» »

Sodnik za prekrške - Pritožba?

Sodnik za prekrške - Pritožba?

`DoC ::

Mene pa neki zanima. Vzemimo hipotetično situacijo da sem lani napihal 1,3 ko so me ustavili z osebnim vozilom (car). Domov kasneje recimo 1. leto dobim odločbo o plačilu 95.000 SIT + 4 kazenske pike + 2 mesca odvzema izpita.

Glede na to, da imamo v Sloveniji mnogo lukenj v zakonu me zanima, če bi, kako bi napisal pritožbo v zakonsko določenem roku, da bi se njena realizacija čimbolj uspešno realizirala?

Pravniki na plano, vesel bi bil če mi lahko daste nekaj ključnih točk na katere bi se lahko oprl pri pisanju pritožbe.

Hvala v naprej ;)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+
  • spremenilo: `DoC ()

perci ::

Pijanci so pri sodniku za prekrške na prioritetni listi, tako da...

Ena stvar: zelo pomembno je, koliko časa po incidentu je bila odločba izdana. Če je minilo več kot eno leto (kar dvomim), si že off the hook, ker je relativni zastaralni rok eno leto. Torej lahko uveljavljaš ugovor zastaranja. Absolutni zastaralni rok je 2 leti, kar pomeni, da ti morajo v 2eh letih po storitvi prekrška izdati pravnomočno odločbo. Če ti je ne, si spet off the hook. V glavnem, zavlačuj - drugega itak ne moreš.

Sicer pa bi bilo sramotno, da bi napihal 1,3 na cesti, kjer nisi sam - še dobro, da je to zgolj hipotetična situacija.

Yohan del Sud ::

Prekleta...hk... svinja... hko... pijana...

Grm zdaj jzy... hk... Je dolga pot od cybecafeja... hk.. do doma... če mi bo prasica splohj vžgala...
:(

ABX ::

Bomo rekli da si hipotetično v pizdi :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DeLonghi ::

Ceprav ne podpiram ravno pijancev za volanom, podpiram pa pravico do ugovora (ker si drzavljan Slovenije in imas pravico do dvoma v postopek)

Torej: kot je relel zgoraj - ZAVLACUJ. Kako? Napisi karkoli - recimo, da se ne strinjas s postopkom, ker dvomis da bi toliko napihal, in da si tisti dan zaradi slabosti v zelodcu in bolecin, zauzil rupurut (dokazano, da pripomore k povisanju alk. v krvi)... v glavnem NIKOLI ne napisi, da karkoli priznas in da se strinjas s cemerkoli, kar ti pise v pravni razlagi pri vrocenem pismu...
seveda pogoj je, da ti spodaj pise, da imas 8 dni casa za pritozbo..torej hitro k pisanju!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

perci ::

DeLonghi: sej se ne spoznam na te zadeve, tako da ne bom trdil, da je to res, ampak od večih osebkov sem že slišal, da zaužitje rupuruta pred pihanjem bistveno zmanjša rezultat, ne vem...

DeLonghi ::

ups...mogoce res moja pomota...torej Fallen tole ne glih pisat, napisi pa kaj v smislu, da ti niso pokazali rezultata in da pac dvomis v koncen rezultat :)

hmmm, tole z rupurutom bi bilo dobro da se kdo pove mnenje...da sem glih kontra mislil, uhhh:8)
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

ABX ::

Moje info podpirajo Percija
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MadMax ::

Rupurut upocasni presnovo, zato se alko pocasneje prenasa iz zelodca v kri.
Hitrost razgrajevanja ostane nespremenjena.

Torej si naceloma pijan dalj casa, vendar je koncentracija krvi v alkoholu vecja:D


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DeLonghi ::

MadMax- po tvojih podatkih kvecjemu kasneje postanes pijan,nikakor pa da dobis zato vecjo koncentracijo...
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Tomi ::

Jaz pa se držim enega nasveta, pri katerem sem prepričan, da me ne bodo dobili vinjenegaza volanom. Če vozim, ne pijem, oziroma obratno, če tako nanese.
metrodusa.blogspot.com

MadMax ::

DeLonghi:
O rupurutu zacnes razmisljat takrat, ko si ze nekaj popil.
Torej imas nekaj alkota ze v krvi.
Rupurut upocasni presnovo, torej bo alko dalj casa prehajal v kri, istocasno pa se alko v krvi razgrajuje in del ga tudi izdihas.

Zakaj bi torej kasneje postal pijan?

Ali pa morda nisi razumel "koncentracija krvi v alkoholu vecja", kar je v prevodu: koncentracija alkohola v krvi manjsa:D

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224516 (16460) krneki0001
»

Alkohol na delovnem mestu!

Oddelek: Problemi človeštva
495583 (4679) Duhec
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205550 (4753) MadMicka
»

Anti-Policija tablete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
599175 (6937) Tic
»

Alko+kolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
747795 (6722) Izak

Več podobnih tem