» »

Spletno programiranje

Spletno programiranje

techfreak :) ::

Zanima me, v kateri spletni jezik se splača vlagati (učiti)?

Predvsem me zanimata PHP in ASP.Net. Z PHPjem že imam nekaj let izkušenj, ampak se zadnje čase zanimam tudi za ASP.Net in v bistvu nevem kateri bo jezik prihodnosti in katerega se splača naučiti.

Samo vaše izkušnje me zanimajo, brez flameware-a.

Utk ::

Jaz bi na tvojmu mestu izbiral med javo in asp .net.
Php-ju so dnevi šteti. Niti se tam kaj dost ne moreš naučit, ker jezik kot jezik ni nič posebnega. Bi se moral poglobit v kak framework, to je pa spet šit, ker ga čez 5 let morda (ali pa kar verjetno) ne bo več.

kitewing ::

Jaz bi na tvojmu mestu izbiral med javo in asp .net.
Php-ju so dnevi šteti. Niti se tam kaj dost ne moreš naučit, ker jezik kot jezik ni nič posebnega. Bi se moral poglobit v kak framework, to je pa spet šit, ker ga čez 5 let morda (ali pa kar verjetno) ne bo več.

Zakaj so PHP-ju šteti dnevi?

680x0 ::

Odvisno od tvojih načrtov, želja in zmožnosti za prihodnost. Enostavnega odgovora tule ni.
PHP se bo zagotovo obdržal kot platforma za enostavne, cenovno ugodne rešitve, z znanjem le tega boš pri nas z lahkoto našel službo ali pa relativno dobro živel kot samostojni podjetnik.
Po drugi strani pa se .net (C#) ponavadi uporablja pri projektih z višjo dodano vrednostjo in posledično višjo plačo, znanje je hitro prenosljivo tudi na client-side aplikacije (Silverlight), klasične Windows aplikacije, mobilne aplikacije (Windows Mobile), hkrati pa je morebiten prehod na Javo iz .net platforme lažji in odpira par dodatnih vrat.

V končni fazi je odvisno od tega, koliko časa si pripravljen vložit. PHP hitreje obrodi rezultate in je lahko tudi motivacija, da poglabljaš znanje ali pa kasneje zamenjaš jezik, če se pojavi potreba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

Gost ::

Enkrat za vekomaj razčistimo, ali pa se gremo ven zmenit. V PHP se splača vlagati in je edini jezik prihodnosti in oh in sploh ful dober.

:D

KaRkY ::

Že v osnovi je PHP usmerjen na bolj Lightweight spletne aplikacije. ASP.net je bolj uporaben za kakšne srednje velike aplikacije, JAVA pa za enterprise rešitve. S tem ne mislim da recimo PHP ne moremo uporabit za enterprise ampak ni tako primeren kot JAVA.

Glede tega kateri jezik se ti splača naučit bom reko da je skoraj vseeno katerega saj noben od teh naštetih nebo "umrl" še tako hitro, saj ima vsak od njih zelo obsežen community. Jaz ti priporočam da se prvo odločiš kaj bi rad znal naredit in se potem odločiš za jezik najbolj primeren temu.

Jaz osebno uporabljam vse 3(JAVA v službi, ASP.net na faxu, PHP za manjše strani).

Vsekakor pa ne obstaja ultimativni jezik, ki bi bil primeren za vse vsak ima svoje prednosti in slabosti.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Pakc ::

@KaRkY: seveda obstaja.. C++

KaRkY ::

Ni res C++ je daleč od ultimativnega jezika. Recimo ni primeren za web aplikacije so definitivno JAVA, ASP.net, PHP bolj primerni.

To da se pa da v nekem jeziku vse naredit pa še ne pomeni da je ultimativni jezik. Ker potem je ASM tudi ultimativni jezik saj se v končni fazi pretvori vsa koda v njega(razen v kakih eksotičnih sistemih mogoče v kaj drugega).
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Gandalfar ::

python (django) in ruby (rails) ste pa kar preskocili?

jype ::

Ker so še v prejšnjem tisočletju.

trnvpeti ::

in kaj je v tem tisocletju?

neskoncno ::

Jst ti predlagam PHP(phpnuke za framework) absolutno pa tudi zelo dinamičen Ruby(ruby on rails za framework).

