» »

Kartica Fermi zgolj nedelujoča maketa

Kartica Fermi zgolj nedelujoča maketa

Odrezana tiskanina

vir: SemiAccurate

Blokirane reže, stožčasti vijaki

vir: SemiAccurate
SemiAccurate - Pred dvema dnevoma predstavljene nVidiine kartice prihodnje generacije v preobleki Tesla so se izkazale za slabe modele. Dvoma v (ne)resničnost kartic ni, saj so dokazi za to neizpodbitni in popolnoma očitni.

Če začnemo na delu, kjer se ponavadi nahaja napajalno vezje, vidimo, da tako 8 kot 6-pinski priključek nista povezana nikamor. Poleg 6-pinskega priključka so sicer blazinice za prispajkanje 8-pinskega priključka, a je dejanski priključek postavljen drugam. Skozi luknjo pod 6-pinskim priključkom se vidi tudi nekaj belega, kar nakazuje, da je sicer črn priključek na tiskanino prilepljen. Obenem sta poleg blazinic za 8-pinski priključek še dve, ki bi bili lahko na daljši tiskanini namenjeni drugemu, 6-pinskemu priključku. Da je bila tiskanina na hitro skrajšana nakazujejo tudi deli nalepk, ki segajo popolnoma do roba. Deli nalepk, skupaj z ROHS nalepko, pomenijo, da so uporabili eno izmed tiskanin, ki se uporabljajo za kartice v proizvodnji, saj prototipni primerki teh nalepk nimajo.

Zanimanje je vzbujal tudi pokrov na zadnji strani tiskanine, ki se uporablja za hlajenje pomnilniških čipov oz. (v primeru Radeon HD 5870) zaradi kozmetičnih razlogov. Slednji je deloma blokiral uporabo drugega SLI prsta, zaradi česar bi bila njegova vključitev na PCB nekoliko nelogična. Do najbolj zanimivih cvetk je prišlo pri I/O ščitu. Le-ta je ponavadi na tiskanino pritrjen z dvema vijakoma in s pomočjo DVI priključkov, v nekaterih primerih pa tudi z majhnim vijakom na ohišje hladilnika (7900 GTX/GTO). Pri nVidii so uporabili tri velike vijake s stožčasto glavo, ki se zato niso lepo prilegali ščitu, kot je to navada. Popolnoma nelogično je tudi blokiranje ventilacijskih rež v drugem nadstropju ščita, ki je ponavadi uporabljen za ventilacijo pri debelejših hladilnikih. Celotno zbirko dokazov si lahko ogledate v izvorni novici.

Obup v San Joseju?

60 komentarjev

«
1
2

arjan_t ::

je že bilo potrjeno da je kartica samo primer kak naj bi stvar zgledala

mtosev ::

LOL @ nvidia. sigurno so mislili da noben ne bo opazil :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nocutius ::

Nvidia pa jih malo serje zadnje leto, dve. Menda bi jalhko pročakovali, da bodo obsesivneži slabe ponaredke takoj spregledali.

subby ::

a bi lahko videl uradno izjavo nvidie, da imajo delujoč primerek?

Pyr0Beast ::

Saj če narediš hladilnik ki skoraj v celoti prekriva PCB ... :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

arjan_t ::

a bi lahko videl uradno izjavo nvidie, da imajo delujoč primerek?

je demo dovolj?

Lonsarg ::

Demo kako bo stvar delovala nima nič z trditvijo, da imamo delujoč primerek. Nvidia taki ni lagala, ampak pač niso omenili, da nimajo delujočega primerka. Pač na vse kripje hočejo doseči, da ne bi lljudje skakli na 5xxx grafike, dokler ne izdajo svoje grafike.

subby ::

v demu ni nič omenjal, da je tista kartica delujoč primerek in kot si že rekel v prvem komentarju, je le primer kako bo zgledala

Azrael ::

Ali pa del taktike. S to predstavitvijo se je začelo na veliko govoriti o njih, pojavilo se je ogromno ugibanj in napovedi ter nepreverjenih informacij.

Ob izidu pa ... ali super glede na predhodne obete ali pa samo super zanič.

