» »

Anti-Policija tablete

Anti-Policija tablete

«
1
2

Vanich ::

Raca ?
Iz Rusije preko Beograda stižu pilule za nula promila

UVOZNICA islandsko-ruskih pilula Anti Polis za područje cijele Jugoslavije Marija Petrović potvrdila je za Jutarnji list kako bi u Hrvatsku u iduća dva tjedna trebalo stići 40 tisuća pakiranja tableta Anti Polis, koje djeluju tako da bez obzira na količinu popijenog alkohola, osobi koja puše u Draeger pokaže nula promila.

Prodaja tableta u Srbiji je počela prije par dana i izazvala je veliko zanimanje javnosti. Cijena paketa s četiri tablete košta oko 3 eura, a tablete se prodaju na kioscima, u kafićima i restoranima.

Marija Petrović rekla je kako su tablete registrirane u kategoriji konditorskih proizvoda.

"Riječ je, zapravo, o bombonima koji su proizvedeni na Islandu, a Rusi su ih prije 14 godina doradili i unaprijedili. Djeluje tako da pet minuta nakon uzimanja veže molekule alkohola naa donji trakt, pa se kasnije izbacuju putem mokraće. U gornjem, dišnom traktu na taj način nema alkohola, pa se puhanjem u policijske mjerače ne vidi koliko ga zapravo ima u organizmu." - opisuje Petrović djelovanje lijeka dodajući kako su istraživanja dokazala da nema nikakvih nuspojava.

Rekla je i da je ona sama isprobala učinak tableta, pa je nakon što ih je popila alkohol u njezinoj krvi pao s 1,5 promila na 0,03 promila.

Prošlog tjedna u Hrvatskoj je Petrović pronašla distributera koji će proizvod plasirati na hrvatsko tržište. No, s tim bi moglo biti problema. Naime, Željko Slemenšek iz Uprave za sanitarnu inspekciju tvrdi kako Anti Polis pilule neće moći biti registrirane u Hrvatskoj.

Preostaje nam da pričekamo još dva tjedna, kada bi se prema najavama Anti Polis pilule trebale naći na policama hrvatskih trgovina.

Tilen ::

Kolega je zadnic uporabil dobro foro proti policajem! Kot novopeceni voznik je imel po enem kozarcu mogoce 0.02 promila in bi mu vzeli voznisko. TIp se pelje in ko zagleda policaja si s tistim sprejem za "osvezit" usta spricne 3x preden ustavi. Policist mu rece naj piha in on napiha 12.0 8-O 8-O. Nato policist zahteva odvzem krvi, ki potem pokaze 0.0 promila. HAHA!

Dobra fora. Policaj si je celo sal po ocala ker je mislil da mu kaze 1.2, da je natancno videl pikico. Noro.

Hah! :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

podtalje ::

Samo vprašanje časa je, kdaj se bo še pri nas naše uvoznik.

Seveda pa bi morale te tablete biti samo za nas, ki tudi, ko smo pijani,
vozimo varno :-)

Jeebs ::

Tilen: Jst bom imel drugič s sabo kr flaško 70% medicinskega alkohola.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

BigWhale ::

Dokler ne bo nekdo povedal kaj tista tabletka nardi z alkoholom je tole bull...

Nekaj pac mora narediti. :) In ce v krvi ni vec alkohola, potem tudi pijan nisi vec? Ali si se vedno pijan, samo alkohola ni v krvi? ;)

Naj kak kemik pove, kaj bi lahko naredil z alkoholom v krvi, da ga ne bi bilo vec... Pa naj resitev ne vsebuje opcije izgorevanja ;)

podtalje ::

Ja pa sej ti piše zgoraj, kaj naj bi naredila.
Pijan boš seveda isto in tudi odvzem krvi bo pokazala realno stanje.

perci ::

tole je neka rupurut varjanta, ce mene vprasas

CCfly ::

Pod opombami je verjetno stavek: "Lahko povzroči nepopravljive poškodbe jeter in ledvic."
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

Kaj pise? Pise traparija... Da molekule alkohola veze in jih ni vec v izdihanem zraku, potem pa pise, da jih tudi v krvi ni... Kaj zdaj? Vzames tableto, pa nisi vec pijan? Kako veze molekule in na kaj, kaj pri tem nastane?

