» »

Novi računalnik z i5

Novi računalnik z i5

mimax ::

Pozdravljeni,

mi lahko samo pogledate naslednjo konfiguracijo

http://www.makroteam.si/etrg/index.php?...

Računalnik INTEL Core i5-750
Cena na enoto (kos): €720.00

Matična plošča: Gigabyte GA-P55M-UD2
dodan Norton Internet Security (OEM verzija)
Procesor: INTEL Core i5 - 750 (2.66Ghz, 8Mb cache)
Pomnilnik: 4Gb DDR3 1333Mhz
Ohišje: Midi ATX 750W
Trdi disk: 1.0Tb SATA2
DVD pogon: SATA2
Grafična kartica: ATI RadeON HD4890 1Gb
+ 3.5" čitalec kartic

Uporaba : veliko excela, malo Dreamweaver, malo Photoshopa, dosti filmov ;), malo igric

Se splača namesto tega vzeti i7 (glede na to da ima isto 2,66 GHz)

Računalnik INTEL Core i7-920
Cena na enoto (kos): €989.00

Matična plošča: Gigabyte GA-EX58-UD3R
Procesor: INTEL Core i7 - 920
Pomnilnik: 6Gb DDR3 1333Mhz
Ohišje: Midi ATX 750W
Trdi disk: 1.0Tb SATA2
DVD pogon: SATA2
Grafična kartica: nVIDIA GeForce GTX 275 1Gb
+ 3.5" čitalec kartic

http://www.makroteam.si/etrg/index.php?...

Je ta makroteam trgovina dobra ?
So komponente v redu ?

Hvala
www.avtogume.com

wolverine22 ::

tudi mene zanima tatrgovina...a ima kdo ze izkusnje z njimi?
prej se nisem slisal za njih...zdaj pa malo gledam in se mi zdi da je vse neverjetno poceni...
8-)

Pingvin ::

Živjo!

Sam se si ravno omislil prvo konfiguracijo. Žal sem izredno razočaran nad 1333 ramom. Za motherboard piše, da podpira 1333, vendar se v praksi izkaže (1 teden testiranja) da pri taki frekvenci sistem zmrzuje in da se nasplošno obnaša kaotično. Deluje pa nativno in tudi edino stabilno na 1066 (vsaj po mojih izkušnjah).

Menim da je za to kar nameravaš početi z računalnikom čez glavo dovolj prva konfiguracija.

lp
________________________________________________________________
Ker bi imel večji monitor sem ga zalil z vodo da bi zrasel...še vedno čakam!

jest10 ::

Zvišaj voltažo ramu, pa ti ne bo zmrzoval

kmetek ::

Katastrofalni opis, razen matične ne veš, kaj je notri. OBUP.

mimax ::

proizvajalci so naslednji:
MATIČNA PLOŠČA - Gigabyte GA-P55M-UD2
DVD/RW - NEC SATA
RAM MODULI: Silicon Power
NAPAJALNIK: INTER_TECH
TRDI DISK : SAMSUNG 1Tb /32Mb
GRAFIČNA: SAPPHIRE 4890 1Gb

Je v redu ?
www.avtogume.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mimax ()

mtosev ::

daj napisi tocen model rama.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mimax ::

Tole so mi odgovorili :

http://www.silicon-power.com/product/pr...

za doplačilo 23,30EUR lahko dobite 1600Mhz
A-DATA 6GB (2GBx3) DDR3 1600G CL9-9-9-24
koda ramov: AX3U1600GB2G9-3G
www.avtogume.com

mimax ::

Zanima pa me tudi razlika med sledečimi

Core 2 Duo E6750 @ 2.66 GHz (imam trenutno)

Core i5-750 @ 2.66 GHz

Core i7-920 @ 2.66 GHz

Nazivna frekvenca je za vse tri enaka - kakšne so dejanske razlike ?
www.avtogume.com

galu ::

Razlika je v arhitekturi in po HT-ju.

tvoj C2D nima HT in "zastarelo" arhitekturo < i5 750 ima dobro arhitekturo, ampak nia HT-ja < i7 920 ima dobro arhiteturo in ima HT
i7 je luksuz, i5 je "smart buy", C2D pa je že zastarelo.
Tako to gre.

mimax ::

