» »

windows xp in čuden problem z ramom

windows xp in čuden problem z ramom

pingo56 ::

Pozdravljeni!

Imam en problem glede rama v xp-jih in sicer mi Task Manager kaže, da je v uporabi 6,5 GB rama (imam 4 GB) in če grem pogledat ravno tako v task manager-ju procese, ki se odvijajo, ni porabe rama niti za 800 MB. Računalnik se drugače normalno odziva in dela vse tako kot mora.

Hvala za vaše odgovore!

LP

bluefish ::

Gledaš fizični ram ali PageFile?
Daj raje screenshot, da ne bo nesporazumov.

Padly88 ::

ja to pa je en exta ki je zelo dober pri windowsu xp, saj gre nastavit da xp pobere nekaj placa na trdem disku in ga uporabi kot virtual ni ram
(to je to če sem prav razumel tvoj problem)
Ni se treba sekirat za to ! ni nič slabega!

amigo_no1 ::

Task Manager pokaže v win xp vse skupaj, torej ima 2.5 GB velik PageFile.

pingo56 ::

Pozdravljeni še 1x. Popravljam svoje probleme, ki so sedaj taki: v teku enega dneva mi večkrat pokaže da imam "virtual memory too low" in mi proti večeru (če je računalnik ves dan prižgan) ram popolnoma zabije in se mi sam računalnik začne počasi odzivat, programi začnejo blokirat, pojavljajo se okenca, ki javljajo napake, na koncu se sam računalnik ne odziva več in ga je treba resetirat.

Kakšna ideja kaj bi lahko bilo narobe?


P.S. Računalnik sem formatiral pred 10 dnevi.

Lp pingo56

ender ::

En program ti žre RAM, in sili Windowse, da izmenjujejo podatke iz RAMa na disk, kar pa kišto obupno upočasni.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

pingo56 ::

Ali obstaja kakšen program, ki analizira porabo rama, glede na programe, ki laufajo? To sprašujem, da ne bi hodil slučajno izklapljat programa za programom in čakat a mi rabi ram al ne.

Lp

jan01 ::

Poglej s process explorerjem. Kakšen service ti požira ram.
Je to na prenosniku s čitalcem prstnega odtisa? Sam sem imel tak problem s bugastim authentecovim...

pingo56 ::

@jan01 hvala lepa za tvoj odgovor. Našel sem napako na "bugastem" broadcomovem driverju, ki mi je odžiral ram...sem to rešil in laufa stvar ko urca.

Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja RAMa?

Oddelek: Kaj kupiti
406699 (6346) loader335
»

Windows 7 in ReadyBoost funkcija pri 6GB rama

Oddelek: Operacijski sistemi
9913 (780) Jst
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493387 (2189) MrStein
»

Pohitritev operacijskega sistema!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221874 (1331) joker16_7
»

Forcanje, da PC uporablja RAM namesto pagefile.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
292082 (1706) Microsoft

Več podobnih tem