Bomo videli.
Nekoč je bil Slo-tech.

arjan_t ::

physics demo naj bi bil na fermiju

PrimozR ::

Ja, demo naj bi tekel na fermi hardware-u, ampak prikazana kartica pa 100 % ni resnična :)

Čeprav TBH tudi v demo nekako dvomim. A je res tako težko izdelati dve kartici in eno razkazovati publiki?

nUUb ::

Nisem nek fanboy od nVidie, ampak po mojem menju so pač izdelali na hitro nek izdelek, ki je podoben, kakršen bo pravi in niso še naredili zadnje verzije kartice in tako verjetno zamujajo in rokov se je treba držat.

Dr_M ::

A je to lady-tech sedaj? :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

win64 ::

Zakaj pa niso preprosto vzeli GTX 285 in gor dali ta svetleč hladilnik?
Nekateri se res ne znajdejo...

Heavy ::

a bi lahko videl uradno izjavo nvidie, da imajo delujoč primerek?

je demo dovolj?



Demo zmogljivosti je bil narejen z par karticami v Tesla sistemu. In te kartice niso nikakor bile GF 300

Rippy ::

Hecni ste.

Recimo, da imajo že nekaj Fremi kartic izdelanih jst že nebi rad premetaval enega od redkih delujočih primerkov (če sploh imajo) po rokah na prezentaciji, ker je to popolnoma nepomembno. Pomembna je dimenzija v tem primeru, da janez ve, da lahko zadevo utanke v svoje ohišje. Bistvo prezentacije je bila predstavitev tehnologije. Večina demotov je delovala na 200 seriji, in bog ve če tudi tisti 300 demoti "after varjanta" niso le Tesle, ki kažejo primerljivo (ali napihnjeno) številko.

Če Fremi ni stabilen je 100% na Tesli, noben noče "blue screen" ;).

PaX_MaN ::

enega od redkih delujočih primerkov (če sploh imajo)

WOLOLOL!
(Ker če so delujoče redke, ugani, koliko imajo šele nedelujočih?:)) Kot da je te kaj težje skup sešraufat...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

st0jko ::

ahhaha kako eni branijo nvidio..

jaz pa z nasmeškom na obrazu naročam 5850.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

joebanana ::

Bullšit. Nemorš se hvalt z nečem kar niti približno ne dela... in okol razkazvt. Navsezadnje je to prezentacija nove tehnologije. Oni se pa tuki neke iluzioniste špilajo...

PrimozR ::

ahhaha kako eni branijo nvidio..

jaz pa z nasmeškom na obrazu naročam 5850.

Envy.

Tomaz ::

Tole mi deluje kot elektronika od hard diska.

arjan_t ::


Demo zmogljivosti je bil narejen z par karticami v Tesla sistemu. In te kartice niso nikakor bile GF 300


vir?

Tomaz ::

Money, Money, Money

Prodam GTX285 in oljno pec:)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomaz ()

deadbeef ::

ahhaha kako eni branijo nvidio..

jaz pa z nasmeškom na obrazu naročam 5850.


Ti kar naročaj jaz bom pa z nasmeškom na obrazu naročil GT300 kartico čez par mesecev, ki bo peljala scat 5850 kadar hočeš..

sash69 ::

Ja, pa ene 60+ eur zraven tudi verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

deadbeef ::

Ja in? Tudi če je 100+ jo bom nabavu!

PrimozR ::

Ja, pa ene 60+ eur zraven tudi verjetno.

prej 160. Ali pa 260 ;)

BaToCarx ::

Hmm, ker imam slab spomin... Kaj ni 3DFX nekoč delal take finte, in na koncu propadel? Oziroma ga je nVidia pojedla?

RejZoR ::

Očitno so razpustili odlično PR ekipo, ki je NVIDIO rešila iz zagate z GeForceFX. Zdej pa NVIDIO fura trop šalabajzerjev in nesposobnežev.
10x preimenovane kartice, kretensko trženje PhysX-a, zamujanje DX11 kartic, fejkani prototipi na nivoju redneckov (lesni vijaki in odžagan PCB lol). Ne vem kaj si mislijo delničarji, ko vidijo take bedarije...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

filip007 ::

Tak marketing se ne obnese ali imaš kaj za pokazat ali pa nič, da se CEO razkazuje z maketo pomeni da nimajo pripravljen GT300 in bo šele 2010.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Dr_M ::

Ja, pa ene 60+ eur zraven tudi verjetno.


