» »

Dolžina trajanja session-a

Dolžina trajanja session-a

Rasho ::

Na spletni strani bi rad omejil dolžino trajanja sessiona na 2 uri. Na spletu sem našel naslednjo kodo
<?php

ob_start();
session_start();
$newtime = mktime();
$tdiff = $newtime - $_SESSION['lastaccess'];
if ($tdiff > 7200)
{
$_SESSION['napaka'] = 2;
header("Location:/pritozbe/index.php");
exit();
}
else
{
$_SESSION['lastaccess']=$newtime;
}

?>


Ko pa stran poganjam ugotavljam, da mi session poteče prej. Po nekaj surfanja po googlu sem ugotovil, da imajo serverji določen max time okoli 1440 sekund oz. 24 minut. Zanima me, kako bi bilo mogoče sejo omejiti na 2 uri brez spreminjanja nastavitev max time-a na serverju?

Hvala za odgovor!
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

Rasho ::

Še kar nekaj več brskanja po googlu me je pripeljalo do možne rešitve, vendar pa nisem prepričan, ali spodnja rešitev popolnoma prepiše nastavitev v php.ini, al samo za ta page?
ini_set('session.gc_maxlifetime', '28800?); // Set maxlifetime to 4 hours, overwriting php.ini's value 
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

680x0 ::

Še kar nekaj več brskanja po googlu me je pripeljalo do možne rešitve, vendar pa nisem prepričan, ali spodnja rešitev popolnoma prepiše nastavitev v php.ini, al samo za ta page?
ini_set('session.gc_maxlifetime', '28800?); // Set maxlifetime to 4 hours, overwriting php.ini's value 


RTFM

"Sets the value of the given configuration option. The configuration option will keep this new value during the script's execution, and will be restored at the script's ending."

Če imaš nadzor nad gostovanjem, vsekakor popravi vrednost v php.ini, drugače pa...
http://www.webhostingtalk.com/showthrea...

Rasho ::

Najlepša hvala!
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] Nedelujoči mail()

Oddelek: Programiranje
51394 (1264) Miko55
»

PHP fopen

Oddelek: Programiranje
101203 (974) BigWhale
»

Prenos WP bloga k drugem gostitelju, ni možna več prijava

Oddelek: Izdelava spletišč
181721 (1502) marS
»

Pomoč pri nalaganju večih slik naenkrat

Oddelek: Izdelava spletišč
6778 (628) winlins
»

Spletna stran dela na lokalnem strežniku, a ne na Sinfonikinem

Oddelek: Izdelava spletišč
131334 (1123) CWIZO

Več podobnih tem