NIC ne pise, ta novica je eno trapanje... :)

Sicer pa, 14 dni je mimo, jih ze prodajajo?

Doman ::

Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bodo izumili nekaj takega.

LP, PiraT

Tilen ::

1 skatlca z 4 tabletkami 4000 sit, zacne delovati 5 min po zauzitju, deluje 1 uro ali uro pa pol. Preneha delovati ce zacnemo naknadno pit.

:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nodrim ::

Tilen: lepo :)

od kje si pa to izvedel? in še kaj več o delovanju ? kaj pomeni, da deluje in da neha delovat ... stranski učinki ??

Hair ::

nodrim: Vidim da si zelo zainteresiran. Upam, da se ne bova kdaj na cesti srečala! ;)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Mr_Globus ::

taka tabletka bi mi pa lihpraf prišla. še posebej zdej v smučarski sezoni. Pa lepo vas prosim kaj je snehec če ne moreš enga alpa dveh brulejev spit >:D

mchaber ::

>je tole bull...

To se konča. Pač nekdo hoče na prefinjen način zaslužiti.:)
.

nodrim ::

nism jst lih zainteresiran ... ker že tko bolj mal pijem alkoholnih pijač .. .kadar pa vozim in na snegu pa sploh ne ...

me samo zanima kako to deluje ...

Jebiveter ::

To zna bit zanimiva varjanta za odgovorne studente, ki se po nekaj spitih kozarcih, namesto z avtom, domov odpravimo z kolesom in s tem riskiramo penale, saj Ljubljanske policiste sploh ne zanima, da je nase vozilo samo na 2h kolesih in da je ura 4:00 (am) tako, da ogrozamo kvecjemu sebe in kak kandelaber.:'( Ker racunica se kar hitro izide (4000 vs. 30-40k). :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Vanich ::

Zgleda da ne zmanjšuje samo količino izdihanega C2H5OH, ampak tudi stopnjo istega v krvi. Pa še mačka nimaš zjutrej. Vsaj tako pravijo, no...:D

Preberite članek: Linque

Go-ahead ::

Zgolj v raziskovalne namene bi to zadevo takoj kupil. Kje se da to dobiti? Konec koncev ali ni pametno, da če že kaj spiješ to čimprej spraviš iz telesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

schurda ::

S tem se ne strinjam. Če piješ, potem piješ, da imaš nekaj od tega. Če ne bi bilo isto, kot če bi se nažrl in potem šel bruhat.

Sicer pa se strinjam, da stvar pride prav. Ne zagovarjam pitja in vožnje, samo tisti, ki je malo preveč spil (ne do mrtvega), potem se lahko malo policajem izmuzne. Ali pa kakšni zavarovalnici ob nesreči. Tistemu, ki pa je mrtvo pijan, pa itak ni pomoči.

Prej je bilo z balončki lahko. V kislem je alkohol reagiral in oranžni krom se je pretvoril v zeleni krom. Se pravi, če si uničil kislino, tudi reakcije ni bilo (rupurut) . Ne vem pa, kako je z današnjimi merilniki.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

BigWhale ::

Ja, tistim, ki pijejo in gredo vozit je treba dat cimvec potuhe. Tako je prav!

nurmaln ::

@ Tilen

Kolega je zadnic uporabil dobro foro proti policajem! Kot novopeceni voznik je imel po enem kozarcu mogoce 0.02 promila in bi mu vzeli voznisko. TIp se pelje in ko zagleda policaja si s tistim sprejem za "osvezit" usta spricne 3x preden ustavi. Policist mu rece naj piha in on napiha 12.0 8-O 8-O. Nato policist zahteva odvzem krvi, ki potem pokaze 0.0 promila. HAHA!

