» »

Menjava OS na GSMu

Menjava OS na GSMu

Soor ::

Pozdravljeni,

zanima me, če je možno zamenjati OS na GSMu. Konkretno me zanima za SE P1i, ki ima trenutno Symbian UIQ3, vendar mi nekako ne ustreza. Predvsem me zanima Googlov Android, ali pa morda WM. Je to sploh možno na tem telefonu, oz če je na sploh možno zamenjati OS na telefonu?

lp

Ciklamen ::

Ne.
- End of the Post ->

Soor ::

Torej moraš kupiti GSM, ki ima željen OS?
Ali le na P1i ne gre zamenjati?

bluefish ::

Da, načeloma moraš že v začetku kupiti telefon z nekim tipom sistema. Nekateri sicer eksperimentirajo, vendar je končni produkt na meji funkcionalnosti in uporabnosti.

Lonsarg ::

Zaenkrat še ni popolno funkcionalno zamenjanega OSa blo na nobenem mobitelu do sedaj. Android in Windows Mobile nekako uporablata dosti enak zaganjalnik, da so dejansko Android portal na marsikater WM, problem je pa še vedno ostal v driverjih, tako da je bla zadeva samo napol uporabna.

Žal pri mobitelih še ni dosti standardni BIOS in te zadeve, škoda če mene vprašaš. Ampak logično, drugače bi moral proizvajalec mobitelo še več driverjev izdajat, več dela, najbrž ne bo tega v bližnji prihodnosti.

Bor H ::

Večinoma lahko le na WinMo telefonih menjaš OS, pa še to ostaja windows mobile, le verzija se zamenja in se jo lahko precej zmodificira.

Soor ::

Ve mogoče kdo za kak telefon z Androidom, ki je tam do 150EUR?
Sem gledal HTCje (všečni ampak malo predragi) in pa enega Samsunga, po katerem pa povsod le pljuvajo.

Ciklamen ::

Počakaj na HTC TATTOO, zgleda obetaven :)
- End of the Post ->

Soor ::

Se ga že da dobiti, cena v prosti prodaji je pa 300EUR. :(

Pa sem na enem forumu prebral, da bo tatoo za uporabnike s plitkejšimi žepi...

mtosev ::

evo ti telefon http://www.mimovrste.com/artikel/185004...

That's a phone
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

borča ::

Ali se da menjati OS na Qtek 9090? Recimo, da bi želel inštalirati novejše WM6,5 ali koliko so že?

DuleKrtola ::

Mene pri mobitelu mika samsung galaxy (okol 300EUR džabest). Ima android, ampak brez multitoucha. Menda je hardwaresko podprt, samo je disablean v OSju. Bo treba mal počakat, da vidmo če bojo kej pohekal :P

LuGi ::

Ali se da menjati OS na Qtek 9090? Recimo, da bi želel inštalirati novejše WM6,5 ali koliko so že?


Da http://forum.xda-developers.com/forumdi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SAMSUNG i8000 OMNIA 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6912790 (6531) Destroyers
»

Android 2.1 za Droid, Hero, hekanje Droida

Oddelek: Novice / Android
196315 (5452) poweroff
»

Windows Mobile OS

Oddelek: Mobilne tehnologije
362165 (1629) Trinitron
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877436 (6144) krneki0001
»

Dlančnik in GSM

Oddelek: Kaj kupiti
51100 (1019) fogl

Več podobnih tem