» »

Posledice verske blaznosti

Posledice verske blaznosti

poweroff ::

v Evropi: http://24ur.com/novice/crna-kronika/tak...

In ne, ne gre za muslimane.
sudo poweroff

c0dehunter ::

Zgodilo se je a USA, kjer je dosti več "bolnikov", ko se gre za ektremne primere. Mislim da je v Evropi tega manj, čeprav se povišuje.
Zadnjič sem gledal dokumentarec, kako v neki nemški šoli učijo otroke kreacionizem in večina veselo naseda.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

krneki0001 ::

Stara "novica" je že bilo objavljeno in smo že popljuval take idiote. Vse religije prepovedat!!!

innerspace ::

Ni za to kriva zgolj religija, pac so ljudje z osebnostnimi motnjami tudi v drugih sferah...
Godel @ Wikipedia
Nietzsche @ Wikipedia
...
..
.

mtosev ::

haha smeh. se vec ljudi kateri so izgubili stik z realnostjo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

c0dehunter> Mislim da je v Evropi tega manj, čeprav se povišuje.

Po mojih izkušnjah pa ne. Vedno večji odstotek vernikov je zmernih, ne glede na njihove "pastirje".

ABX ::

Sicer nisem za religije, a žal proti neumnem folku ni rešitve.

Je pa žalostno da se uporablja te skrajne primere za pljuvat čez zadeve ki nimajo veze.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Okapi ::

v Evropi:
Malo slabo si prebral, ampak nima veze. Da ne bo koga presenetilo, takšne reči se dogajajo tudi pri nas. Jehovci in še kdo recimo odklanjajo tranzfuzijo, nekatere druge verske sekte pa različne druge napredne oblike zdravljenja in namesto tega zaupajo v molitev in božjo voljo. Nič novega ali presenetljivega.

Recimo en tak podoben razvpit primer izpred nekaj let.

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dn...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Double_J ::

Včasih molitev ne prime, včasih zdravila ne... tak svet je to.:'(
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

ABX ::

Včasih molitev ne prime, včasih zdravila ne... tak svet je to.:'(


Krivec pa v obeh primerih je isti, Bog.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PacificBlue ::

Ja bo treba še bolj molit;)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Double_J ::

Krivec pa v obeh primerih je isti, Bog.


Tudi Bog ni vsemogočen.
Dve šivanki...

opeter ::

Je, je, samo odvisno, koliko imaš v kuverti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DarwiN ::

How about verska blaznost v bolj večjem obsegu? Ko katoliška cerkev uči in prepoveduje uporabo kondomov v Afriki, torej posredno množično pobijanje ljudi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

innerspace ::

How about verska blaznost v bolj večjem obsegu? Ko katoliška cerkev uči in prepoveduje uporabo kondomov v Afriki, torej posredno množično pobijanje ljudi.

Ja, posredno.
Ko si blaznost nadane verski kostum, jo svet sprejme kot mozno odresitev za lastno bedo, kljub(ali predvsem) vsaki odsotnosti logike. Moc kostumov narasca v dezelah s slabim solstvom(poucenostjo) ter se zmanjsuje v razvitih dezelah, kjer se stari kostumi zamenjajo z novimi, elegantnimi, bolj prepricljivimi. In tako se znova oblikujejo nove skupine castilcev uniform(pa najsi bojo to kravate, audiji, bmwji ali nabrekle prsi, statusni polozaji, igrice...), ki spet ne vejo za lastno bedo, zaslepljeni z bliscem prihajajocih novosti.
We need new shit to forget how tasted the old one!

c0dehunter ::

c0dehunter> Mislim da je v Evropi tega manj, čeprav se povišuje.

Po mojih izkušnjah pa ne. Vedno večji odstotek vernikov je zmernih, ne glede na njihove "pastirje".


To se strinjam, ampak se pa povečuje masa ljudi, ki so pa ekstremni v svojih pogledih.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

amigo_no1 ::

A niso bili prvi priseljenci ZDA tisti verski skrajneži, ki v Evropi niso bili več zaželjeni (tam nekje okoli 18. stoletja) ?

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Morda kandidat za darwnovo nagrado?
Vse je za neki dobr!

Binji ::

Ironično so taki primerki potrditev Dawinove teorije...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Saladin ::

Mene bolj kot starši (blaznežev vsake sorte imaš povsod) šokira sodnikova odločitev za 6 mesecev kazni in njegova utemeljitev za to.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

poweroff ::

Se ti zdi previsoka?
sudo poweroff

Saladin ::

Se ti zdi previsoka?

8-O
Mar se ti zdim kot verski fanatik?

6 let bi bila primerna kazen - ne mesecev.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Jeronimo ::

Sodnik je seveda kot večina američanov globoko veren in razume starše. Zato jim je dosodil tako milo kazen. Če bi bilo po protokolu, bi prav tako moral obsoditi vse ostale kateri so molili zraven in niso nič naredili - soudeleženci.