$20 pa res.


kretensko trženje PhysX-a,


Kaj je narobe s tem?


zamujanje DX11 kartic,


Zamujanje napram cemu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bwaze6 ::

"This puppy here, is Fermi". Jen-Hsun Huang, CEO in soustanovitelj nVidie na predstavitvi, 30. september.

Nvidia PR was asked to comment on the faked cards earlier this evening (2. oktober). Their reply was, "I'm glad you're asking us before you write. That statement is false. The product that we displayed was an actual Fermi board. The demo ran on Fermi silicon."

2. oktober: Nvidia confirms

Fermi that was running PhysX at Jensen's GTC keynote was real but the one that we all took pictures of was a mock-up.

The real engineering sample card is full of dangling wires. Basically, it looks like an octopus of modules and wires and the top brass at Nvidia didn't want to give that thing to Jensen. This was confirmed today by a top Nvidia VP president class chap, but the same person did confirm that the card is real and that it does exist.

Charlie was surely right about this one here. The card that Jensen showed and we all pictured is not a working sample. Some key people at Nvidia have promised to show us the picture of the real one. Stay tuned. Vir.

4. oktober."[The Fermi chip was] not on the prototype that was held up [at the keynote and press conference]. Modifications may be made in this before the product is released. There was a working Fermi chip used in the Fermi demo," explained Luciano Alibrandi, a spokesman for Nvidia. Vir.

Zavajanje kupcev, če mene vprašate. Ampak tega smo navajeni. Iz raznih reklam za pralne praške in čudežne pripomočke za hujšanje ali povečevanje penisa.

Dr_M ::

Zavajanje kupcev, če mene vprašate.


Od kdaj se demo kartice kupuje?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bwaze6 ::

Kupcev, ki nameravajo kupiti grafično kartico v neki bližnji prihodnosti. Imaš prav, nVidia res ni dala še nobenih trdnih datumov, do kdaj jim bo uspelo Fermija pripraviti za prodajo. Ampak vse kaže, da to ne bo letos.

Dr_M ::

Oni pravijo, da bo se letos. Jaz upam da bo res, ce ne bo, njihova izguba.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bergyb ::

Po enem je tole res mal desperate poteza, po moje bi blo bolš, da sploh nebi kazal, dost je sam predstavitev vseh novosti in moči...
Pravijo, da bo vrjetno močnejša od HD 5870, vendar ATI načrtuje še 5890 in glede na navijalske sposobnosti teh novih 40nm čipov, zna bit ta kar nekaj % hitrejša, se pravi bližje Nvidiji.

Sicer pa, zakaj bi rabil tako močno grafično, če pa delajo igre za konzole, pol pa jo spremenijo še za PC, ki je lahko veliko hitrejši od konzol in še DX11 ma sedaj...
Zato čestitke Nvidiji in ATIju, ko financirata, da dodajo v tiste igre nekaj priboljškov za PC!

Na čisto DX11 igro bomo pa še vrjetn dolg čakal, al bojo prišle nove konzole, al pa se XPji ne bodo več uporablal, sam če ne bo prve, bo ob smrti XPjev samo več DX9 iger s priboljški DX11... Nove konzole, pa naj nebi bilo še vsaj 2 leti.

PrimozR ::

Očitno so razpustili odlično PR ekipo, ki je NVIDIO rešila iz zagate z GeForceFX. Zdej pa NVIDIO fura trop šalabajzerjev in nesposobnežev.
10x preimenovane kartice, kretensko trženje PhysX-a, zamujanje DX11 kartic, fejkani prototipi na nivoju redneckov (lesni vijaki in odžagan PCB lol). Ne vem kaj si mislijo delničarji, ko vidijo take bedarije...

