» »

Formatiranje zunanjega diska 1TB... več kot 6ur?

Formatiranje zunanjega diska 1TB... več kot 6ur?

White666 ::

Pravkar sem kupin nov zunanji trdi disk 1Tb (WD-book). Ker želim nanj prenest tudi bluray filme daljše od 4G, sem se ga odločil preformatirat iz FAT32 v NTFS (prek Viste).

V glavnem zadeva se formatira že 6 ur (pa je na 75%). A je to normalno? V čem bi lahk bil problem.

V naprej hvala za nasvet.
  • spremenil: White666 ()

jan01 ::

qucik format
Je normalno, ker se pri normalnem formwatu preberejo vsi sektorji in prepišejo s nič(+ počasnost usbja....)

bluefish ::

Lahko bi enostavno naredil Quick Format ali pa celo uporabil opcijo konverzije. No, če si že čakal 6 ur, potem itak nima smisla prekinjati in počakaj še tisto urico in pol.

White666 ::

a bo kj narobe če dam samo quick format?

+ a lahk prekinem tekoče formatiranje? (75%), ne da se mi čakat še par ur da dokonča

bluefish ::

Lahko prekineš.

White666 ::

hvala, bye

Aston_11 ::

A ni tako, da prvič mora disk formatirati in qucky ni dovolj oz. bo kasneje disk počasnejši? Morda v NTFS sicer to ne velja več, vendar M$ ne bi preveč zaupal in bi prvič formatiral do konca. Še urco ali dve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

bluefish ::

Če je bil disk predhodno formatiran v FAT, kot piše avtor, potem ni težav.

Aston_11 ::

Aja, pol pa ja.

darkolord ::

A ni tako, da prvič mora disk formatirati in qucky ni dovolj oz. bo kasneje disk počasnejši? Morda v NTFS sicer to ne velja več, vendar M$ ne bi preveč zaupal in bi prvič formatiral do konca. Še urco ali dve...
Ne, ni tako

c00L3r ::

Ni tako, da so vsi diski, ki jih kupiš že bili formatirani? Tako da zadošča quick format? Spominjam se časov, ko si lahko kupil ne formatirane diskete :)

KoMar- ::

Ja, zdaj so vsi že tovarniško formatirani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemorem formatirati prenosnega diska?

Oddelek: Strojna oprema
51097 (1023) Izi
»

dvd predvajalnik ne zazna usb disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101253 (1163) cobrica
»

Usb ključ 16giga in veliki fajli in direktoriji

Oddelek: Pomoč in nasveti
122337 (2094) T_F_7
»

Prvo formatiranje: počasno ali hitro?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182703 (2206) Brane2
»

Prenosni trdi diski z nameščenimi trojanci

Oddelek: Novice / Zasebnost
333919 (3919) poweroff

Več podobnih tem