uspelo odpreti) sem zacel iskati alternative. Spomnil sem se na garancijo in naslednji dan poklical Big bang Celje.
Fante moram pohvaliti, ker sem lahko pri njih laptopa prikljucil, tako da sem si naredil backup, naknadno pa so mi celo posodili univerzalni polnilec. Po dveh tednih sem dobil klic, da me caka nov napajalnik (v slo je 50EUR, na e-bayu cirka 20$ + postnina). Robo sem prevzel brez dodatnih stroskov.

Res vse pohvale Big Bang Celje, pa tudi servisu, saj niso zakomplicirali pri menjavi (lahko bi glede na to, da so bile vidne manjse poskodbe ohisja, ker sem ga poskusal odpreti).
Cena 3 letne garancije je bila 70EUR, tako da se definitivno splaca.

Lp MIha

borchi ::

> Po dveh tednih sem dobil klic, da me caka nov napajalnik (v slo je 50EUR
> Cena 3 letne garancije je bila 70EUR,
> tako da se definitivno splaca.

ja, zaenkrat bigbangu :-)
l'jga

Nahodni ::

Kaj pa amortizacija?

shadeX ::

wat

Nahodni ::

En serviser me je prestrašil, da se obračuna amortizacija glede na starost zadeve. Skratka, če je proti izteku "se zgodi" garancije dobiš manjšo vrednost...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951860 (28553) primorc007
»

pravni nasvet glede bigbang sezgodi

Oddelek: Loža
152152 (1644) Olórin
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921700 (18398) RejZoR

Big Bang Se Zgodi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9413029 (11851) kuglvinkl

Več podobnih tem