» »

ddr overclock

ddr overclock

tha_Kalis ::

sem še čisti lamer v tem področju. a mi lahko kdo razloži kje se da to navit. jas sem gledal v biosu in sem našel samo za prestavit iz266 na 333 in pa voltaža ddr.a je lahko kaj narobe že nardim 266 rame na 333 mhz?
aja plata je ga-7vrxp rami pa kingmax.

Golden eye ::

dej na 333 da ti bo bolš delal!!! Drgač pa navijaš ram z navijanjem zunaje frekvence (10*133+3,7,9....) :D

tha_Kalis ::

jas mam 266mhz rame(pc2100). kaj se lahko zgodi če v biosu nastavim na 333mhz?

l-note ::

Lahk se skurjo. Sej to je isto kot če bi friziru Mhz rama na grafični kartici.

_Mortal_ ::

Ne ga poslušat k buta. Ne bo ti comp zbootu in boš moral restartat bios če nimaš DDR333 rama oz. če ne more delat na tej frekvenci
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

l-note ::

Ja boš ti vidu k ti ne bo hotu bootat. S tem ne mislm butat (tko k je on reku, zgleda da je to neke vrste hobi:D he he) ampak boot - at (start up).

_Mortal_ ::

Reku sm da TI butaš(ne boot)
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

l-note ::

:D Ja ja sej vem (he he) :D :))

krneki

_Mortal_ ::

Nima veze;)
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

tha_Kalis ::

no ko navijem na 333Mhz pride v windowse normalno, pol pa ko zaženem 3d mark pa nekje sredi drugega benchmarka(oni avti na high detail) vrže v windowse. pol če še enkrat zaženem se zgodi isto ampak nekoliko prej. ko prestavim nazaj na 266 a dela normalno. a naj dviglem voltažo(zdaj je 2,5 V nastavlja pa se po korakih 0,1V do 2,8V. a se lahko kaj zgodi z rami (se prekurijo ker niso nič hlejeni) če zvišam voltažo?

kuglvinkl ::

Ja pa katere RAMe imaš, 2100 ali 2700 (133 ali 166)?
Your focus determines your reallity

tha_Kalis ::

rami so 2100

Malecky ::

RAM-a ne boš skuru z 2.8V...

Js ga z 3.2V še nisem

kuglvinkl ::

Če sistem ne bo stabilen z 2.8V, potem ne bo šlo. In se loti zadeve z drugega konca. Namreč, odkleni CPU in prek FSBja navijaj dokler gre.
Your focus determines your reallity

Klemenn ::

lahk naviješ rame 266 na 333...jz mam noname...ista plata...kaj naredit?

Dr_M ::

use je blo razlozeno kle...ce se zmeri neves kaj narediti, pejt u stacuno pa kup najbolse rame kar jih majo.al se pa nehi z compi ukvarjat.

Klampfer ::

Lepo pusti RAMe na 333MHz, v BIOSU pa nastavi, CAS 2.5 in 2T. Zdaj bo ziher delalo.
Bogomir

Silence-r ::

Ma bluzite ko... Dej na plati GA-7VRX nimas moznosti nastavljat frekvence rama drgac kot po korakih 200, 266, 333 DDR... Voltazo mas za spremenit od 2.5 do 2.8 volta.

Zdej ce ti ram 2100 dela na 333 Mhz s 2.8 V je OK, ce ne ga pustis na default pa preko FSBja navijes procesorsko frekvenco in frekvenca rama se ti bo avtomatično povisala (za kolk je odvisno od razmerja, notranje bus frekvence, ...).

P.S. Men un ram od essedija pc2100 lepo tece tud na 333 mhz, ampak samo ce nimam navitega procesorja...
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

tha_Kalis ::

a pol se na 333 in pa 2,8V ziher ne morjo rami pregrevat?

Silence-r ::

Teoreticno se lahko vsaka stvar, ki delluje pod napetostjo "pregreje" ali celo "skuri"...