GeForce FX serije so jih rešili inženirji, ki so izdelali serijo GF 6.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Po enem je tole res mal desperate poteza, po moje bi blo bolš, da sploh nebi kazal, dost je sam predstavitev vseh novosti in moči...
Pravijo, da bo vrjetno močnejša od HD 5870, vendar ATI načrtuje še 5890 in glede na navijalske sposobnosti teh novih 40nm čipov, zna bit ta kar nekaj % hitrejša, se pravi bližje Nvidiji.

Sicer pa, zakaj bi rabil tako močno grafično, če pa delajo igre za konzole, pol pa jo spremenijo še za PC, ki je lahko veliko hitrejši od konzol in še DX11 ma sedaj...
Zato čestitke Nvidiji in ATIju, ko financirata, da dodajo v tiste igre nekaj priboljškov za PC!

Na čisto DX11 igro bomo pa še vrjetn dolg čakal, al bojo prišle nove konzole, al pa se XPji ne bodo več uporablal, sam če ne bo prve, bo ob smrti XPjev samo več DX9 iger s priboljški DX11... Nove konzole, pa naj nebi bilo še vsaj 2 leti.

Prej 5. AMpak konzolski špili se itak ne sekirajo za verzijo DXa, ali pač? Smrt XPjev oz. izid WIndows 7 bo tisti razlog, ki bo razširil DX10 oz. 11 špile. 10ka je tako nepopularna prav zaradi XPjev, ki ga ne podpirajo.

FireSnake ::

Demo kako bo stvar delovala nima nič z trditvijo, da imamo delujoč primerek. Nvidia taki ni lagala, ampak pač niso omenili, da nimajo delujočega primerka. Pač na vse kripje hočejo doseči, da ne bi lljudje skakli na 5xxx grafike, dokler ne izdajo svoje grafike.


Med tem pa se lahko rdeci tabor le smeji, saj se dobesedno razgrabi vse, kar dajo na police.

ahhaha kako eni branijo nvidio..

jaz pa z nasmeškom na obrazu naročam 5850.


Ti kar naročaj jaz bom pa z nasmeškom na obrazu naročil GT300 kartico čez par mesecev, ki bo peljala scat 5850 kadar hočeš..


In zaradi tega ti zdaj stopi, al kako?

Kak monitor imas? Na kaki locljivosti igras igre?
Si upas trditi, da bo v igrah sploh kaksna razlika, pa ne glede kaj je zadegano na mama plato?

Ja in? Tudi če je 100+ jo bom nabavu!



Ko bos sluzil svoj denar, potem ne bos vec tako govoril. Do takrat pa .... le uzivaj!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

al3n ::

iskreno upam, da ga "zeleni zabluzijo", saj se mi ta zadnja leta, odkar so (bili) "rdeči v krizi" zdi, da so kar malo preveč leteli v oblakih... vsi pa vemo kaj se zgodi z slednjimi ;) gledano nazaj, sem imel obojne, "rdeče" in "zelene", zadnje tri leta pa prisegam na radeona in tudi z sedanjo (HD4850) sem več kot zadovoljen (price/performance). podobne zgodbe si nadejam še v procesorski vojni, kajti v končni fazi zmagamo itq mi - potrošniki :) živela konkurenca!

PrimozR ::

Težka bo. Intel je tudi v časih Netbursta služil tone denarja, saj ima močno OEM mrežo. obenem pa so se iz Netbursta očitno ogormno nuačili in ne kaže,d a bi to napako ponovili.

Zmajc ::

ATI kartic se (še vedno) ne dotikam. Same slabe izkušnje v vseh teh letih. Od kartic, ki crkujejo do fantastičnih kartic z zanič driverji. Kolegu sem pred časom mogel flashat firmware na novi ATI kartico da so se mu špili nehali chain sesuvat.

Z vsemi nvidia karticami ki sem jih mel za tem pa niti en problem, ne z harwarom ne z driverji.

Vi kar mejte fantastične ATI kartice z slabimi driverji, ki vam crkujejo, jaz raje ostanem pri zanesljivih zadevah.

Bergyb ::

Kire od generacije 4xxx naprej crkujejo?