Dobra fora. Policaj si je celo sal po ocala ker je mislil da mu kaze 1.2, da je natancno videl pikico. Noro.

Hah! :D


Tilen ne vem kdo je zdej nakladač - ti ali tvoj prijatelj

alkottesti, ki jih uporablja slovenska policija pokažejo maksimalno 9,99 promila (imajo samo tri cifre), tako da mal preeri preden buče vališ po forumih

ql000 ::

fantje, če temu verjamete! :(

Ko je bila vojna na Balkanu, se je tudi v Beogradu našel model, ki je prodajal tablete, ki ti vodo "spremenijo" v gorivo (bencin). To so tisti bizgeci (mi je prav žal, sam, če so to naredili ne vem kaj naj drugega rečem) celo predvajali po TV. Zadeva je šla v glavnem za med. Sam, ko so pa tega tipa skužili pa nisem ravno prepričan, da ni bil en cajt možakar "nemobilen".

Bydmimo, četudi taka zadevščina obstaja, ne mi rečt, da en smrkec ne vidi razlike med treznim ali pa nabitim voznikom, pa čeprav mu aparatura kaže 0,00.

A smo zdej že ena LADY ratali tu za take poste?:|

CaqKa ::

jaz verjamem v take tablete. samo vprašanje časa in denarja je.
ona za bencin iz vode bi sicer morala bit extra velika. ampak tudi tista bo enkrat mogoča.

CaqKa ::

jaz verjamem da z dovolj computinga bomo iznašli tako tableto. če pa ti misliš bit najbolj pameten pa bodi.

moderator naj uredi zadnjih par postov. bigwhale samo smeti temo.

leonius ::

Moramo se vprašat, zakaj pri nas tega neprodajajo, ker taka stvar bi imela hudo ogromno tržišče. Zato ker pri nas tega ne prodajajo vem da je bulšit. Vedno imaš v populaciji nek % ljudi , ki verjamejo v pravljice. Na hrvaškem in trgih, z večjim številom naivnežev to seveda deluje. Zakaj se več Čang-Šlang pri nas ne prodaja, če je delovalo?

...
IMHO

CaqKa ::

nevem če točno ta tableta deluje.
samo kdor pa ne verjame, da se taka tableta slejko prej bo uresničila, pa je milo rečeno malo zaslepljen.

ToniT ::

To me spominja na eno nadaljevanko iz naše bivše države. Mislim, da je glavno vlogo igral Ljubiša Samardžič in sicer je bil nek Šurda, ki je izumil tablete proti alkoholu. Dal si tableto v konjak in si ga lahko spil kolikor si hotel in nisi bil pijan.
Verjetno so dobili idejo tam.

OwcA ::

Z malo večjo ihto se držite teme prosim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jeebs ::

Husler: Čang šlang čaj je celo na nek način deloval. Deluje ja... DOKLER GA PIJEŠ! Pol pa zapadeš v tak sranje, da ti je še več ko 1 mesec slabo.;( Sem preizkusil na lastni koži in od takrat, se na veliko izogibam vsemu ''čudežnemu''. Ko piješ tist čaj, res nimaš apetita, neki malga celo shujšaš... Pol pa, ko nehaš pit, pa telo začuti 2x večjo potrebo po hrani in se dobesedno nabašeš. Sej vem, da je tole ful off-topic, ampak čudežnega hujšanja ni. Je samo varijanta ''manj žri in telovadi''. To je vsa umetnost.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

xxx-man ::

Živjo!