Kako se razlika v arhitekturi prevede na vsakodnevno uporabnost med Core 2 Duo E6750 @ 2.66 GHz in Core i5-750 @ 2.66 GHz
glede na to da oba nimata HT-ja in da sta oba v sistemu z 4 GB RAM (prvi 1066 drugi 1333Mhz) ?
www.avtogume.com

mtosev ::

skoraj nobene. saj pisanje v wordu, brskanje po netu, Msn,.. lahko tudi tvoj E6750 bp opravi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TOP ::

Ti pri tvojem opravilu boš opazil razliko edino z I7.Sam spet se postavlja uprašanje,kolk pridibiš napram denarju,ki ga vložiš.Z I7 poteka vse nekoliko hitreje.Predusem opaziš razliko pri odpiranju programov in odzivnosti.Je razlika sam spet ne tolika da upraviči toliko denarja,razen če se ubadaš z video obdelavo,tisto pa je druga pesem.

minimus ::

Najvecjo razliko bos opazil ce v sistem das SSD.

R O N I N ::

@mimax, jest10...: Prvo kot prvo i5 in i7 imata integriran pomnilniški krmilnik in vsak ram, ki bo deloval na več kot 1,65V bo povzročal zmrzovanje sistema. Za oba procesorja je največ kar je potrebno 1333MHz ram z CL6 ali CL7 latencami. Na 1600MHz bo pri 1,65V verjetno stabilen, ampak s takim ramom, če ima latence CL9 itak nič ne pridobiš. TOle pišem že tretjič, če ne četrtič.

Na navijanje pri zgornji konfiguraciji z Gigabyte GA-P55M-UD2 kar pozabi, to je micro ATX plata in nima navijaških potencialov. Ram je katastrofa, kot pravi Pingvin pri frekvenci 1333MHz zmrzuje, kar pomeni, da je slaba izbira, ker verjetno ne deluje na P55 prijazni voltaži. Raje dam 50EUR več in imam res pošten sistem, kot pa da kupim to sranje. Konfiguracija sploh ni tako poceni.

@mimax: Kako se zadeva med Core 2 Duo in i5 pozna pri vsakodnevni uporabi? Morda noben nima HTja a i5 je quad core, kar pomeni, da tudi če bi bil Core 2 duo večniten, bi bil quad še zmeraj zmoglivejši pri isti frekvenci in arhitekturi. Pozna se recimo pri raranju, kjer je i5 30% hitrejši pa pri Photoshopu in programih za 3d modeliranje, itd... Ne splača se ti pa nadgrajevat na i5, če že imaš Core 2 Duo E6750. V tem primeru počakaj še najmanj pol leta, da vidiš kakšen bo razplet na trgu med podnožjema 1156 in 1366.

skoraj nobene. saj pisanje v wordu, brskanje po netu, Msn,.. lahko tudi tvoj E6750 bp opravi.


Pa Intel Atom, P4 in moj mobitel tudi ;).

Zgodovina sprememb…

galu ::

S strinjam z R O N I N -om. Edino kar bi se ti splačalo recimo je da greš na i7 (860 ali 920), za i5 je zdaj vstran vržen denar iz tvojega Duota (ker ne boš opazil omembevredne razlike glede na ceno).
Tako to gre.

dzinks63 ::

Uporaba : veliko excela, malo Dreamweaver, malo Photoshopa, dosti filmov ;), malo igric

Tebi se niti pod razno ne splača iti na komplet nov sistem. Če bi že rad imel odzivnejši računalnik, si nabavi drug disk, ker če še imaš disk iz generacije tvojega procesorja, je proti sedanjim počasen. Lahko nabaviš kar samsunga F3, pa bo že razlika, če pa bi res rad raketo, potem si pa nabavi nek dober SSD, za tvoje potrebe, bi se takšna nadgradnja najbolj poznala. Sedanji procesor pa lahko malo naviješ (3GHz+) in bo še boljše vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

mimax ::

Hm,

torej se menjava z E6750 na i5 trenutno ne splača. Hvala za mnenja :)
www.avtogume.com

opeter ::

Hm,

torej se menjava z E6750 na i5 trenutno ne splača. Hvala za mnenja :)


Absolutno ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

M-XXXX ::

Prvo kot prvo i5 in i7 imata integriran pomnilniški krmilnik in vsak ram, ki bo deloval na več kot 1,65V bo povzročal zmrzovanje sistema.