Res pa je, da so močne grafične, ki bi z dobrimi driverji delale 10-20% hitreje...

Nvidia ma bolši izkoristek, če pa misliš slabi driverji v smislu, da ti nove igrce ne delajo, z 7800GT čakam tudi po 2 meseca, da pošlihtajo driverje v določenih naslovih, tk da je sam odvisn katero grafično bo podprl založnik.

Pridejo pa 3 Nvidijine grafične, prva s krono (naj bi), druga bo konkurenca 5850, ta zna bit zanimiva, poleg teh dveh pa še GX2. Če bojo uspel pošlihtat gonilnike, jih vidimo še do božiča, zaloge bojo pa tako šele po novem letu (normalne cene).

FireSnake ::

ATI kartic se (še vedno) ne dotikam. Same slabe izkušnje v vseh teh letih. Od kartic, ki crkujejo do fantastičnih kartic z zanič driverji. Kolegu sem pred časom mogel flashat firmware na novi ATI kartico da so se mu špili nehali chain sesuvat.

Z vsemi nvidia karticami ki sem jih mel za tem pa niti en problem, ne z harwarom ne z driverji.

Vi kar mejte fantastične ATI kartice z slabimi driverji, ki vam crkujejo, jaz raje ostanem pri zanesljivih zadevah.


Jaz se pa takim natolcevanjem le smejim!

4770 spila ko urca, pa lahko recem, da sem jo dobil za drobiz - glede na to, kaj zadeva da od sebe.

Ce bi zadeve res tako crkovale, kot ti pravis, bi bil pravi revolt na netu, pa ga ni. Zna biti, da ti ne znas postimat zadeve.

Nam lahko razkrijes, kateri model je bilo treba flashat?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dr_M ::

Neki govort, kako je neka firma cist huda in druga cist bedna, je brez veze.
Imel sem dosti ATI graficnih in dosti Nvidia graficnih in obe firme imata obcasne tezave (pa se to zgolj manjse, nic kriticnega).
Do zdej sem bil nabolj zadovoljen z X800GTO2 in s trenutno 8800GT, ki kljub temu, da je stara 2 leti se vedno pri meni poganja vse igre zelo dobro.
Najvecje razlike se pojavijo, ce uporablja tvout ali dual monitor. Zame je tukaj nvidia se vedno boljsa, je precej manj tezav, ceprav jih tudi ATI eventuelno odpravi.
Trenutno je ATI v rahli prednosti in tega se ATI fanboyi najbolj veselijo.

Sam bom pa nabavil HD5850 zgolj zato, ker imam CF plato.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Mah to so taki ljudje ki jih ena stran navduši (Ati,Nvidia) in potem ne razmišljajo več s svojo glavo, ampak lažejo v tem primeru v imenu Nvidie. To je tisti fanatizem, ki je, če bi se šlo za kako bolj resno stvar kot grafične kartice že nevaren. Bohnedaj, da je kak tak človek fan ene stranke politične, to bi, če bi mu ta stranka rekla kar se vojaka šov špilat prec...

Dr_M ::

in potem ne razmišljajo več s svojo glavo, ampak lažejo v tem primeru v imenu Nvidie.


Mnja, nebi se cisto strinjal. Je veliko vec lazi o nVidii in ATIju s strani pristasev ATIja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Dr_M ti res ne štekaš, jaz sem govoril nasploh, tem primeru je pač letel na 5 postov zgori, ko je en totalen lolek šel govort, kako vse ATi grafične crkujejo.

Nima zdej veze katera stran ima več takih fanov, samo na ta post tega manijaka sem kometiral.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX 280 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9842 (736) SlashSpeed
»

nVidiin dvojedrni Fermi na poti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5217821 (16346) PrimozR
»

MSI Radeon HD 5870 Lightning

Oddelek: Novice / Grafične kartice
84349 (3649) FireSnake
»

Izšel tudi Radeon HD 5850, vpliv veznega čipovja na zmogljivost sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
548284 (6896) PrimozR
»

AMD Evergreen na ogled, izid že konec septembra

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284987 (3497) PrimozR

Več podobnih tem