» »

Problem z i7 920 in delovanjem DDR3 1600

Problem z i7 920 in delovanjem DDR3 1600

ncpmt ::

Pozdrav..

Mam en problem s katerim se že kar lep čas mučim in ga probam zrihtati...a mi ne uspe. ram mi pod nobenim pogojem noče na 1600mhz delovati, deluje mi na 1333mhz in sem že obupal in prosim za malo pomoči..
tukaj je slika kako kaj deluje:



to pa so komponente kaj imam:
MSI X58 PRO-E S1366/PCIE/S/R/GL/F6.4
CPU INTEL CORE I7 920 2,66GHZ BOX
RAM KINGSTON HYPERX DDR3 6GB KHX1600C9D3
ATI HD 5870 1G DDR5 PCIE 2DVI/HDMI/DP FU
LC5550 550W B

Hvala za pomoč!! LP
  • spremenil: ncpmt ()

ncc2000 ::

Tile tvoji rami potrebujejo za 1600Mhz 1,7-1,9V, kakor piše v data sheetu, pravzaprav niso namenjeni za hitrost 1600 na X58, kjer napetost ramov naj ne presegala 1,65V.

In če jim boš (ročno, v biosu) dal 1,7-1,9V, bodo verjetno tudi speljali na 1600Mhz.
Samo koliko je pa to priporočljivo za X58 in i7, pa ne vem.

TehDucky ::

Še dobro, da si opazil ncc. Skurit jih nebi mogel s povečanjem frekvence. Tudi s povečanjem napetosti jih nebi mogel skurit, saj so za višjo napetost deklarirani. Bi se pa skurilo kaj na matični/procesor, saj je namenjen za 1,65V(max).

P.s.: Ti dobro laufa 5870 na temu napajalniku LC5550 ?

Nwanko ::

TehDucky je izjavil:

Še dobro, da si opazil ncc. Skurit jih nebi mogel s povečanjem frekvence. Tudi s povečanjem napetosti jih nebi mogel skurit, saj so za višjo napetost deklarirani. Bi se pa skurilo kaj na matični/procesor, saj je namenjen za 1,65V(max).

P.s.: Ti dobro laufa 5870 na temu napajalniku LC5550 ?


Sem jaz to tud pogledal ja,ni to malo švoh napajalnik za tako konfiguracijo?

TehDucky ::

Sam osebno se nebi igral na računalniku vrednem 1000EUR+ na napajalniku za 50EUR. Sam imam tudi i7 920, 4890 itd. in imam Corsair 850W napajalnik. Mogoče sem res vzel malo močnega, vendar pa ima boljše izkoristke od tistih, ki imajo nižjo moč.

TOP ::

Izkoristek gori ali pa doli,kaj ma to veze.Če mu deluje vse kot mora,kje je potle problem.Ko človek zagleda I7 920 vsi se to prvo spotaknejo ob napajalnik in vsi priporočajo 800w in več,kot da boš še luč napajal v sobi.:))Kot prvo tile rami niso za tebe in sploh kdo ti jih je priporočal na tej plati.V biosu bi videl,da 1,65V imaš obarvano v rdeče.Lahko jih maš na tej frekvenci,če ti vse lavfa,sam voltažo ne dviguj,ker ti bo bo šla plata to se je že zgodilo.

Destroyers ::

Ne bo neč šla plata. Če bi že kej šlo bi to bil memory controller v CPU-ju... Čeprav večina ljudi misli, da je dram voltaža višja od 1.65V pogubna za procesor, temu ni tako. Vse na kar moraš bit pozoren je to, da ohraniš dram voltažo max. 0.5V višjo od qpi/dram (uncore) voltaže.

Po defaultu maš qpi/dram voltažo 1.2V in če laufaš rame na 1.65V je med njima 0.45V razlike.
Če nastaviš uncore na 1.3V in furaš rame na 1.7V je to dejansko boljše od prejšnjega primera, ker je samo 0.4V razlike med voltažama.

Je pa res, da tvoji rami niso narejeni izključno za X58 čipovje...

Ay
...They wanna build the prison!...

TOP ::

In če ti gre memory controler,kaj potle pomen da bo še vedno delal BP,ne bi reku.V glavnem tile rami niso primerni za tvojo plato poglej mal podporo.

Mitja358 ::

Pa kaj potem če delajo na 1333 Mhz. Razlike itak ne boš opazil.

TOP ::

To je pa tud res,razen če bi navijal.

Destroyers ::

TOP je izjavil:

In če ti gre memory controler,kaj potle pomen da bo še vedno delal BP,ne bi reku.V glavnem tile rami niso primerni za tvojo plato poglej mal podporo.
A sm kje napisu, da bo delal brez problemov? Če bi šel kontroler bi blo treba nov proc nabavit... Ne bo pa šla plata, ker je pomnilniški krmilnik integriran v CPU-ju na novi arhitekturi...
...They wanna build the prison!...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena matična plošča - kupiti novo z istimi podnožjem ali menjati celoten ''sist

Oddelek: Kaj kupiti
132640 (2326) tade911
»

navijanje i7 860 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
674133 (2303) klinker
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812664 (10462) MonkeyHead
»

Novi računalnik z i5

Oddelek: Kaj kupiti
342864 (1850) g. Oden
»

Latenca ali frekfenca DDR3

Oddelek: Strojna oprema
242673 (2125) allex

Več podobnih tem