Kje si pa to bedarijo pobral?:D

galu ::

Prvo kot prvo i5 in i7 imata integriran pomnilniški krmilnik in vsak ram, ki bo deloval na več kot 1,65V bo povzročal zmrzovanje sistema.

Kje si pa to bedarijo pobral?:D


Sam res. Meni že en čas delajo RAMi na 1.75V pa je enako stabilno kot pri 1.55V.;)

No, sicer je res da sem prejšnjo plato skuril z ramom, ampak zdaj dela.:D
Tako to gre.

M-XXXX ::

No, sicer je res da sem prejšnjo plato skuril z ramom, ampak zdaj dela.

Tudi tole malo težje verjamem. Ker višja voltaža rama škoduje procesorju in ne matični (vsaj tako naj bi bilo, praktično se je izkazalo tako, da je čisto vseeno kašno voltažo uporabiš).

galu ::

No, sicer je res da sem prejšnjo plato skuril z ramom, ampak zdaj dela.

Tudi tole malo težje verjamem. Ker višja voltaža rama škoduje procesorju in ne matični (vsaj tako naj bi bilo, praktično se je izkazalo tako, da je čisto vseeno kašno voltažo uporabiš).


En slot za RAM ni več delau, in celoten sistem se je sesuval vseeno kak RAM je bil notri. Zdaj ko je nova plata dela vse bp.
Tako to gre.

M-XXXX ::

In kako lahko potem trdiš, da ti je ram uničil ploščo:)?

R O N I N ::

Prvo kot prvo i5 in i7 imata integriran pomnilniški krmilnik in vsak ram, ki bo deloval na več kot 1,65V bo povzročal zmrzovanje sistema.

Kje si pa to bedarijo pobral?:D


Na intelovi strani. Piše kot opomba tudi pri proizvajalcih matičnih plošč in ramov...
Unbuffered, non-registered single- or double-sided DIMMs with a voltage rating of less than 1.6 V. Using a DIMM with a voltage rating higher than 1.6 V may damage the processor.


Za določene matične pa piše celo max 1,5V, torej so verjetno nekatere še bolj občutljive. Pa tudi meni je delovalo super na 1,7V, stabilno v memtest, prime95, povsod skratka, le windowsi so zmrzovali kar za brezveze. Mogoče sem napisal zgornji stavek kot trditev, ampak je vsaj velika verjetnost.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

damage=!zmrzovanje

R O N I N ::

Drži. Pa če nekaj ni narejeno za določene vrednosti, sklepam, da je posledica, pri neupoštevanju, zmrzovanje.

M-XXXX ::

Drži. Pa če nekaj ni narejeno za določene vrednosti, sklepam, da je posledica, pri neupoštevanju, zmrzovanje.

Tvoje sklepanje je napačno.

R O N I N ::

@ M-XXXX: Zakaj že? Saj nisi bog, tako da te prosim, da svoje trditve tudi utemeljiš. :)
Skratka želim povedat, da če ti sistem zmrzuje, verjetno najprej pomisliš, da je vzrok prekoračitev neke predpisane meje, največkrat voltaže.

Sicer pa lahko potrdim, da mi računalnik odkar sem spustil voltažo z 1.7 na 1.5V skoraj ne zmrzuje. Skoraj pa zato, ker mi je po tem še ene parkrat zmrznil in ne vem zakaj. Pred tem pa parkrat dnevno. Zdi se kot da se matična postavi v nek standby - miška in tipkovnica se prenehata odzivat, se pravi usb porti nehajo delovati, procesor se postavi na privzeto frekvenco, slika na monitorju se pa "zapeče". To se zgodi tudi v biosu v MB Intelligent Tweaker Current Status. Je nekaj narobe z matično? Če mi poveš kaj je vzrok ti bom zelo hvaležen.

galu ::

In kako lahko potem trdiš, da ti je ram uničil ploščo:)?


Kaj, a pol pa mi je proc skuril RAM čipset al kaj?:|
Tako to gre.

M-XXXX ::

@ M-XXXX: Zakaj že? Saj nisi bog, tako da te prosim, da svoje trditve tudi utemeljiš.

