» »

pomoč pri nakupu baterije

pomoč pri nakupu baterije

ne_kdo ::

lep pozdrav,
ker se še ne morem odločit katero baterijo za prenosnik naj kupim se obračam sem po pomoč.Imam dve možnosti in sicer,
baterija1
baterija2

sedaj bi pa prosil za nasvet da se lažje odločim.
hvala za pomoč.

lp

tony1 ::

Kaj pa če bi trenutno baterijo potegnil ven iz laptopa in pogledal njeno napetost in kapaciteto?

ne_kdo ::

ja sedaj mam 4000 mAh in 11,1 V. sedaj pa bi rad močnejšo kupil in izbiram med tema dvema pa ne vem katero naj

tony1 ::

Glede kapacitete je vseeno, voltaža pa mora biti 11,1V, tako da ti glede na linke ne ostane veliko izbire...

Še nasvet glede ebay.co.uk: tam gor je PP obvezen (tudi če v pogojih kaj sanjajo o bančnih nakazilih, ponavadi ne jebejo drugega kot PP).

ne_kdo ::

saj plačilo ni problem
sicer so mi na servisu v ljubljani rekli da lahko imam 4800 mAh in 14.8 V. mene pa zdaj bolj zanima kaka je razlika med 11,1 V in 14,8 V.

lp

tony1 ::

Hja, odvisno od napetosti, ki jo daje tvoj adapter. Je pa potem ena čarovnija zraven, kako to, da tvoja trenutna baterija ni recimo že eksplodirala :-D

Pyr0Beast ::

Vzami potem 14.8V. Hudega ne more biti nič. Baterija ima zaščito. Laptop pa deluje tudi na višji napetosti (18V). V najslabšem primeru jo ne boš mogel nafilati do kraja :)

Ali pa preprosto kupi 2 različice. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ne_kdo ::

bom kupil te 14,8V baterijo.

hvala vam za nasvete.
lp

klol ::

Običajno so v prenosnikih krmilniki za polnenje baterij. Ni pa problem če se baterija polni z malim tokom. Samo to v današnjem času težko srečaš. Vsi polnilci so že skoraj hitri polnilci, kateri pa polnijo z visokim tokom, tako pa so baterije hitreje zanič.

Pyr0Beast ::

ni res.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ne_kdo ::

jaz upam samo da bo ta derija dalj časa držala (mišljeno 2 uri ali kaj več) kot stara 4000 mAh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z baterijo na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
71187 (991) Pyr0Beast
»

Nakup baterije za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
141073 (891) ne_kdo
»

Prenosnik in baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
81247 (1006) Bence
»

Prenosniku se baterija polni samo do 16%

Oddelek: Strojna oprema
132084 (1647) Ice-Heki
»

USB Baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
376353 (4879) Pyr0Beast

Več podobnih tem