Saj ne da bi zagovarjal pitje predn greš za volan, sam včasi pač spiješ kaka dav pira in če te ustavi policija, boš napihal kakih 0,6-0,7 in bo kazen okoli 45Ksit, pa pravzaprav nisi pijan, saj si spil sam dva pira.
Zato, če tale tabletka deluje je pač dobra stvar da privarčuješ 45Ksit, ali???
Mogoče kdo ve, kje bi se dalo v Sloveniji tole kupit, ziher jih je kdo prešverca in sedj služi dobre denarce???

By,
xxx-man

Vesoljc ::

tema res zahaja!
o alkoholu pa lahko debatirate v kakem drugem oddelku, recimo programska oprema ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

nodrim ::

po dveh pirih maš že okrnjene reflekse itd ...

tak, da ne bluzit .. v avto pejt samo 100% zmožen ... :|

kilergas ::

Pomoje bore tezko zaobides test alkota. Po tv na discovery sta neka strganca 2 probala na vsenacine zaobidet oni aparat za aparat in hotla dokazat ce se da ali ne pretentat.Sta se napila,.in pol jedla razne stvari,.pila razne mesanice,.od prigriskov cesna,cebule,..pri nekaterih stvareh je pokazalo da bi ze mogla bit mrtva :))Pomoje ni sans da pretentas tisto napravico.

Enostavno dont drive when killer is inside you :)

CaqKa ::

ja ker čebula in razni domači izdelki razkrajajo alkohol...
daj no.
snov ki razrkaja alkohol ziher obstaja. vprašanje časa je če jo bomo našli oziroma če smo jo že (če je nemara v teh tabletkah)

to je tak zgrešeno kot če bi pri optiku šel iskat "mikroskop" ki vidi v jedro atoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

tilko ::

Živjo! Do teme sicer nisem pršu, steržnik ni dosegljiv.
Sicer ne vem točno kako naj bi ta tabletka delovala na organizem. Če deluje samo na izdihan zrak, je čisto možno. Drugač pa če te pošlje policist na odvtem krvi, si ga zihr najbal v vsakem primeru. Drugač bi bil najbrž ena od možnosti za odstranitev alkice iz krvi tako, da ga oksidiraš (kot to sčasoma naredijo jetra - nastane etanal, ki je tudi glavni povzročitelj mačka). Seveda je to s kakšnimi naravi prijaznimi, da ne rečem organizmu prijaznimi sredstvi težko narediti.
Kako pa se drugače izogniti >0,005% v zraku? No, tole je par stvari ki sem jih jaz slišal:
1. Lahko vas policaj sploh ne vpraša. Če vas vpraša, mu pač poveste, in nekateri primorski policisti so bojda precej dojemljivi, tudi če ne zmorete stopiti iz avta =).
2. Naslednji način so izumili glasbeniki. Vsi pihalci in trobilci morajo dihati s prepono. Alkotester baje zmede, če vanj pihneš s prepono. Zadevo pa bi z veseljem preizkusil, saj so menda v našem orkestru že probavali in je delovalo. Slišal sem samo zgodbo o enem tubistu, ki je stopil iz avta, napihal 0,00, odšel do grmovja da bi opravil potrebo, a se je nesrečnežu zavrtelo pod nogami in je zgrmel v jarek...
3. Enkrat je bil članek v Nedeljskem, ugotovili so, da večina ljudskih modrosti ne velja - tukaj mislim razne gorčice in podobne stvari.
4. Zadnja stvar, najbrž najbolj zanimiva in seveda tudi dokaj realna. V junijski številki ŽIT je na prvih straneh člančič z naslovom "Kratek stik do treznosti". Gre za raziskavo Stevena McIntirea. Enim črvom je spremenil en sam gen v njihovem dednem zapisu in ti črvi so postali povsem neobčutljivi tudi na večje količine alkohola. Ta gen naj bi imeli tudi ljudje, upravljal pa naj bi molekularno stikalo - ionski kanal, ki povzroči, da postanejo nevroni manj občutljivi na alkohol. Pri črvih je hitrejpe odpiranje teh kanalov pod vplivom alkice povzročilo nekoordinirano gibanje.
Raziskovalec poskuša izumiti zdravila - blokatorja ionskih kanalov. Tako bi se pijan človek v trenutku streznil, trezen pa se sploh ne bi mogel napiti.