Zdej ne bi te rad zavajal ampak po mojem nasvetu lahko navijes tisti RAM do 333 Mhz z voltazo 2,8 V... In pravim, ce ti deluje potem OK, ce ti ne deluje bos tudi videl in ustrezno zmanjsal frekvenco in napetost. Skurit po mojem ne mors nic, itak se bo sistem rebootal (oziroma postal nestabilen:) ) se preden bo prislo do nevarnih temperatur-stekas...

Aja se to. Kaksen procesor uporabljas in ce imas kaj navitega? Teoreticno ti PC2100 ram ki deluje na frekvenci 133MHz (oziroma 266 DDR) zadostuje za procesorje na vodilu 133 Mhz (Athlon, Athlon XP, ...) ce le ti niso nic naviti... Kar je hitreje od bus frekvence je samo napihovanje (primite me za besedo) saj procesor do RAMa itak posilja v bus frekvenci (torej 100 ali 133) in nima smisla da ram sprejema te podatke s enkrat visjo frekvenco (za polno podporo 333 Mhz RAMa je treba pocakat na proce z vodilom 166 (bodoci cistokrvni AMD in Operateon))!!!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Klemenn ::

jz sem na 7vrxp preprosto prestavu iz 266 na 333...brez kake voltage....pa deluje...a je kaki progy da vidm če se da to stestirat?

Silence-r ::

Hm, verjetno imas frekvenco se vedno na starem mestu in se ti spreminja skupaj s FSBjem (al pa mas zlo dober ram); testiras pa lahko kar v Sandri (mislim da pod MB information).
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Klemenn ::

ne ram je 266 mhz neki noname...navito je pa iz 1530 @ 1600

tha_Kalis ::

zdaj sem navil na 333... dela stabilno ampak ni nobene razlike... kaj ko navijaš se ramu avtomatično zvišuje frekvenca al morš to posebaj?

Silence-r ::

Ja frekvenca se ravna po notranjem/sistemskem vodilu procesorja, razmerje je vnaprej doloceno (na GA-7VRXP plati ne bos mogel spreminjat). Lahko sicer izklopis, tako da mas vnaprej nastavljeno frekvenco (ne vem kje, ampak se po mojem da).

Moj primer. Mam procesor duron 1,3@1,43 (samo zacasno dokler se ne znebim voodooja:D ) normalna frekvenca vodila je 100 Mhz pri navitem procu je 110 Mhz, chipset ma mnozilnik 4X in frekvenco 66 Mhz pri navitem mam sedaj 74 Mhz, ram je po defaultu 133 Mhz (266 Mhz DDR) pri navitem je 146 Mhz (292 Mhz DDR)...
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

perci ::

Hmmm, kako ti lahko RAM dela na višji frekvenci kot FSB? To mi ni jasno, niti logično. Sem zmer mislu, da je frekvenca rama frekvenca s katero proc komunicira z ramom.

Nima veze, mi je že Malecky razložu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Silence-r ::

No ce je po tvojem potem je frekvenca mojega rama na duroncku ki ma FSB 100 Mhz le 200 Mhz DDR?

Frekvenca je po defaultu res odvisna od FSBja ampak se prenasa preko razmerji, ki pa so spet odvisna od vrste procesorja in RAMa.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

perci ::

Silencer: ne, nisem rekel, da tako je, ampak sem vprašal, OK? Rekel pa sem, da mi ni logično, ker mi res ni bilo, dokler mi Malecky ni razložil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362021 (1413) gofra
»

Kaj se zgodi če daš na isto plato dva različno hitra rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5996 (842) nere
»

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Oddelek: Navijanje
141894 (1725) Microsoft
»

Brez Intelovih znižanj do oktobra

Oddelek: Novice / Procesorji
192049 (2049) gabl136
»

3DMark 2001 in OCjanje

Oddelek: Navijanje
111205 (907) Pizzicato

Več podobnih tem