» »

Kaj pridobim s 64-bitnim sistemom?

Kaj pridobim s 64-bitnim sistemom?

Ma$terM|nd ::

Pozdrav,

Gotovo je že na tone tega napisano, pa vendar, zanima me kako se v praksi pozna uporaba 64-bitnega sistema. Zase vem da bom na mojem računalniku igral igre, izdeloval spletne strani in tu pa tam mogoče kak film pogledal. Neko über procesiranje ali računanje ne pride v poštev. Trenutno imam nameščen Win7 32-bit. Imam pa možnost namestit 64-bitne Win7 (hvala bogu za MSDNAA). Zato me zanima če sploh pridobim kaj z namestitvijo 64-bit sistema?

Torej, se mi splača?

Cveto ::

Če imaš manj kot 4GB rama potem ne...

win64 ::

Poganjanje 64bitnih programov pika.
Če bo prišel kakšen 64bitni program, ki bo samo v 64bitnem okusu potem ga ne boš mogel pognati na 32bitnem osju.

preem ::

cveto... to sploh ni res... obstaja en kup benchmarkov, ki kažejo da so 64bitni sistemi danes že hitrejši tudi v vsakdanjih opravilih, kot so tudi browsanje, emailanje, gledanje filmov, unraranje kake zadeve in podobno. Res, da zna pridit še kak problem z kakim konkretnim programom zaradi nekompatibilnosti, vendar se tudi tu stvari izboljšujejo in delajo večalimanj zadeve na 64bit brez problemov. Definitivno priporočam, razen če nimaš kakega eksplicitnega razloga za uporabo 32bit.

jype ::

preem> obstaja en kup benchmarkov, ki kažejo da so 64bitni sistemi danes že hitrejši tudi v vsakdanjih opravilih, kot so tudi browsanje, emailanje, gledanje filmov, unraranje kake zadeve in podobno

BS.

64 bitni sistemi imajo več dela kot isti sistemi v 32 bitnem načinu delovanja.

32 bitni sistemi itak imajo MMX, SSEx in podobne razširitve, ki jim brez alignanja vsega na 64 bitne meje omogoča normalno 64 bitno matematiko.

Mavrik ::

Se morajo pa alignat na 32-bitne meje. Big deal.
The truth is rarely pure and never simple.

preem ::

ma ne bom dokazoval nobenu nič. pobrskaj malo po netu pa boš videl.

jype ::

Twice the space, twice the power.

Isti sistem v 32 bitnem načinu v povprečju dela hitreje, vse dokler ne naleti na zoprno omejitev 32 bitne arhitekture.

preem> pobrskaj malo po netu pa boš videl.

Saj delam s takimi mašinami, bom pa ja vedel, kako se obnašajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xp vs 7...32 vs 64bit..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
469101 (8371) helo
»

Pogoji za Sedmico 64-bitni

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
405329 (2787) darkolord
»

Snow Leopard pravzaprav 32-biten (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
518931 (6781) noraguta
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298427 (7567) OmegaM
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008745 (7554) opeter

Več podobnih tem