Še klik! in seveda Google powah!

lp, tilko

BigWhale ::

No, v alko tester ne pihnes s prepono, ker pihas s pljuci.

Dihanje s prepono je dihanje s spodnjim delom trupa. Namesto, da se ti dvigujejo prsa pri dihanju (kot je to obicajno za moske), se ti dviguje trebuh. Takrat se ti precej razgiba prepona ja. Tako dihajo v glavnem otroci in zenske (in nosecnice, ko morajo predihavat popadke ;>).

Kaj pomeni tako dihanje? Nic, samo to, da najbrz izkoristis kak pljucni mehurcek vec, kot ponavadi... :)

Manj alkohola? Prej urbana legenda, kot resnica :P

tilko ::

Amm, no dihanje s prepono je vsekakor drugacno kot z mišicami v rebrih (upam, da je prava beseda, no ma sej vemo kaj pomen). Strokovne razlage ne vem, ker je še nismo obdelali v moji zgodovini biologije in anatomije, lahko pa ti povem edino glede mojih izkušenj pri pihanju v mojo frulo (beri klarinet). Mislim, da gre za močnejši in stalnejši tok zraka. Res ne vem točno, vem pa da je pri pihanju v inštrument ali pri petju zelo velika razlika kako ti vdihneš in kako izdihuješ/pihaš. Glede na to, da alkotester res izgleda kot ena flavtica bi lahko imelo kakšno povezavo. Težko karkoli rečem, ker niti ne vem kako deluje alkotester (in se mi res ne da iskat).

BTW, Bigwhale, a si ti biolog? =)

lp, tilko

BigWhale ::

> no dihanje s prepono je vsekakor drugacno kot z mišicami v rebrih

Jasno! Ampak, to se ne pomeni, da bos ti izdihal drugacen zrak... ;)
Do razlik pri petju in igranju na pihala pa pride zaradi tega, ker z drugacnim dihanjem drugace izkoriscas pljuca. Dihanje s prepono pa je bolj umirjeno in nekoliko manj sunkovito...

Ne, nisem biolog...

cryptozaver ::

Dihanje s prepono ali kakorkoli se ze rece temu, deluje.

Globoko zajames zrak, najprej v 'trebuh' nato v 'pljuca'. Mocno zategnes pleksus in pihas, pihas, pihas. Potrebno je mal vaje, sicer ti zmanjka zraka ali popustis misice. Jaz si zadevo razlagam cist preprosto. S tem ko zategnes zg. trebusne misice, preprecis izdih alko hlapov iz trebuha.
Lahko da moja razlaga ni tocna a vsaj pri meni deluje-preverjeno.

Vsekakor sem nasprotnik pretiranega pitja, sploh v avtu ampak vcasih, zdaj ko je veseli december hitro cloveka mal zanese...

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

> preprecis izdih alko hlapov iz trebuha.

Iz trebuha?! Mislis rect zelodca? Iz tam nic ne izhlapeva, ce imas dober sfinkter, potem nic, vsake toliko casa malo rignes. Pa se to ne zaradi izhlapevanja alkohola. :P

Alkoholu se kemicna sestava med prebavo ne spreminja, zato molekule alkohola ostajajo proste v krvi. Pridejo pa v izdihan zrak v pljucih, sele tam izhlapevajo, direktno v zrak, ki ga ti izdihas, zato je vse en in isti prdec s katerim delom pljuc dihas.

Go google, ce ne verjames.

ABX ::

Splahni grlo, zajami čim več svežega zraka in dobiš malo popusta. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

Malo popusta ja, ampak to je pa tudi vse :)

Hair ::

Ne vem kok je popusta, ampak tole se je zares zgodilo - sm bil zravn.