Zato ker previsoke voltaže enostavno ne upočasnijo sistema, ampak komponente enostavno uničijo (vendar za to mora biti voltaža hudičevo visoka in dolgotrajno izpostavljanje). Zakaj pa misliš, da se pri navijanju voltaže povečujejo? 100% ne zato, ker potem vse šteka in zamrzuje. Ti lahko mirne duše daš voltažo rama na 2.2V pa zaradi tega ne bo nič zamrzovalo, lahko pa se zgodi, da se poškoduje procesor in vse skupaj vzame hudič, lahko da se poškoduje ram. Zelo verjetno pa ne bo nič, pri 1.8V pa ne bo nič.

Sicer pa lahko potrdim, da mi računalnik odkar sem spustil voltažo z 1.7 na 1.5V skoraj ne zmrzuje. Skoraj pa zato, ker mi je po tem še ene parkrat zmrznil in ne vem zakaj. Pred tem pa parkrat dnevno. Zdi se kot da se matična postavi v nek standby - miška in tipkovnica se prenehata odzivat, se pravi usb porti nehajo delovati, procesor se postavi na privzeto frekvenco, slika na monitorju se pa "zapeče". To se zgodi tudi v biosu v MB Intelligent Tweaker Current Status. Je nekaj narobe z matično?

Miljon drugih razlogov. Lahko, da ram enostavno ne prenese take voltaže, lahko da se kaj preveč greje, lahko da je enostavno sreča, lahko da si še kaj frekvence ali delilnik rama/procesorja spreminjal...?

R O N I N ::

@M-XXXX: Noben ni govoril o upočasnitvi sistema. Če sistem zmrzne je že neke vrste odpoved. Voltaže se povečujejo postopoma, da dobiš neko zgorno mejo, kjer še vse deluje stabilno. Potem pa sistem začne zmrzovati, ne? Se pa strinjam, da verjetno je še neka tolerančna meja in da morda deluje stabilno tudi na 1.8V. Tudi men je z občasnim zmrzovanjem. Nisem pa imel nič navito le ram je bil na 1.7V pri 1333MHz. Pa ni mi jasno zakaj zmrzne v biosu. Sklepam da je z matično nekaj narobe.

M-XXXX ::

Se opravičujem- zamrzovanje sem mislil (ravno en problem z diskom imam, ki ga bo počasi pobralo, pa imam probleme z počasnim delovanje, pa sem to nekako v to tempo potegnil- se še en krat opravičujem).

Potem pa sistem začne zmrzovati, ne? Se pa strinjam, da verjetno je še neka tolerančna meja in da morda deluje stabilno tudi na 1.8V. Tudi men je z občasnim zmrzovanjem. Nisem pa imel nič navito le ram je bil na 1.7V pri 1333MHz. Pa ni mi jasno zakaj zmrzne v biosu.

To je res, vendar morajo biti v tem primeru voltaže že extremno visoke (pa čeprav, je kaj takega pri ramu tudi že zelo malo verjetno). Pri DDR2 ramu je recimo privzeta napetost plošče 1.8V, na 3.2V deluje brez vsakega problema. Tudi marsikdo je šel pri i7 ter i5 konfiguracijah krepko nad 2.25V in do sedaj brez problemov.

DeathKiller ::

Fora je med navadnimi procesorji in procesorji I5, I7, da jih lahko nadgrajuješ, se ti ne segrevajo tako, kot navadni Duo ali quad. Pokurijo pa tudi manj, vseeno vzemi I5, naročil sem ga pred 2 dnevoma:

Mlacom:



Odprite wordow dokument, pa grafa: Sapphire ati radeon 4890 vapor-x.

g. Oden ::

Fora je med navadnimi procesorji in procesorji I5, I7, da jih lahko nadgrajuješ, se ti ne segrevajo tako, kot navadni Duo ali quad. Pokurijo pa tudi manj, vseeno vzemi I5, naročil sem ga pred 2 dnevoma:

Mlacom:



Odprite wordow dokument, pa grafa: Sapphire ati radeon 4890 vapor-x.


To je pa kar močen sistem, kolko je stalo vse skupaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g. Oden ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163936 (14202) Sssaga
»

Nakup PC-ja za igre za cca 700€

Oddelek: Kaj kupiti
71984 (1872) glistovje
»

Problem z i7 920 in delovanjem DDR3 1600

Oddelek: Navijanje
101478 (1285) Destroyers
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514694 (3959) karjolca
»

Nakup novih komponent, prosim za pomoč.

Oddelek: Kaj kupiti
372430 (1752) TOP

Več podobnih tem