» »

VirtualBox in IP naslov

VirtualBox in IP naslov

schtr4jh ::

Živjo =)

Ramišljam o razvojnem strežniku in umislil sem si virtualno mašino. Na računalnik (OS Windows 7) sem si namestil VirtualBox in uspešno namestil Ubuntu 9.10 ter vse potrebne aplikacije (apache, php ...). Vem, lahko bi uporabil katero drugo distribucijo, ampak ta mi je "pri srcu". =)

Problem se je pojavil pri ssh-ju in sftp-ju - ne vem namreč, kako priti do IP naslova. Internetni ponudnik je T2, mrežo imam postavljeno v stilu Modem-Router (konfiguiran kot access point zaradi prekomernega sesuvanja zaradi prevečih povezava - p2p :evil: =)). Na router so priklopljeni 3 računalniki preko kabla in moj brezžično. Lokalnih IP-jev ne morem nastavljat, ker tako ne dela internetna povezava in zato imajo vsi računalniki isti zunanji IP naslov (93.103.xxx.xxx).

"Network" nastavitev za virtualno mašino je PCnetFAST III (NAT). Če izberem katerokoli drugo povezavo, internet na virtualni mašini ne deluje. Zunanji IP je s prej navedeno nastavitvijo enak kot pri ostalih računalnikih (93.103.xxx.xxx). Lokalni IP pa je nastavljen 10.0.2.15 (Bcast: 10.0.2.255 in Mask: 255.255.255.0).

Vprašanje: Kako naj nastavim vse skupaj, da bom lahko dostopal do virtualne mašine preko ssh-ja in sftp-ja preko mojega računalnika in ali je možno, da dostopam iz drugih računalnikov.

Lp

Pegaz ::

Windows host na Linux client

Sam sem sicer dostopal iz Linux hosta na Linux client, ampak tole verjetno tudi dela.

llc ::

V Virtualboxu nastavi network na bridged (mislim da je default na NAT). ubuntu bo potem pridobil ip naslov prek dhcp z routerja. Ugotovi ta ip z ifconfig. In nato lahko s svojega (ali pa ostalih računalnikov v lanu) dostopas do tega (ubuntujevega) ip naslova. Za dostop od zunaj pa naredi na routerju port forwarding na ubuntujev ip.

jini ::

Napisal je, da uporablja usmerjevalnik kot ap. Ker ima priključene 4 računalnike, je očitno pokuril tudi že vse ip-je, ki jih lahko dobi od ponudnika, zato je verjetno edina možnost, da pusti nastavitev na NAT in nastavi preslikavo, kot je predlagal Pegaz.

Če hočeš dostopati neposredno iz gostiteljskega računalnika, si lahko narediš še eno mrežno kartico v virtualni mašini in jo nastaviš na host only. Prek dhcp-ja tako dobiš ip 192.168.56.101. Tako vsaj dela na linux gostitelju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Port Forward ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
184131 (3753) Konlov
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463612 (3024) Adminer
»

Neznane naprave na vlan1

Oddelek: Omrežja in internet
91291 (1064) Invictus
»

virtual pc

Oddelek: Operacijski sistemi
181991 (1354) tempoFlow
»

Mreža

Oddelek: Pomoč in nasveti
212039 (1658) Invictus

Več podobnih tem