Sm bil s fotrom na vikenu v Tolminu, pa smo bli v eni taki prijetni hribovski vasi. In se zgodi, da se ga fotr mal (ornk) nažge. Gre kozlat, pol se pa sam u postlo zvali. Čez 2 uri, pa se mi odpravimo v Ljubljano. Trajalo je še 2 uri do Ljubljane, tam sva nekoga odložila in se odpravila naprej. Čez minutko pa nama pomaha policaj, da naj ustaviva. Stegne polcaj galvo not (pomoje da je alko zavohu), pa sam reče fotru, da nej gre pihat.
Fotr začne vzdihvt pa izdihvt zrak kokr je šlo (to mi je pol puvedu), k mu je dou polcaj za pihat, je pa zajeu kokr je lahko, pa čist počas pihou.
A kdo ugane kok je napihou 4 ure po tistmu, k je bil skor mrtvo nalit? 0,0

Pa to se mu je že drugič zgodl.

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

boych ::

Mam podobno izkušnjo iz mladih let, ko smo še ga srali okoli.
Policija me je ustavila 02.30, ko smo se vračali iz diskača vsi totalno pijani!
Seveda je policaj takoj stvar opazil in me povabil na igranje frulice. Seveda je bil najprej prošnja, da malo počakamo, ker sem kadil, v tistem času sem se redno nadihal svežega mrzlega zraka, v ustih pa obvezno Orbit winterfresh. Ko sem pihal sem kot je rekel crypto. močno stisnil trebušne mišice in pihal samo toliko koliko je bilo potrebno. Napihal sem 0.56 in ker je bilo malo preveč, je prijazni policaj povedal, da bom lahko še enkrat pihal in naslednjič sem pihnil 0.52 nakar mi je stoleriral tisti 0.02 in me spustil naprej. Po spitem alkoholu, bi moral pihniti vsaj 2.0.
To da so te naprave izredno nezanesljive pa dokazuje primer znanca, ki je pihnil 1.51, šel na jezo nazaj v oštarijo popil 3 pive in ko je šel domov še enkrat pihal in napihal 1.12, tako da je po mojem edini pravi pokazatelj odvzem krvi.

P.S. Sicer pa se strinjam, da alkohol vsekakor ne sodi za volan, pa naj je tako ali drugače!!!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

jest10 ::

Ah ta Orbit je tudi legenda brez podlage.:\

Globoko in hitro dihanje tik pred pihanjem res pomaga. Ampak ne veliko tako da se ne zanašati na to

Gandalfar ::

evo vam biznis.. kupis par tehle frulic in ucis folk pihat tko, da cim manj napihajo. Pomojem bi full zasluzu :)

Tilen ::

Indeed yes. Samo potem bi menjali naprave najbrz. Bi pa lahko bil kratkorocno dober biznis. Kolk pa kaj napravice stanejo? :P

:)))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vesoljc ::

ker tema počasi zahaja in ker sem dobrega srčeka je ne bom zaklenil, ampak premaknil (podturil) v oddelek loža.

salut ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Amd power ::

glede tabletk tkole,te tabletke ucinkujejo,moj kolega jih je dobil iz bosne,sam je spil nekaj piva,pol ure kasnej vzel tablet in se sel vozit po ljubljani.Ustavili so ga in ne boste verjeli 0.0!!!Te tabletke so ze pri nam!!!verjemte mi!!!3 komadi stanejo okol 3k!!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihal sem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25429223 (6089) Kvinta
»

Krvni test pri prometni nesreči

Oddelek: Na cesti
419862 (6900) ShowDown
»

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224500 (16444) krneki0001
»

Kako pretentati alkotest (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7516785 (14686) fl0w

Tablete

Oddelek: Loža
201672 (1134) Mavrik

Več podobnih tem