Ales ::

Hm, od kdaj je phpnuke postal framework? Ko sem nazadnje gledal je bil CMS in to nikakor ni isto. Kot PHP framework bi predlagal CakePHP, Codeigniter, Symfony Project, itd. S CakePHP imamo dobre izkušnje tudi na zahtevnejših projektih.

jype ::

trnvpeti> in kaj je v tem tisocletju?

Sodobni jeziki.

overlord_tm ::

Za php se splaca pogledat se zend framework. Ni tako easy kot cake & co, ampak je pa zelo zmogljiv. In za njemu je ista ferma kot za PHPjem.

trnvpeti ::

in kateri sodobni jeziki v tem tisocletju?

HardFu ::

glede na to da je vec kot pol sveta na PHPju (govorim o webu), potem znanje PHPja ni nikakor odvec, pa tudi dela ne bo kar tako zmanjkalo. Kar se tice frameworkov uporabljam CakePHP in tudi nic ne kaze da bodo propadli :)
http://codeable.io

Utk ::

Php kot tak ne bo propadel (če ni niti COBOL, Fortran in podobni), propadli bojo pa tisti, ki se bojo samo z njim ukvarjali. Dela je tudi za html dost, pa za lopato še več, samo zasluži se ne kaj dost s tem. Java in .net sta pač močnejša, res pa ni nobene potrebe po njiju na kakih res enostavnih straneh. Ampak to je spletkarjenje, ne pa programiranje. Programiranja se s php-jem ne boš naučil. Če boš pa znal naredit neko pošteno stran v javi ali .net-u, bo pa tudi php keks, če boš kdaj rabil kaj enostavnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gandalfar ::

no .. glede na to da je facebook php based, se ocitno da :)

Utk ::

Da se tudi v assemblerju. Kolk to stane, je pa druga stvar.

techfreak :) ::

no .. glede na to da je facebook php based, se ocitno da :)

TPB je tudi v PHPju:)

MySpace pa je v ASP.Net

c3p0 ::

PHP je v zatonu. Če pogledaš YouTube, FaceBook, Digg, Wordpress, Wikipedia, nič od tega ni napisano v PHP, ampak v pravih, robustnih jezikih. Aja, ups...

AmokRun ::

PHP je v zatonu. Če pogledaš YouTube, FaceBook, Digg, Wordpress, Wikipedia, nič od tega ni napisano v PHP, ampak v pravih, robustnih jezikih. Aja, ups...

YouTube uporablja Python.

techfreak :) ::

YouTube je bil v PHPju napisan, potem ko ga je pa Google prevzel so pa v Pythonu napisali. Ker kolikor sem bral Google kot resne jezike (ki se uporabljajo v njihovih aplikacijah) jemlje samo Python, Java in C++.

dbevfat ::

PHP je pač orodje, primerno za razvoj spletnih aplikacij kakršnega koli ranga, ne samo majhnih. Tisti, ki govori nasprotno, stvari ne pozna. Jezik je sicer dokaj grd in nekonsistenten, ampak barrier-to-entry ima nižji in time-to-market krajši od vseh raznih .NET, java, python ... Ni pa primeren za vse tipe aplikacij, kot nobeno orodje ni.

Vprašanje "jezik prihodnosti" pa nima odgovora. Noben jezik ni jezik prihodnosti, jeziki sobivajo in vseeno je, v čem pišeš svoje aplikacije, ker komuniciraš z drugimi aplikacijami preko raznih servisov in APIjev. Če si resen, boš itak moral slej ali prej znati več jezikov, tako da je popolnoma vseeno, katerega se lotiš najprej. Glede na to, da PHP že poznaš, je mogoče najbolj enostavno tam ostati ...
nvr2fat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313123 (10478) Spura
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324423 (3549) hendriks
»

PHP ASP

Oddelek: Izdelava spletišč
352846 (2171) MrBrdo
»

PHP ali ASP

Oddelek: Programiranje
253069 (2438) DavidJ
»

Glavni PHP razvijalec dal odpoved

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
356513 (4469) darkolord

Več podobnih tem