» »

Win XP hall.dll problem

Win XP hall.dll problem

deki_s ::

Windows se noče zalaufat ker je datoteka hall.dll izbrisana al pokvarjena..
Posledično sem vzel cd od win xp, ga dal v kišto, zalaufal recovery console in vpisal "expand x:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32\hal.dll", nakar dobim odgovor "Access is denied" ;( ali ima kdo kak predlog???
  • spremenil: deki_s ()

333333 ::

Verjetno nimas lastniških pravic nad to datoteko.
Al pa poskusi v c:\windows\system32\ attrib -a -r -h -s hal.dll pa pol probi skopirat.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

deki_s ::

glede na to da je osebni računalnik, bi jih moral met :) pa še admin geslo ne obstaja, tko da res ne vidm razloga zakaj nebi imel dostopa...
a to kar si napisal vpišem direkt v recovery console? pač dobesedno tako? in kaj dosežeš s tem (se oproščam, sam se ne spoznam tako zelo v te zadeve)

333333 ::

v recovery.
c:
cd \
cd windows
cd system32
attrib -a -h -r -s hall.dll

Ceprav po defaultu to ni read only al pa kaj takega tak da pomoje problem v lastništvu datotek. Se tud da administratorja odstranit.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

deki_s ::

ko pridm do tega da vpišem cd windows, mi napiše "the path or file specified is not valid".. sm vpisal dir in pogledal vsebino c particije in vidm Windows mapo na njej, sam iz neznanga razloga mi skos napiše tist kar sm prej napisu.

333333 ::

windows ne zna razlikovat med VELIKIMI pa malimi črkami. Poskusi napisat cd win in stisni tab če ti bo sam ponudil kakšno opcijo.

pa kak chkdsk /f nebi skodil pomoje :)
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

Midnas ::

Nekaj takega je mene za** pred časom, ko sem bios resetiral. Moral sem nastavit ACHI v IDE.
Mogoče tudi tebe to matra.

Duhec ::

Daj, bodi tolko dober pa vsaj povej kaj si nazadnje počel, da se je pojavila ta napaka ( inštaliral sistem na novo, dodajal kako usb enoto/disk, spreminjal boot.ini datoteko, izvajal system restore, spreminjal boot vrstni red v Cmosu, odstranjeval viruse/spyware ...), ker brez vzroka se taka napaka ne zgodi. Ali pač, če umira disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hal.dll; reševanje vsebine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5637 (545) Hayabusa
»

Hal.dll problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61281 (1204) zelodko
»

zagon win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5843 (801) energetik
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505352 (4764) Damjan Jagar
»

hal.dll ????? kaj je to v winxp? NUJNO PLZ

Oddelek: Programska oprema
151688 (1534) OrlyTM

Več podobnih tem