» »

Dlančnik in GSM

Dlančnik in GSM

Keyser Soze ::

Planiram nakup dlančnika. Z dostojnim zaslonom, zadovoljivo avtonomnostjo in pa zanesljivostjo. Če bi se dalo bi z njim nadomestil tudi GSM aparat. Seveda nisem na tekočem na tem področju in me zanima če je to ŽE možno.

Je na našem tržišču kakšen dlančnik, ki podpira tudi GSM standard in ni telefon v osnovni izvedenki (P900, ipd...)?

Tam za okoli 100 tisočakov?

Dr_M ::

qtek
ipaq
treo
F-S

em...za 100sit?? optimist. >:D
no, se dubi ipaq v akciji pri mobitelu, sam so zadevo totalno spluval in ocenil za nuporabno oz pogojno uporabno.
drugac je pa zanimiv fujitsu siemens...stane 125k sit. :)
drugac je pa trenutno qtek bog in batina...za 220k sit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fogl ::

Mene pa zanima, a obstaja kako modeli mobitelov s funkcijo dlančnika tudi za kak drug operacijski sistem (razen Windows)?
Zakaj pri dlančnikih ni tako kot pri namiznih računalnikih, da bi bil dlančnik samo strojna oprema, potem pa bi dal gor kar bi ti pasalo, ali palm ali Windows?
lp, klemen

cosmos ::

saj lahko

na IPAQ-e lahko mirno daš Linux

sam napiš ime dlančnika ki ga kupuješ in Linux v search engine, pa poglej kaj boš dubu
za večino boš ugotovil, da je nekdo pred tabo že dal skozi cel proces, tako da samo slediš navodilom ;)

kar se pa smart telefonov tiče, sam sem kar zadovoljen z Nokio in symbian-om, na netu dobiš vse od explorerja s katerim vidiš prav vse file, pa do iger in nazmes morje uporabnih programov. Tud ekran se mi na mojem telefonu zdi dovolj velik, da naprimer pregledaš manjši word dokument ali pa pdf file, če iščeš kaj specifičnega. Celo filme se da gor gledat če Divx-e encod-aš na nekje 15 fps in resolucijo, ki jo podpira tvoj telefon.

So pa tako dlančniki kot smart telefoni neprimerni za kakšno branje daljših dokumentov, ebook-ov in podobno, za to rabiš ultra lahkega prenosnika. Če si boš mal pogledu Ebay pa spremljal male oglase, boš videl da se da kakšnega Sony-a z 10 inčnim ekranom, včasih dobit že za 100-130k sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

Primoz78 ::

Dr_M tisti F-S ki si dal link niti od dalec ni GSM/PDA...ampak samo PDA. Jaz sem si iz tujine nabavil Qtek S100...majhna in uporabna zadeva, kar me moti je edino to, da ima "le" 64 MB rama...a za moje potrebe je dovolj. Drugace ce bi sedaj kupoval...na SLO trgu bi sigurno vzel Qtek 9090...ceprav me mal muci velikost in pa zdrzljivost baterije!

@fogl...poglje si Treo 600 in pa 650...na palm OS-ju so...sam 600-ka je nikakvi...650 pa je kar dober!

Lp Primoz

p.s. Cena za Qtek pri Mobitelu v akciji z vezavo pride 119.900 SIT... klik!

fogl ::

Kako pa je potem s programi, a so kaj ekstra, a dam lahko npr. kar navadnega Adobe Acrobata gor, ki ga imam na namiznem računalniku.

A lahko dam Palm os na Qtek 9090, in zakaj ne?
lp, klemen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fogl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos gsm stevilke

Oddelek: Mobilne tehnologije
5939 (836) KrCbelca
»

Mobitelova poslovna uvertura

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
163848 (3181) ahac
»

DVB-H

Oddelek: Znanost in tehnologija
102516 (2354) leinad
»

Nabava mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
252052 (1705) OldSkul
»

Katera BlueTooth slušalka do 17.000 sit?

Oddelek: Kaj kupiti
121386 (1250) Tomson

Več podobnih tem