» »

Windows 7 in ReadyBoost funkcija pri 6GB rama

Windows 7 in ReadyBoost funkcija pri 6GB rama

r0ks0n ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem zaradi potreb video montaže kupil nov računalnik. Kongfiguracija slednjega je DFI LanParty X58-T3H6 matična plošča, Intel i7 @ 2.8 Ghz, Asus ATI Radeon HD 5770 in 6 GB rama (triple channel)... Sedaj pa me zanima sledeče. Imam 4GB velik USB ključ in če ga uporabim kot ReadyBoost napravo, bo razlika opazna? Ram potrebujem predvsem v Adobe After Effectsu za predoglede izdelkov, zato me zanima, če bo z priključenim USB ključom kot readyboost razlika opazna, ali bo minimalna in se ne splača uporabiti slednje metode?

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem!

bluefish ::

Načeloma se ReadyBoost pozna pri 2GB RAM-a in manj. Pri 6GB torej ni pričakovati hudo zaznavne pohitritve. Je tudi res, da te nič ne stane, če probaš.

r0ks0n ::

No sej zato sem vprašal, ker sem malo ven iz računalniške scene pa se je vmes uveljavil triple channel na RAM-u tako, da me je zanimalo predvsem, če bi priključen USB kaj zmedel to kongfiguracijo... Bom poskusil spustiti nek HD 1080 skozi previwev pa poročam o rezulatih z in brez readyboosta ;)

opeter ::

Triple Channel? Kdaj se je ta uveljavil?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pyr0Beast ::

readyboost ni nobena pohitritev. Ram ima prepustnost tam nad 5GB/s, navadni ključot pod 20M, hdd okoli 80M. Čiste omejitve pa če se marketing še tako hvali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jst ::

Jaz lahko iz lastnih izkušen povem, da če imaš hiter USB ključek - hiter pri chunkih podatkov (4KB) - in nimaš SSDja, potem ti "Dedicate this device" malenkost pomaga. Formatiraj ga v exFat. USB ključek pa uporabi velikosti RAMA, ki ga imaš, torej v tvojem primeru 8GB.

Če ne verjamete, vas nič ne stane, da preizkusite in si oglejte v Resource Monitorju, kjer nastavite, da logira vse, kar je povezano z ReadyBoost.

Ni pa pohitritev opazna, kvečjemu kakšen odstotek. Pa še to se pozna šele po kakšnem tednu uporabe, ker se v ReadyBoost pišejo stvari, ki jih jih večkrat počneš. V Visti mi je ReadyBoost dejansko upočasnil računalnik - bil je manj odziven po nekaj tednih - v Win7, pa so zadeov porihtali, tako, kot je treba. (Seveda je verjetno, da so s popravki in SPji, zadevo porihtali tudi v Visti.)

To se seveda splača, če imaš veliko USB ključkov in ti ni škoda, da na enega pozabiš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

The hell? USB ključ je pri katerihkolih filetih in tudi pri dostopnem času za faktor 100 do 1000 počasnejši od RAMa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

ReadyBoost tako ali tako ni mišljen kot dodaten RAM. Bolj se gre za PageFile.

Pyr0Beast ::

Furati PageFile pri 6GB rama je rahlo neumno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jst ::

Povej to Winsem. Tudi če ga izklopiš, da pa drugače uporablja. Poglej v Process Explorer. Tudi če imaš pagefile izklopljen, bo dele procesa fural v Virtual Mem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ReadyBoost

Oddelek: Strojna oprema
152183 (1894) AlienRR
»

USB RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111047 (945) hudychk
»

Readyboost v Win 7

Oddelek: Strojna oprema
91233 (1104) g. Oden
»

Vista readyboost

Oddelek: Operacijski sistemi
122197 (1639) Izi
»

Flash disk za HDD cache?

Oddelek: Strojna oprema
151910 (1654) kixs

Več podobnih tem