Zato taka nerazumna odločitev sodišča. Če naprimer isti starši ne bi plačali davka ... uhhh ... potem pa bi dobili 6 let sigurno.

:)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Ziga Dolhar ::

Sodnik - po protokolu - ostalih ne more obsoditi, ce ze tozilec ne vlozi obtoznice.
https://dolhar.si/

poweroff ::

Meni se zdi kazen kar primerna. Saj je nista aktivno ubila, pač pa z opustitvijo. Se mi pa raztegnitev kazni na 6 let zdi zelo dober prijem.
sudo poweroff

Mercier ::

Matthai:
Se mi pa raztegnitev kazni na 6 let zdi zelo dober prijem.


No, prav gotovo starša nista hotela škodit. Če bi bila zagrožena kazen 30 let, verjetno ne bi ravnala drugače.

edit:
Čeprav, prej sem predvideval čisto naivnost, neka sprevrženost pa IMO to mora bit. Zakaj pravzaprav ljudje nikoli ne popravljajo bojlerjev z molitvijo? Oziroma, v lažji obliki, kaj tera babo k nesposobnim zdravnikom in zlobnim farmacevtom, če je prehlajena, rodit pa hoče doma, po možnosti v đakuziju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

ABX ::

Na tem svetu idioti imajo poseben status, sploh v ZDA. Zagledajo ko neka zaščitena vrsta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

Tudi pri nas, sicer pa je to že dolgo znano. Če se pogovarjaš z Napoleonom ali če se ti prikazuje Nikola Tesla, obveljaš med ljudmi za norega, če se pogovarjaš z bogom in se ti prikazuje Marija, si pa samo veren.

O.

Jeronimo ::

Okapi - dobro si to povedal.

:)

Ubijanje z opustitvijo je primerljivo z ubojem. Namreč kot starš si polno odgovoren za otroka in njegovo dobrobit. Otrok si sam ne more pomagati, zato z nedejanjem pripomoreš k njegovi smrti.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Starodavni ::

Tole je pa res nominacija za Darwinovo nagrado, pravi fail za skrb potomstva in prihodnosti. Vendar po opisu sodeč ne zgleda, sta se kaj dosti naučila, zblojenca zabita.

Molitve dokazano ne pomagajo nikomur, zdaj pa so dokazano škodljive, ker povzročijo zanemarjanje pomembnih kazalcev in celo smrt (primer te deklice).

6 mesecev kazni, sramota, ta starša bi si zaslužila 6 let kazni brez milosti. Da nista poskrbel za dobrobit otroka je že dovolj hud kriminal.

Rippy ::

Meni se zdi kazen kar primerna. Saj je nista aktivno ubila, pač pa z opustitvijo. Se mi pa raztegnitev kazni na 6 let zdi zelo dober prijem.


Kar primerna ? Kako bi se to razlikovalo od tega, če bi naprimer otroka zaprli v klet in jo postili, da tam umre ?

Okapi ::

Razlika je v tem, da bi eno bilo namerno škodovanje otroku, z zaupanjem v molitev pa so otroku hoteli dobro. Pravi krivci so v resnici tisti župniki, pastorji, popi ali kdor jim je pač v glavo vcepil, da molitev pomaga bolj kot zdravila. Starši so krivi samo v toliko, da so neumni, neuki ali zavedeni, kakor že pač temu rečeš.

O.

jype ::

Še en zanimiv primer: http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/829...

Starodavni> 6 mesecev kazni, sramota, ta starša bi si zaslužila 6 let kazni brez milosti.

Sodnik (po moje pravilno) ni želel ostalih otrok odvzeti staršem. Jima je po kmečko razložil, da bog deluje skozi zdravnike, če mu dovoliš, ker možnosti za kakšno bolj učeno razlago, zakaj je ubogi otrok umrl, pri takih ljudeh pač ni.

Okapi ::

Kot oni vic. Poplava, sedi možakar na strehi svoje hiše in moli. Pride čoln z reševalci, da bi ga odpeljali na varno, pa pravi možakar, ne, ne, pojdite druge reševat, mene bo bog rešil. Vode naraščajo, tip še vedno moli, pride drugi čoln, zgodba se ponovi. Voda je že skoraj do vrha strehe, tip sedi na dimniku, moli, pride helikopter, možakar pa še vedno pravi, da ne, da njega bo bog rešil.

In se utopi ter pride pred sv. Petra, rahlo razočaran, ter ga vpraša - pa zakaj me bog ni rešil, sem tako goreče molil. Pa pravi sv. Peter - bog ti je poslal dva reševalna čolna in helikopter, ampak če nočeš pomoči, si sam kriv.

O.

djordjevic ::

Enak vic je bil pred leti na temo Peterleta in živega peska. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183201 (73668) Gandalfar
»

Napad v Oslu: igre niso krive, spet stare debate o nadzoru interneta

Oddelek: Novice / NWO
409869 (8460) vidz81

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448177 (44501) Ziga Dolhar
»

Kako izstopiti iz rimokatoliške cerkve? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16615677 (5968) poweroff

Več podobnih tem