» »

Intel P55, Windows 7 in iPhone se ne marajo

Intel P55, Windows 7 in iPhone se ne marajo

The Register - Konec preteklega tedna so se na internetu zakrožila poročila nejevoljnih uporabnikov vrhuncev tehnike - Windows 7, iPhona ter Intelovega čipovja P55. Sporadična poročila o napaki se pojavljajo že šest tednov, sedaj pa so vse skupaj pograbile tudi medijske hiše in iz vsega zagnale nekoliko večji cirkus.

Problem je sledeč. Uporabniki, ki so svoj iPhone prek USB-vhoda povezali s sistemom z Windows 7 (64-bit), so ob poskusu sinhronizacije telefona z računalnikom žalostni zrli v napis o napaki 0xE8000065. Konfiguracije neposlušnih računalnikov so bile različne, vsem pa je bil skupen Intelov vezni nabor P55 Express, Windows 7 in iPhone z iTunes za Windows. Nekateri so uspeli problem zaobiti z uporabo USB-vhodov na PCI-razširitveni kartici, drugim ni uspelo niti to. Eden izmed proizvajalcev matičnih plošč, Asus, je dejal, da še zbirajo koristne informacije, medtem ko ostali molčijo. Microsoft in Intel sta prav tako dejala, da raziskujeta pojav in da bosta v primeru odkritih napak na svoji strani le-te brž zakrpala. Apple se je zavil v molk.

17 komentarjev

Proxe ::

Jaz imam p45 chipset in windows 7 x64 in mi zadeva deluje, edino kar sem naredil je, da sem driverje za iphone namestil rocno...

BoLhCa ::

Se sploh ne čudim, Win7 so tako opevani in popularni zgolj OGROMNE reklame. Osebno pričakujem še kakšno novico, kjer bo sedmica vmes in bo nekaj narobe oz. nedelovalo.

opeter ::

Se strinjam. Če je iPhone dosedaj brez problemov deloval na Windows Vista, XP in starejšem, potem je problem z Windows 7 oz. njegovimi gonilniki za P55 chipset.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

Glede na to, da iPhone deluje normalno na večini hardwara (tudi mojem) pod Win7, ostanejo krivci kvečjemu pokvarjeni gonilniki za USB na tistih platah.

Go Intel.
The truth is rarely pure and never simple.

mcsk8r ::

Pogledal to temo samo da vidim kako pljuvate čez apple. Očitno bom moral še malo počakat :) se pa strinjam z vsemi komentarji do sedaj!

zee ::

Intel pa res nima srece z Windows 7 zadnje tedne: najprej so crkovali SSD pogoni, zdaj pa se to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

NeOman ::

Se strinjam. Če je iPhone dosedaj brez problemov deloval na Windows Vista, XP in starejšem, potem je problem z Windows 7 oz. njegovimi gonilniki za P55 chipset.


@opter: Vista in 7 imata enak driver model, tako da skoraj gotovo ni tezava v operacijskem sistemu temvec na strani providerja driverjev - Intel.
http://xhtml.si - HTML, CSS in JavaScript po vaši meri.

jlpktnst ::

Nihče ne pljuva čez apple :)

Gre bolj za splet nesrečnih okoliščin kot bi temu rekli, samo ja, kriv je pa 90% Intel driver :)

Proxe ::

10% pa microsoft :)

win64 ::

To pa da samo iphone ne dela je pa najbrž superspešal zaščita v windowsih, ne?

allex ::

To pa da samo iphone ne dela je pa najbrž superspešal zaščita v windowsih, ne?


ampak samo za iphone

struggling with abundancy of computer power

Mr.B ::

Sej poznate zgodbo iphone Exchange odjemalca ? Verjetno je kriv kitajski rootkit v HW opremi iPhon-a, pa nekje v liniji zagotovitev pristnosti pade. Ampak Apple je res japi varianta. HTC-ju se res ne more približati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

NeOman ::

Morda je najbolj zanimivo pri vsem skupaj, kako si Windows 7 nabira negativno publiciteto pa je vzrok cisto nekje drugje.
http://xhtml.si - HTML, CSS in JavaScript po vaši meri.

techfreak :) ::

Morda je najbolj zanimivo pri vsem skupaj, kako si Windows 7 nabira negativno publiciteto pa je vzrok cisto nekje drugje.

Tako negativne publicitete, kot jo je Vista dobila, je Windows 7 vsekakor ne more.

subby ::

pri meni je p55 ter win7 čisto vredu kombinacija.. iphona si pa itak nimam namena lastit

Stark ::

Morda je najbolj zanimivo pri vsem skupaj, kako si Windows 7 nabira negativno publiciteto pa je vzrok cisto nekje drugje.

Tako negativne publicitete, kot jo je Vista dobila, je Windows 7 vsekakor ne more.


Seveda ne, saj gre za Visto service pack 3 ;)

allex ::

Seveda ne, saj gre za Visto service pack 3 ;)


valda, zarad negativne vistine publicitete se win7 sploh imenuje win7

ampak, dobr, zgledajo kr kul, po začetnem sesuvanju rc-ja, mi sedaj dela zadeva uredu (na p6t in ssd-ju)
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi router za deljenje USB mobilnega interneta

Oddelek: Kaj kupiti
182224 (1856) hojnikb
»

Deset let iPhonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9420172 (15190) opeter
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922088 (19356) pleomax
»

Intel P55, Windows 7 in iPhone se ne marajo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
174340 (3424) allex

Več podobnih tem